Komik Lukáš Pavlásek vydal svou jedenáctou knihu, tentokrát je pro děti

Komikovi a spisovateli Lukáši Pavláskovi nedávno vyšla další kniha. V pořadí jedenácté dílo je tentokrát určeno dětem a nese název Výprava do Cvokáčova. „Knížky pro děti píšu takové, jaké by bavily číst i mě jako malého, takže trochu bláznivé, humorné a zlobivé,“ sdělil autor Finančním a ekonomickým informacím (faei.cz) ke knížce, kterou vydalo letos v květnu nakladatelství Pikola.
Lukáš Pavlásek má na kontě jedenáct knih, přičemž šest z nich je určeno dětem. Ilustrační foto: Archiv Lukáše Pavláska

„Moje nová knížka je o městě Cvokáčově, kde jsou trochu jiné věci, než v normálních městech.  Je tam zoologické zahrada, kde zvířata pozorují lidi, pán, co se sám zve na návštěvy, lupič, co na sebe všechno vykecá a další zajímavé věci, co v jiném městě nenajdete,“ přiblížil dále obsah své nové knihy – v pořadí již šesté z jeho pera pro děti.

Kniha je podle Pavláska plná map, plánků, obrázků, příhod a obsahuje i průvodce městem. Jde již o třetí knížku prózy pro děti s ilustracemi Lukáše Fibricha, předcházely jí tituly Neuvěřitelně šílené příběhy a Bláznivá škola. Lukáš Pavlásek má na kontě jedenáct knih, přičemž šest z nich je určeno dětem. Píše hlavně humornou literaturu nebo poezii.

Například za soubor humoristických povídek Soutěž jedlíků dokonce získal Cenu Miroslava Švandrlíka za nejlepší humoristickou knihu roku 2019. Kromě psaní vlastních knížek je Pavlásek již třetím rokem autorem příběhů pro legendární časopis Čtyřlístek. „Psát pro Čtyřlístek je pro mě splněným dětským snem, v dětství, a vlastně i v dospělosti, jsem ty příběhy hltal,“ řekl k tomu komik.

Zavřít reklamu
Sdílet článek
Diskuse 0
Sdílet článek

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB