Ministr financí začal kurz svého daňového tažení korigovatzdroj: Reprofoto ČT

KOMENTÁŘ: Sobotka už hájí evidenci tržeb více než její „otec“

Nenechte se znervózňovat tím, co zrovna teď k elektronické evidenci tržeb (EET) vymýšlí ministr financí Andrej Babiš anebo lidovci. Navrhované výjimky z EET nejspíše neprojdou. Podnikatelům to přes televizi vzkázal premiér Bohuslav Sobotka. Jeho vztahy s magnátem se tak očividně před volbami přiostřují. Zároveň Sobotka začal hájit EET více, než sám ministr financí a „otec“ elektronické evidence tržeb, který začal kurz svého daňového tažení naopak korigovat.

Není ani divu, že se Sobotka tak vymezil, neboť jak potvrdil ve vysílání České televize, sociální demokracie považuje hnutí ANO za svého největšího soupeře v příštích volbách. A to teď spolu ještě pořád sedí v jedné vládě, byť služebně dosluhující. Politická schizofrenie se tak naplno projevuje i v EET. A psychofarmaka na ni páni vládní neberou, každý si říká to své.

Babišovo dítě EET Sobotka zprvu v podstatě tiše podporoval, jenže se naštval, když Babiš pár dní před nástupem první vlny EET přišel s tím, že o tom pořád přemýšlí, a že babička v garáži na Kladně, která má obchod se zeleninou, by vlastně evidenci přece jenom podléhat neměla. A že vlastně přišel také na to, že u e-shopů je to asi také nesmysl, protože to nejsou hospody, kde se bere hotovost.

Od té doby vyletují z ANO a KDU-ČSL návrhy na výjimky, do čehož opoziční ODS a TOP 09 radostně vískají: Zrušit, zrušit, zrušit! A premiér předpokládá, že v lednu Sněmovnou neprojde žádná z výjimek z EET, kterou nyní Babiš či lidovci navrhují, takže podnikatelé prý mají jet podle původního plánu.

Jindřich Kolomazník

Share

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *