Kaufland vyslyšel výzvu a daruje 25 tun potravinové pomoci

Potravinovým bankám docházejí zásoby. Kaufland proto vyslyšel výzvu ředitelky České federace potravinových bank Veroniky Láchové a rozhodl se podpořit je napřímo. Obchodní řetězec daruje 25 tun nejdůležitějších produktů, tedy palety rýže, těstovin, mouky, konzerv a dalších trvanlivých potravin. Veškerá pomoc bude distribuována v následujícím týdnu.
Darování potravin letos v dubnu. Ilustrační foto: Kaufland

„V této nelehké době jsme se rozhodli podpořit rodiny, které se nacházejí v tíživé životní situaci,“ prohlásila Renata Maierl, tisková mluvčí společnosti Kaufland. Potraviny budou přerozděleny matkám samoživitelkám, organizacím pečující o seniory, nebo handicapované a azylovým domům po celé České republice.

V současné chvíli zaznamenávají potravinové banky ve všech krajích výrazně vyšší poptávku. Z důvodu pandemie se totiž dostává do krize čím dál více lidí, kteří se obracejí na humanitární a charitativní organizace. Společnost Kaufland podporuje Českou federaci potravinových bank v průběhu celého roku. Již v první vlně pandemie věnoval přední obchodní prodejce 25 tun trvanlivých potravin. Nyní velmi rychle zareagoval na novou výzvu a daroval stejné množství.

„Jsme moc vděční za podporu ze strany Kauflandu, přichází velmi rychle jako reakce na naši nouzi. Budeme díky ní schopni pomoci lidem a rodinám, které se ocitli v akutní nouzi zejména kvůli pandemii. Naše zásoby se tenčí, a kdyby Kaufland takto nezareagoval, museli bychom nechat řadu osob bez potravinové pomoci,“ potvrzuje Veronika Láchová, ředitelka České federace potravinových bank.

V následujících týdnech poputuje z Kauflandu potravinovým bankám zásoba trvanlivých potravin v podobě masa v konzervě, rýže, těstovin, mouky, cukru a dalších nezbytných potravin. „Potravinové banky podporujeme po celý rok. Kromě účasti v celorepublikových sbírkách darujeme průběžně zboží napříč celým sortimentem. Za celou dobu spolupráce jsme věnovali přes 550 tun potravinové pomoci, jen za první pololetí letošního roku činila pomoc přes 80 tun potravin,“ upřesnila mluvčí Renata Maierl.

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Pašerákem při návratu z dovolené

Poradna
Navštěvujete při návratu do vlasti na letišti duty free shop? Je k tomu několik důvodů. Nákupem beze cla, tedy oproti běžnému obchodu se slevou, si zkrátíte čekání. Zbavíte se zbytků cizí měny, kterou si z exotické dovolené nechcete vozit domů. A do třetice – nakoupenými potravinami si zpestříte dlouhé cestování letadlem, kde od posádky zdarma dostanete nejvýš pohárek vody.