bool(false)

Kapsch BusinessCom se na elektronizaci českého zdravotnictví spojil s firmami Microsoft a Edifecs: Nové technologie ve zdravotnictví ušetří čas a peníze všem

Elektronizace českého zdravotnictví přinese zvýšení bezpečnosti pacientů i lékařů, úsporu času, snížení nákladů, vyšší efektivitu a větší komfort pacientům. Uvedli to dnes na tiskové konferenci v Praze představitelé společnosti Kapsch BusinessCom. Společně se svými strategickými a technologickými partnery je firma připravena podílet se na elektronizaci českého zdravotnictví, o které nedávno rozhodla česká vláda.

Tisková konference se uskutečnila na závěr odborného semináře k elektronizaci českého zdravotnictví, kterého se pod záštitou Institutu postgraduálního vzdělávání ve zdravotnictví (IPVZ) zúčastnilo několik desítek ředitelů tuzemských nemocnic, zdravotnických zařízení a další významní představitelé tuzemského zdravotnictví.

„Dnes představená konkrétní řešení a reálné příklady z jiných zemí EU plně korespondují s nedávno vládou schválenou Národní strategií elektronizace zdravotnictví, jako například Národní zdravotní portál,“ uvedl generální ředitel Kapsch BusinessCom v České republice Tomislav Sokolić. Podle něj největší zájem u lékařské veřejnosti vzbudily prezentované a již funkční řešení telemedicíny a konkrétní zkušenosti z Rakouska, kde společnost – kromě desítek jiných projektů v oblasti eHealth – integrovala na tzv. kritické infrastruktuře 24 nemocnic.

„Znamená to například, že tyto nemocnice spolu mohou bezpečně komunikovat a sdílet informace v reálném čase, lékaři se mohou účastnit konzilií, aniž by museli kamkoliv cestovat, a osobní údaje pacientů jsou přitom plně ochráněny,“ doplnil Christof Leithner, generální ředitel Kapsch BusinessCom pro střední Evropu, podle nějž již Rakousko na cestě elektronizace výrazně pokročilo.

Zkušenosti z dalších zemí EU, Dánska a Nizozemska, které jsou na špici elektronizace zdravotnictví, prezentovali představitelé společností Microsoft a Edifecs, které jsou strategickými a technologickými partnery Kapsch BusinessCom.

„Microsoft se dlouhodobě soustředí na tři klíčové pilíře v oblasti řešení pro poskytování zdravotnické péče. Chceme, aby měli zdravotníci k dispozici taková řešení, se kterými budou trávit více času s pacienty namísto s technologií. Chceme, aby měli možnost snadno, jasně a produktivně komunikovat jak s pacienty, tak s ostatními odborníky. A zároveň chceme, aby zdravotnické systémy byly oporou při rozhodování, které se odrazí v lepší péči o pacienty při zachování nebo snížení provozních nákladů. Společnost Kapsch BusinessCom vnímáme jako strategického poskytovatele takových řešení, které přináší odpovědi na otázky v nutné elektronizaci zdravotnictví,“ uvedl za Microsoft David Frantík, obchodní ředitel pro sektor veřejné správy.

„Pokud jde o zdravotní péči, potýká se východní Evropa se stejnými výzvami jako zbytek světa, také zde je potřeba sdílet data,“ konstatoval Michiel Walsteijn, výkonný viceprezident společnosti Edifecs International. „Edifecs vstupuje nově do oblasti zdravotnictví ve východní Evropě se svou platformou pro výměnu zdravotnických dat, kterou lze snadno nakonfigurovat tak, aby splňovala místní požadavky související s výměnou dat a s požadavky určované zdravotnictvím s vysokou přidanou hodnotou. Těšíme se, že umožníme českým poskytovatelům zdravotních služeb a pojišťovnám, aby dosáhly svých strategických obchodních cílů, a zároveň se těšíme na spolupráci se společností Kapsch BusinessCom jako naším implementačním partnerem,“ uvedl.

„Pro elektronizaci zdravotnictví v České republice chceme nabídnout to nejlepší, proto si velmi ceníme navázané spolupráce s našimi partnery. Máme zkušenosti s realizací významných projektů a naší vizí je, aby české zdravotnictví za přispění moderních technologií fungovalo už v horizontu několika let lépe pro pacienty, pro doktory a lékařský personál, a aby bylo efektivnější z hlediska veřejných rozpočtů. Nové technologie ve zdravotnictví ušetří čas a peníze všem,“ uzavřel Tomislav Sokolić.

Sdílet:
{{ comments.toggle_text }}

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky Tiskové zprávy

95 % lidí netuší, že ohrožují bezpečnost svých osobních údajů přihlašováním do veřejných WiFi sítí. V létě je využíváme nejčastěji.

Léto je dobou, kdy cestujeme, jsme delší dobu vzdálení od svých domácích a pracovních sítí, a tak častěji využíváme veřejné WiFi. Bezplatný bezdrátový přístup k internetu je k dispozici v hotelech, na letištích, v celé řadě restaurací i ve veřejných prostorech a dopravních prostředcích a jeví se jako skvělá …

Klienti skupiny ČSOB v Chorvatsku ušetří při placení kartou

Klienti ČSOB a Poštovní spořitelny mohou výrazně ušetřit, pokud budou v Chorvatsku platit za zboží a služby bezhotovostně. Banka bude držitelům karet Mastercard v červenci účtovat zvýhodněný kurz. Plná nádrž paliva tak díky placení kartou bude například stát v přepočtu 2502 korun, což je o 127 korun méně než při …

Nejčtenější

Brigádníky nenaláká ani 150 korun na hodinu

Firmy už od konce dubna hledají brigádníky na nadcházející letní měsíce. Jenže zájem je malý, klesá. Lidé, kteří mají přece jen o brigády zájem, nedokáží zdaleka pokrýt všechna volná pracovní místa. Podle údajů …
Rolovat nahoru