Kärcher podpořil Nadační fond Dům Ronalda McDonalda darem v hodnotě 218 tisíc korun

Společnost Kärcher je nejen synonymem profesionálního čištění a úklidu, ale také společensky odpovědná firma. A to jak po celém světě, ve všech zemích, kde působí, tak i v ČR. Je aktivní v podpoře celosvětového projektu kulturního sponzoringu, kdy podporuje čištění nejrůznějších světových památek, tak i neziskových organizací a nadačních fondů.
Slavnostního předání daru se zúčastnila generální ředitelka české pobočky Kärcher Milada Skutilová a ředitelka marketingu české pobočky Kärcher Jana Hogrová, za stranu nadačního fondu Dům Ronalda McDonalda manažerka Domu Lucia Kubištová. Foto: Kärcher

Aktuálně Kärcher v České republice daroval nadačnímu fondu Dům Ronalda McDonalda úklidové stroje a prostředky v celkové hodnotě 218 tisíc korun. Šlo již o druhý dar. V listopadu 2022 Kärcher věnoval úklidovou techniku v hodnotě 132 tisíc korun.

Dům Ronalda McDonalda stojí v areálu Fakultní nemocnice v Motole a slouží jako dočasný domov rodinám dětí, které zde podstupují léčbu a jsou dlouhodobě hospitalizované. Jde o první podobné zařízení v ČR a motolská nemocnice nebyla pro tento účel vybrána náhodně. Je totiž nejrozsáhlejším zařízením pro péči o dětské pacienty s největším onkologickým a hematologickým centrem pro děti.

Dům má kapacitu 21 pokojů upravených podle skutečných potřeb rodičů, kteří již podobnou službu využili v zahraničí a jejichž zkušenosti byly zohledněny při návrhu prvního českého Domu Ronalda McDonalda. Nabízí plnohodnotné zázemí a možnost klidného odpočinku, které podporují psychiku rodin, aby se mohly co nejvíce věnovat nemocnému dítěti a aby mohly zůstat pohromadě.

„Moc děkujeme společnosti Kärcher za podporu, která přispěla k vytvoření příjemného a útulné prostředí v Domě. Rodiny si zde mohou odpočinout, načerpat sílu do dalších dnů a zároveň být v neustálé blízkosti nemocného dítěte. Všichni tušíme, že právě blízkost rodiče u hospitalizovaného dítěte a možnost zapojení do procesu léčby má na celkový stav dítěte velmi pozitivní vliv,“ říká Ivana Pešatová, ředitelka nadačního fondu Dům Ronalda McDonalda.

„Základ DNA společenské odpovědnosti vložili do firmy Kärcher již její zakladatelé – Alfred Kärcher a jeho žena Irene, kteří si uvědomovali, že udržitelný hospodářský úspěch je možný pouze při zohlednění sociální otázky,“ říká Milada Skutilová, generální ředitelka české pobočky Kärcher a dodává:

„A protože v České republice v této myšlence pokračujeme, pravidelně pomáháme. Například Spolku ALSA (organizace sdružující pacienty a profesionály se zájmem o amyotrofickou laterální sklerózu), jihomoravským obcím po loňském tornádu, SOS dětským vesničkám či Sdružení dobrovolných hasičů.“

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Proč otcové nedostávají výchovné?

Poradna
Mohl by to být docela dobrý nápad, jak k důchodu získat pár stovek měsíčně navíc. Od ledna je totiž k penzi přiznáváno tzv. výchovné ve výši 500 Kč za každé vychované dítě a zmíněný nápad spočívá v tom, aby si o toto přilepšení zažádal otec v rámci např. předčasného důchodu. A nikoli obvykle mladší matka, kterou penze čeká až za několik let, během nichž by výchovné nebylo vypláceno ani jednomu z rodičů.