Sobotka už hájí evidenci tržeb více než její „otec“

Názor

Nenechte se znervózňovat tím, co zrovna teď k elektronické evidenci tržeb (EET) vymýšlí ministr financí Andrej Babiš anebo lidovci. Navrhované výjimky z EET nejspíše neprojdou. Podnikatelům to přes televizi vzkázal premiér Bohuslav Sobotka. Jeho vztahy s magnátem se tak očividně před volbami přiostřují. Zároveň Sobotka začal hájit EET více, než sám ministr financí a „otec“ elektronické evidence tržeb, který začal kurz svého daňového tažení naopak korigovat.

Ministr financí začal kurz svého daňového tažení korigovat. Reprofoto ČT

Není ani divu, že se Sobotka tak vymezil, neboť jak potvrdil ve vysílání České televize, sociální demokracie považuje hnutí ANO za svého největšího soupeře v příštích volbách. A to teď spolu ještě pořád sedí v jedné vládě, byť služebně dosluhující. Politická schizofrenie se tak naplno projevuje i v EET. A psychofarmaka na ni páni vládní neberou, každý si říká to své.

Babišovo dítě EET Sobotka zprvu v podstatě tiše podporoval, jenže se naštval, když Babiš pár dní před nástupem první vlny EET přišel s tím, že o tom pořád přemýšlí, a že babička v garáži na Kladně, která má obchod se zeleninou, by vlastně evidenci přece jenom podléhat neměla. A že vlastně přišel také na to, že u e-shopů je to asi také nesmysl, protože to nejsou hospody, kde se bere hotovost.

Od té doby vyletují z ANO a KDU-ČSL návrhy na výjimky, do čehož opoziční ODS a TOP 09 radostně vískají: Zrušit, zrušit, zrušit! A premiér předpokládá, že v lednu Sněmovnou neprojde žádná z výjimek z EET, kterou nyní Babiš či lidovci navrhují, takže podnikatelé prý mají jet podle původního plánu.

Sdílet:
{{ comments.toggle_text }}

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky Podnikání

Nejčtenější

Dress code je povinný i ve vedru, jinak hrozí vyhazov

Pokud firma trvá na nošení dress codu, tedy předepsaného oblečení i v letních vedrech, nemá zaměstnanec šanci se této povinnosti vyhnout, jakkoli mu to může být nepříjemné. Za porušení firemních předpisů může v …

Brigádníky nenaláká ani 150 korun na hodinu

Firmy už od konce dubna hledají brigádníky na nadcházející letní měsíce. Jenže zájem je malý, klesá. Lidé, kteří mají přece jen o brigády zájem, nedokáží zdaleka pokrýt všechna volná pracovní místa. Podle údajů …
Rolovat nahoru