Sobotka už hájí evidenci tržeb více než její „otec“

Názor

Nenechte se znervózňovat tím, co zrovna teď k elektronické evidenci tržeb (EET) vymýšlí ministr financí Andrej Babiš anebo lidovci. Navrhované výjimky z EET nejspíše neprojdou. Podnikatelům to přes televizi vzkázal premiér Bohuslav Sobotka. Jeho vztahy s magnátem se tak očividně před volbami přiostřují. Zároveň Sobotka začal hájit EET více, než sám ministr financí a „otec“ elektronické evidence tržeb, který začal kurz svého daňového tažení naopak korigovat.

Ministr financí začal kurz svého daňového tažení korigovat. Reprofoto ČT

Není ani divu, že se Sobotka tak vymezil, neboť jak potvrdil ve vysílání České televize, sociální demokracie považuje hnutí ANO za svého největšího soupeře v příštích volbách. A to teď spolu ještě pořád sedí v jedné vládě, byť služebně dosluhující. Politická schizofrenie se tak naplno projevuje i v EET. A psychofarmaka na ni páni vládní neberou, každý si říká to své.

Babišovo dítě EET Sobotka zprvu v podstatě tiše podporoval, jenže se naštval, když Babiš pár dní před nástupem první vlny EET přišel s tím, že o tom pořád přemýšlí, a že babička v garáži na Kladně, která má obchod se zeleninou, by vlastně evidenci přece jenom podléhat neměla. A že vlastně přišel také na to, že u e-shopů je to asi také nesmysl, protože to nejsou hospody, kde se bere hotovost.

Od té doby vyletují z ANO a KDU-ČSL návrhy na výjimky, do čehož opoziční ODS a TOP 09 radostně vískají: Zrušit, zrušit, zrušit! A premiér předpokládá, že v lednu Sněmovnou neprojde žádná z výjimek z EET, kterou nyní Babiš či lidovci navrhují, takže podnikatelé prý mají jet podle původního plánu.

Sdílet:
{{ comments.toggle_text }}

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Další z rubriky Podnikání

Městem pro byznys se stala Ostrava

Moravskoslezská metropole Ostrava se vyhoupla do čela celorepublikových výsledků srovnávacího výzkumu Město pro byznys. Finálové stupně vítězů doplnil stříbrný Humpolec a bronzové Brno. Výzkum, který již desátým …

Nejčtenější

Investiční životní pojištění: Selhání státu využívá česká vyčůranost

Téma týdne
Investiční životní pojištění (IŽP) to schytává zleva i zprava, jako špatně trénovaný boxer v ringu. Navíc postupně získalo pověst podrazáka, který ten zápas bez skrupulí prodal. Za svou momentální mizernou formu ani vnímání ze strany veřejnosti ale tento produkt nemůže a nezavinili je ani jeho „trenéři“, tedy pojišťovny působící na českém trhu. Na vině je promotér, tedy stát, jeho chaotický přístup využívá …
Rolovat nahoru