KORONAVIRUS: O čem aktuálně informují české firmy (čtvrtek 26. 3. 2020)

V době mimořádných opatření sledujeme a zveřejňujeme aktuální firemní zpravodajství související s pandemií koronaviru Covid-19. Přečtěte si ty nejnovější aktuality.
Hyundai přispěje 10 miliony korun a 20 000 respirátory v boji proti COVID-19. Foto: Archív

Síť čerpacích stanic MOL zavedla opatření pro bezpečnost zákazníků i zaměstnanců

12:49 | Společnost MOL Česká republika zavedla řadu bezpečnostních a hygienických opatření, která mají za úkol v co nejvyšší míře ochránit veřejnost a zaměstnance čerpacích stanic před možnou nákazou novým koronavirem. V rámci boje s pandemií COVID-19 nabídnou čerpací stanice MOL příslušníkům integrovaného záchranného systému kávu zdarma. Aktuální informace o provozu čerpacích stanic MOL a zavedených opatřeních naleznete zde.

Liftago se otevře pro urgentní závozy potřebného materiálu v boji s koronavirem

12:37 | Liftago v reakci na situaci kolem šíření koronaviru připravilo projekt www.dobrovoz.cz pro dobrovolné řidiče, kteří jsou ochotni zdarma distribuovat roušky, zdravotnický materiál a další potřebné věci, a pomoci tak v boji proti koronaviru. Projekt vznikl ve spolupráci se sdružením COVID19CZ jako reakce na množící se poptávku po přepravě směřující na obě organizace. Jedná se o dobrovolný, neziskový projekt jak na straně dobrovolníků, tak na straně realizačního a koordinačního týmu.

Výroba v borovanském Colopu běží dál

12:15 | Největší výrobce razítek v Česku Colop, který v továrně v Borovanech zaměstnává 160 lidí z celého regionu, pokračuje přes současnou situaci spojenou s onemocněním Covid-19 ve výrobě. Tři zaměstnankyně pro ostatní doma ušily 400 roušek. Firma zavedla přísná hygienická opatření – bezpečnostní přestávky mezi směnami, kdy se všechny prostory větrají a dezinfikují, zaměstnanci jednotlivých směn se vůbec nepotkávají. Home office využívají pouze zaměstnanci z obchodního oddělení.

Česká spořitelna poskytne malým a středním firmám zvýhodněný úvěr se zárukou

11:37 | Česká spořitelna se zapojila do programu COVID II, který v těchto dnech připravuje Českomoravská záruční a rozvojová banka (ČMZRB) společně s Ministerstvem průmyslu a obchodu (MPO). Díky tomuto programu získají malé a střední firmy zvýhodněný úvěr se zárukou k provoznímu financování. Výhodný úvěr lze čerpat na tři roky a jeho primárním cílem je pomoci podnikatelům s následky koronavirové epidemie.

Poštovní datové zprávy jsou za stavu nouze zdarma. I ke komerční komunikaci

10:50 | Nejen s úřady, ale už i s komerčními subjekty mohou uživatelé datových schránek komunikovat naprosto bezplatně. Posílání poštovních datových zpráv, které jsou elektronickou obdobou doporučeného dopisu, se dosud při komunikaci mezi firmami zpoplatňovalo. Na základě usnesení vlády 123/2020 se veškeré platby za poštovní datové zprávy od 23. března až do odvolání ruší. Vláda tak chce předejít zbytečným cestám firemních zaměstnanců na pošty a ulehčit poštovním doručovatelům v době celostátní karantény.

Výzva kurýrů balíkových přepravců bankám

10:36 | Kurýři přepravních společností v současnosti volají po maximálním využívání bezhotovostních plateb a apelují na banky, aby po dobu trvání nouzového stavu navýšily limit pro bezkontaktní platby. Snížila by se tak nutnost kontaktu mezi kurýrem a zákazníkem na minimum. Například společnost GLS od minulého týdne zaznamenala další 30% nárůst objemu přepravovaných balíků. I přes opakované výzvy k maximalizaci on-line plateb je stále čtvrtina balíků hrazena dobírkou.

