Korejský výrobce pneumatik Nexen Tire slavnostně otevřel u Žatce svůj první evropský závod

Korejský výrobce pneumatik Nexen Tire dnes slavnostně otevřel v Žatci svou první evropskou továrnu. Otevření závodu a slavnostní přestřižení pásky se neslo v duchu hesla „nová vlna pro budoucnost“, které oslavuje novou éru globálního rozvoje firmy Nexen.
Korejský výrobce pneumatik Nexen Tire slavnostně otevřel u Žatce svůj první evropský závod. Foto: Nexen Tire

Události se zúčastnilo přes 350 hostů včetně Kang Byung-Joonga, zakladatele a předsedy představenstva Nexen Tire, Travise Kanga, globálního CEO Nexen Tire, náměstka ministra průmyslu a obchodu ČR Petra Očka či hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka. Zúčastnila se také Zdeňka Hamousová, starostka Žatce, korejský velvyslanec v ČR Moon Seoung-hyun a klíčoví obchodní partneři společnosti.

Událost byla oslavou dokončení evropské továrny, ale také zkompletování sítě čtyř hlavních globálních celosvětových center Nexenu pro výzkum a vývoj. Tu tvoří Centrální výzkumný institut v korejském Soulu, výzkumná a vývojová centra v Evropě a v Severní Americe a konečně právě závod Nexen Tire Europe v Žatci.

„Uvědomujeme si, jak je důležité být co nejblíže našim zákazníkům a pomáhat plnit jejich obchodní požadavky i potřeby. Vytvořili jsme proto základnu, díky které můžeme reagovat na poptávku klientů ještě promptněji a pružněji,“ řekl Travis Kang, globální CEO Nexen Tire. „Otevření žateckého závodu znamená pro Nexen Tire v globálním měřítku významné navýšení produkční kapacity a je zásadním milníkem pro rozvoj celého průmyslu,“ dodal Kang.

V rámci slavnostního otevření proběhla prohlídka nového „chytrého“ závodu. Žatecká továrna patří mezi nejmodernější továrny na výrobu pneumatik na světě a je významná především vysokou mírou produktivity i kvality výroby díky zdokonaleným procesům automatizace při práci se základními surovinami, výrobě, kontrole kvality i distribuci.

Továrna Nexen Tire v Žatci byla spuštěna ve zkušebním provozu letos v dubnu. Díky strategické poloze nabízí výbornou dostupnost pro největší evropské odběratele ze zemí, jako jsou Německo, Francie nebo Velká Británie. Továrna se stane základnou pro produkci, výzkum a vývoj nových technologií na výrobu pneumatik. Závod Nexen Tire by měl do konce tohoto roku vyexpedovat až tři miliony pneumatik. Do roku 2022 očekává Nexen navýšení výrobní kapacity až na 11 milionů kusů pneumatik ročně.

Sdílet:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky Tiskové zprávy

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …

Do důchodu v 65 letech. Nebo bude všechno jinak?

Čím jsme starší, tím více vyhlížíme magickou hranici 65 let, kdy budeme moci začít čerpat starobní důchod. Finanční prostředky, které jsme každý měsíc či jednou za rok platili státu, se nám konečně začnou vracet a …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Partneři Portálu

NOOL
Rolovat nahoru