Kaufland stanovil minimální interní mzdu

Společnost Kaufland se řadí mezi významné zaměstnavatele na českém trhu. Minimální mzda v České republice má v posledních letech rostoucí tendenci. I Kaufland přispívá k tomu, že se hodnota práce neustále zvyšuje. Protože si práce svých zaměstnanců řetězec váží, stanovil minimální interní mzdu, kterou garantuje bez ohledu na to, zda pracují na prodejně, v logistice, v masozávodě nebo na centrále.

Od 1. března 2019 Kaufland stanovuje minimální interní mzdu, která při plném pracovním úvazku činí 24.000 Kč. Tato minimální mzda platí na provozních pozicích na prodejnách dokonce už od 1. června 2018.

Kaufland poskytuje svým zaměstnancům řadu benefitů, jakými jsou nadstandardní příplatky za noční směny, až 5 týdnů dovolené, stravenky v hodnotě 80 Kč, kartu MultiSport, ocenění při pracovních jubileích, vánoční balíček, příspěvek na svatební kytici a příspěvek při narození dítěte. „Vážíme si vysokého celoročního pracovního nasazení našich zaměstnanců a je pro nás důležité, aby zvláště o vánočních svátcích měl každý více času na své blízké. Proto jsme se rozhodli dát našim zaměstnancům na prodejnách o vánočních svátcích 1 den placeného volna,“ dodává Renata Maierl.

To, že jsou pro Kaufland jeho zaměstnanci skutečně důležití, dokazuje řada udělených cen, mezi nimiž je i titul „Firma pro zdraví“. Společnost získala tento titul na základě svého projektu „Zdraví nás baví“, který je zaměřen na zdraví a aktivní životní styl zaměstnanců. Projekt se skládá ze série akcí, workshopů a kurzů, během kterých se zaměstnanci dozvědí, jak se zdravě stravovat, jak vybalancovat práci a volný čas. Pro zaměstnance jsou připraveny běžecké kurzy, kruhové tréninky, kurzy jógy, masáže. Součástí programu jsou také fyzioterapeutická poradenství, měření skladby těla nebo kurzy odvykání kouření. Již od roku 2014 mají zaměstnanci k dispozici bonusovou kartu, díky které mohou využívat tisíce různých sportovních a relaxačních center po celé České republice.

Kaufland mimo jiné nabízí i důkladně propracovaný systém profesního a manažerského vzdělávání. Díky němu si mohou zaměstnanci vybírat ze široké nabídky rozvojových programů, tréninků zaměřených na soft skills, počítačových kurzů či výuky jazyků. Např. program TraineePotential Campus se zaměřuje na nábor a rozvoj mladých manažerů. „V naší společnosti má několikaletou tradici. Účastníci tohoto programu si projdou postupně všemi odděleními a získají tak globální přehled a znalosti o celé firmě. Po úspěšném absolvování tohoto programu nastupují na vedoucí pozice nebo na pozice vysoce ceněných specialistů,“ doplňuje Renata Maierl.

Sdílet:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky Tiskové zprávy

Tipy na dárky, které pomáhají. Jaké jsou mezi Čechy nejoblíbenější?

Dárky, které pomáhají potřebným, jsou mezi Čechy čím dál tím oblíbenější. Nabízí totiž netradiční způsob, jak obdarovat blízké a zároveň udělat dobrý skutek. Koupí dárkového certifikátu lidé ročně přispějí až statisíce korun na pomoc lidem v nouzi doma i v zahraničí.

Zaměstnanci Sberbank splnili více než 300 vánočních přání

Zaměstnanci Sberbank plní vánoční přání dětem a seniorům. Klientům domovů seniorů či dětem pobývajícím v dětských domech nakoupili přes 300 dárků, o které si napsali Ježíškovi. Na Štědrý večer si tak ti mladší rozbalí vytouženou panenku, auto na ovládání, dřevěné kostky nebo stavebnici, ti starší pak pěknou …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …

Část domácností se řítí do finanční propasti

Hospodaření některých českých domácností je dlouhodobě jen těžko udržitelné. Ačkoli se majetková a finanční situace za poslední dvě dekády celkově zvedla, je tu i jeden hodně rizikový faktor: v porovnání s výší mezd …

Měli by mít Češi na trhu práce přednost? V Česku už pracuje přes půl milionu cizinců

Analýza
Nadprůměrně pozitivní ekonomický vývoj Česka a vysoká životní úroveň, která je na obdobné té v západoevropských zemích. To jsou lákadla pro kvalifikované pracovní síly ze zemí severní, západní a jižní Evropy. Od našeho vstupu do EU v roce 2004 v Česku značně přibylo zaměstnaných cizinců z ekonomicky vyspělejších evropských zemí – za prací k nám přišlo 25 tisíc nových pracovníků.

Partneři Portálu

NOOL
Rolovat nahoru