bool(false)

Pokémánie vyvolala nadhodnocení Nintenda

Názor

Akcie Nintenda jsou mezi investory a tradery stejně populární, jako je hra samotná mezi fanoušky pokémonů. 110% růst a vysoká nestabilita způsobily, že akcie jsou pro obchodníky zajímavé, a Nintendo v minulém týdnu překonalo Apple a Facebook jako nejobchodovanější akcie na platformě SaxoTraderGO.

Investoři by se sami sebe měli ptát, zda si Nintendo tak vysoké hodnocení skutečně zaslouží. Reprofoto: Techcrunch.com

Vzhledem k tomu, že akcie vyletěly ve velmi krátkém čase o 110 %, měli by se investoři sami sebe ptát, zda si Nintendo tak vysoké hodnocení skutečně zaslouží. Člověk by skoro mohl chtít říct, že akcie Nintenda se dostaly do jiné reality stejně jako Pokémoni ve hře.

V posledním týdnu byly akcie Nintendo nejobchodovanějším instrumentem a řada klientů na jejich vzestupu vydělala. Myslím si však, že akcie dosáhly svého maxima a investoři by měli pomýšlet spíše na krátké pozice, aby vydělali na případném poklesu akcií na rozumnější úroveň.

Hra dosahuje průměrného denního příjmu na aktivního hráče (ARPDAU) ve výši 0,25 USD. To o 0,05 USD více než předchozí rekordní ARPDAU 0,20 dolarů u hry Candy Crush od King’s Digital.

I za předpokladu, že Pokémon Go dosáhne miliardy aktivních uživatelů a ARPDAU vzroste na 0,50 USD, stále neodůvodňuje současnou hodnotu. Nintendo musí najít zdroje příjmů, které v mobilech zatím nejsou, aby se tato hodnota mohla potvrdit. Potenciál pro reklamy a podobné monetární využití hry je velký, ale hodnota takových iniciativ je vysoce nejistá.

Autor je vedoucí kapitálové strategie Saxo Bank
(Redakčně upraveno)

POZN. REDAKCE: Cena akcií japonské společnosti Nintendo včera prudce klesla. Investoři tak reagovali na její prohlášení, podle něhož bude mít úspěch hry Pokémon Go pouze omezený vliv na zisky společnosti.

Sdílet:
{{ comments.toggle_text }}

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky Investice

Nejčtenější

Brigádníky nenaláká ani 150 korun na hodinu

Firmy už od konce dubna hledají brigádníky na nadcházející letní měsíce. Jenže zájem je malý, klesá. Lidé, kteří mají přece jen o brigády zájem, nedokáží zdaleka pokrýt všechna volná pracovní místa. Podle údajů …
Rolovat nahoru