Kofola a Česká zbrojovka překvapily raketovým růstem. V zámoří začala výsledková sezóna

Názor
Americký akciový trh měřený širokopásmovým indexem S&P500 minulý týden mírně sestoupil ze svých maxim a odepsal 1,5 procenta. Vybírání zisků bylo patrné zejména na konci týdne, ve čtvrtek a v pátek.
Kofola minulý týden vyrostla na pražské burze o 13,3 procenta. Reprofoto: Kofola.cz

Makrodata tentokráte nepomohla, velký nárůst počtu nezaměstnaných v USA a jednání o fiskálním balíčku ničím nepřekvapily a vyvstávají otázky o hladkosti jeho schválení. A také začala výsledková sezóna.

Výsledky za poslední kvartál minulého roku oznámily velké banky. Čistý zisk sice pokořil odhady, nicméně pravděpodobně struktura výsledků a výhled zklamal. Výsledkem byl negativní vliv na bankovní sektor a vlastně i celý trh.

Výsledková sezóna bude tento týden pokračovat. Na programu jsou další velké banky (např. Goldman Sachs, Bank of England, Bank of NY Melon, Morgan Stanley – pozn. aut.), firmy ze spotřebitelského sektoru (P&G), ropného segmentu (Halliburton, Baker Hugs, Schlumberger), technologie (Intel) a další významné společnosti (Netflix).

Výkon evropských akcií byl i v druhém týdnu lepší než amerických. Za celý týden index Stoxx Europe 600 ztratil necelé procento (-0,8 %).

Pražská burza v týdenním hodnocení lehce oslabila. Za celý týden index PX odepsal 0,2 procenta. Co se týká jednotlivých titulů, tak žádný výrazně neztrácel. Ale dvě společnosti – Česká zbrojovka a Kofola – doslova vyskočily. Zbrojovka oznámila, že prodloužila exklusivitu o možné akvizici americké legendy, Coltu.

Investoři si to vyložili tak, že jednání jsou ve finální fázi a to dodalo potřebný impuls, který chyběl. Česká zbrojovka vyskočila o 14,7 procenta, což byl nejlepší výkon týdne.

Zahanbit se ovšem nedala Kofola s růstem o 13,3 procenta. Bohužel nebyly zveřejněny žádné kurzotvorné informace. Banky minulý týden lehce korigovaly a zaostaly zhruba o procento. Stejně tak Avast. Zbytek trhu navzdory sentimentu mírně rostl.

Autor je analytik Komerční banky
(Redakčně upraveno)

PSALI JSME:
Socialistické značky, které přežily: Kofola, Tatra, Favorit a Mototechna

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Investice

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Vejce zdražují, chovatelé začali pouštět slepice z klecí

Analýza
Klecový chov slepic sice skončí podle loni schváleného zákona až v roce 2027, mnozí chovatelé se ale novým pravidlům přizpůsobuje s předstihem už nyní.  Podle výzkumů se zájem veřejnosti o podmínky chovu slepic a původ vajec sice zvyšuje, přesto ale převažují nakupující, kteří zohledňují především cenu. A ta se zvyšuje – právě i kvůli změně chovu nosnic.

Hrozí Air Bank zánik?

Moneta Money Bank podepsala předběžnou smlouvu o akvizici Air Bank, českého a slovenského Home Creditu a …
Rolovat nahoru