Komerční karty HSBC nyní v Evropě zahrnují platby v českých korunách a dalších osmi měnách

HSBC rozšířila své komerční karty v Evropě do devíti měn, aby firmám pomohla efektivněji spravovat platby za cestování, zábavu a nákupy u dodavatelů. Kromě eura, amerického dolaru a britské libry karty zahrnují platby v dalších šesti měnách včetně české koruny, dánské koruny, norské koruny, polského zlotého, švédské koruny a švýcarského franku.
Ilustrační foto: Depositphotos.com

Tímto rozšířením nabízí banka svým klientům jednodušší a flexibilnější placení: Společnosti s provozovnami a dceřinými společnostmi v České republice, Polsku, Švýcarsku a severských zemích nyní mohou využít karty k placení v místní měně za pracovní cesty či pro platby dodavatelům a tím se vyhnout přirážkám spojeným s přepočtem kursu při placení cizí měnou. Firmy tak mohou konsolidovat své kartové platby v Evropě namísto toho, aby měly několik místních poskytovatelů karet.

„Chceme podpořit naše české klienty poskytováním produktů, které potřebují, v místech, kde je potřebují. Nyní nabízíme celou řadu produktů spojených s komerčními kartami v 26 zemích Evropy včetně České republiky a 43 zemích celosvětově. Díky této novince získají naši klienti větší přehled a kontrolu nad výdaji a mohou tak efektivněji spravovat provozní kapitál,“ říká Richard Keery, generální ředitel HSBC Česká republika.

Firmy podnikající v Evropě mají s komerčními kartami HSBC přístup k platbám ve výše zmíněných měnách prostřednictvím jediné smlouvy. Jejich zaměstnanci se dostanou k pohodlnému, zabezpečenému a široce přijímanému způsobu plateb v síti Mastercard®. Firmy získají přehled nad výdaji zaměstnanců a platbami dodavatelům. Klienti HSBC mohou pomocí dat o svých karetních výdajích dosáhnout vyšší procesní efektivity a sjednat lepší sazby u dodavatelů s přesnými informacemi o výdajích v reálném čase.

„Komerční karty jsou mezi klienty, kteří chtějí efektivní a bezpečný způsob správy každodenních výdajů, stále oblíbenější. Karty odstraňují potřebu hotovosti nebo šeků a zároveň nabízejí alternativní způsob, jak platit dodavatelům bez narušení cash flow. Automatické vykazování karetních transakcí navíc znamená, že zaměstnanci na služebních cestách nemusí manuálně nahrávat své nároky na výdaje, zatímco oddělení nákupu a finanční správy mohou používat stejná data ke sledování výdajů, dodržování zásad a k efektivnějšímu získávání zdrojů od dodavatelů,“ dodal Philip Fellowes, evropský ředitel pro globální řízení likvidity a hotovosti v HSBC.

Komerční karty HSBC zahrnují business-to-business produkty, jako jsou např. nákupní karta a virtuální karta pro obchodní závazky, a produkty pro zaměstnance na služebních cestách, jako např. firemní karty, lodge karta, palivová karta a virtuální karta pro cestování.

×

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Prodej zlata v Česku během pandemie stoupl o stovky procent

Cena jedné unce zlata v českých korunách přesáhla v minulých týdnech neuvěřitelných 50 tisíc korun. „V roce 2008 stála 15 tisíc a mnozí říkali, že je to vrchol a že počkají, než cena spadne,“ vzpomíná statutární …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB
Rolovat nahoru