Komunikujte elektronicky a po telefonu, vyzývají banky klienty. Pobočky zavřít nemusejí

V souvislosti se zhoršující se epidemiologickou situací dnes česká vláda rozhodla o dalších restriktivních opatřeních. „Banky, pobočky zahraničních bank a stavební spořitelny jsou ze všeobecného zákazu vyjmuty,“ informovala redakci FAEI.cz Andrea Trudičová z České bankovní asociace (ČBA).
Česká spořitelna je součástí kritické infrastruktury státu a ze zákona tak má povinnost zachovat dostupnost základních bankovních služeb za každých okolností. Foto: FAEI.cz

Činnost finančních institucí totiž není činností podle živnostenského zákona, a proto se jich všeobecný zákaz netýká. „Lze předpokládat, že banky budou udržovat své pobočkové sítě a nezbytnou infrastrukturu, tj. bankomaty apod., nadále v chodu, jako tomu bylo na jaře při první vlně pandemie. Je však třeba se smířit i s omezeními nutnými pro dodržení hygienických standardů,“ uvedl náměstek výkonného ředitele asociace.

Mluvčí České spořitelny Filip Hrubý naši redakci informoval, že lidé „rozhodně nemusí mít obavy z nedostupnosti poboček či bankomatů Spořitelny“. Podle mluvčího je banka součástí kritické infrastruktury státu a ze zákona tak má povinnost zachovat dostupnost základních bankovních služeb za každých okolností.

PSALI JSME:
Banky pandemii digitálně zvládly, platby na internetu i internetové bankovnictví zažívaly boom

„Více než 400 našich poboček a 1 700 bankomatů intenzivně zásobujeme hotovostí, abychom minimalizovali riziko, že na některé z poboček či v bankomatu nebude dostatek finančních prostředků,“ informoval Filip Hrubý.

Filip Hanzlík za ČBA doporučil klientům, „aby se, pokud to půjde, na své banky obraceli elektronicky či telefonicky“. Shodou okolností jsme jen před pár dny informovali o tom, že jedna z tuzemských bank minulý týden opakovaně vyzývala svého klienta, aby se dostavil na pobočku kvůli úpravě kontokorentu. Jiná banka pak během první vlny odmítala komunikovat se svým firemním klientem prostřednictvím datové schránky.

PSALI JSME:
Banky nutí klienty k osobní návštěvě pobočky. Nehledě na koronavirus

 

×
  1. Já s bankou nekomunikuji a ani nemám důvod. Už rok nemám žádný příjem a jsem rád že moje matka stále žije a má pěkný důchod 18000 kč.Jinak už bych spásal trávu na louce zelené…..Člověk co má zničené záda jako já práci nikde nedostane a invalidní nedostanu páč jsem moc bílej.Obvodní lékařka mě řekla ať si najdu práci kde budu předělávat papíry na stole z jedné strany na druhou a vstupní lékařka na rehabilitaci mě řekla že tak špatná záda jak mám já neviděla aspoň 10 let.Invalidní mě nikdo nenavrhl a asi každý čeká nějaký úplatek a pak by to možná šlo.Tak piju energetické nápoje a čekám na infarkt,který mě může dostat do invalidního nebo taky do nebe.

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Firmy

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB
Rolovat nahoru