UNIQA zavádí s ohledem na aktuální situaci řadu novinek

10:12 | K nahlášení škody lze využít on-line hlášení na webu www.uniqa.cz, informovala pojišťovna. Případně lze k tomu účelu kontaktovat i naše call centrum na telefonu 488 125 125. Veškeré podklady ke škodám se posílají on-line nebo e-mailem. Fyzické prohlídky škod jsou až do odvolání v zájmu minimalizace osobních kontaktů utlumeny. Klienti mohou i nadále sjednávat řadu pojistných smluv, lze je uzavřít zaplacením první splátky pojistného.

Provozně ekonomická fakulta ČZE pomáhá ve vývoji léku na Covid-19

9:42 | Provozně ekonomická fakulta ČZU v Praze se zapojila do projektu [email protected], který zkoumá například přesný model proteinů koronaviru COVID-19. PEF ČZU pro tento projekt poskytla svou kompletní výpočetní kapacitu BigData clusteru. [email protected] využívá platformu Berkeley Open Infrastructure for Network Computing (BOINC), která zpracovává distribuované výpočty a je provozovaná Kalifornskou univerzitou (University of California) v Berkeley.

Hyundai přispěje 10 miliony korun a 20 000 respirátory v boji proti COVID-19

9:36 | Nošovický výrobce Hyundai Motor Manufacturing Czech a české zastoupení značky Hyundai Motor Czech poskytly vládě České republiky finanční dar ve výši 10 000 000 Kč. Kromě finanční částky darují Moravskoslezskému kraji, městu Frýdek-Místek a obcím v okolí výrobního závodu 20 000 respirátorů typu FFP2 v hodnotě 3 250 000 Kč. Napříč Českou republikou pak bezplatně zapůjčí vozy nemocnicím a zdravotním centrům.

Up ČR spustil vyhledávač restaurací s výdejem jídla s sebou

8:37 | Společnost Up Česká republika, která se specializuje na zaměstnanecké benefity, spustila nový vyhledávač se speciální funkcí zaměřenou na restaurace, které dále fungují i v nouzovém stavu. Díky tomu mohou lidé ve svém okolí snadno najít restaurace, které vydávají jídlo přes okénko a akceptují platbu eStravenkou. V současné době jsou evidovány stovky restauračních zařízení a gastronomických provozoven, každým dnem přitom přibývají další.

Nadace Karel Komárek Family Foundation nabízí rychlé granty na podporu seniorů

7:58 | Nadace Karel Komárek Family Foundation (KKFF) se rozhodla reagovat na současnou situaci vyhlášením tzv. rychlých grantů určených na podporu organizací, které pomáhají seniorům ohroženým pandemií koronaviru. Podpora je určena organizacím, které jakýmkoli způsobem pomáhají seniorům ohroženým opatřeními, která souvisí s pandemií koronaviru. Aktuální informace jsou zveřejněny na webu www.komarekfoundation.org/granty2020. Na těchto stránkách je možné prostřednictvím webového formuláře posílat žádosti.

×

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Firmy

Akcie Nikola Corporation se zřítily o třetinu

Zatímco v červnu byly akcie společnosti Nikola miláčkem investorů a jejich hodnota raketově rostla, o několik měsíců později došlo k prasknutí bubliny. Společnost Nikola Corporation mění generálního ředitele a cena …

Hodnota Tesly klesla o 50 miliard dolarů

Investorům se nelíbí, že Elon Musk představil pouze vize, které zatím nemají hmatatelnou podobu. Předpokládali, že Tesla přijde s přelomovou baterií o vysoké životnosti, která by mohla snížit náklady na provoz …

Ve stínu minulé slávy: eBay slaví čtvrt století

V září slaví eBay své 25. narozeniny. Začal v roce 1995 jako čistě aukční portál. Ve své době byl fenoménem a průkopníkem internetového obchodování. Na poli globální e-commerce neměl tehdy v podstatě konkurenci. …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB
Rolovat nahoru