Pokémánie vyvolala nadhodnocení Nintenda

Názor

Akcie Nintenda jsou mezi investory a tradery stejně populární, jako je hra samotná mezi fanoušky pokémonů. 110% růst a vysoká nestabilita způsobily, že akcie jsou pro obchodníky zajímavé, a Nintendo v minulém týdnu překonalo Apple a Facebook jako nejobchodovanější akcie na platformě SaxoTraderGO.

Investoři by se sami sebe měli ptát, zda si Nintendo tak vysoké hodnocení skutečně zaslouží. Reprofoto: Techcrunch.com

Vzhledem k tomu, že akcie vyletěly ve velmi krátkém čase o 110 %, měli by se investoři sami sebe ptát, zda si Nintendo tak vysoké hodnocení skutečně zaslouží. Člověk by skoro mohl chtít říct, že akcie Nintenda se dostaly do jiné reality stejně jako Pokémoni ve hře.

V posledním týdnu byly akcie Nintendo nejobchodovanějším instrumentem a řada klientů na jejich vzestupu vydělala. Myslím si však, že akcie dosáhly svého maxima a investoři by měli pomýšlet spíše na krátké pozice, aby vydělali na případném poklesu akcií na rozumnější úroveň.

Hra dosahuje průměrného denního příjmu na aktivního hráče (ARPDAU) ve výši 0,25 USD. To o 0,05 USD více než předchozí rekordní ARPDAU 0,20 dolarů u hry Candy Crush od King’s Digital.

I za předpokladu, že Pokémon Go dosáhne miliardy aktivních uživatelů a ARPDAU vzroste na 0,50 USD, stále neodůvodňuje současnou hodnotu. Nintendo musí najít zdroje příjmů, které v mobilech zatím nejsou, aby se tato hodnota mohla potvrdit. Potenciál pro reklamy a podobné monetární využití hry je velký, ale hodnota takových iniciativ je vysoce nejistá.

Autor je vedoucí kapitálové strategie Saxo Bank
(Redakčně upraveno)

POZN. REDAKCE: Cena akcií japonské společnosti Nintendo včera prudce klesla. Investoři tak reagovali na její prohlášení, podle něhož bude mít úspěch hry Pokémon Go pouze omezený vliv na zisky společnosti.

Sdílet:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky Investice

Je investování jen pro bohaté?

„V Češích stále převládá stereotyp, že investování je jen pro bohaté a jeho změna je překvapivě obtížná,“ vysvětluje psycholog Tomáš Vašák, proč si Češi investování doposud pořádně ani nevyzkoušeli. „Místo abychom …

Nejčtenější

Pronajala si chalupu. A s ní i nevraživého souseda

Pronajmout si chalupu na dovolenou je běžná věc. Člověk čeká, že když zaplatí deset patnáct tisíc za měsíc, a v sezóně na žádaném místě za týden třeba i dvojnásobek, tak vše bude v pohodě. Jenže v takové chaloupce …

Pálenka z garáže je svátost, ale ilegální

Česko doslova přetéká ovocem. Zahrádkáři se radují, že bude hodně pálenky. A někteří si ji dělají doma ve sklepě nebo v garáži. Bývá to svátost a chlouba, ale kromě potenciálních zdravotních rizik jde především o …
Rolovat nahoru