KORONAVIRUS: O čem aktuálně informují české firmy (pátek 20. 3. 2020)

V době mimořádných opatření sledujeme a zveřejňujeme aktuální firemní zpravodajství související s pandemií koronaviru Covid-19. Přečtěte si ty nejnovější aktuality.
Ilustrační foto: Depositphotos.com

Výzva zaměstnavatelů: Spusťte nejpozději o víkendu kurzarbeit, náklady poneseme společně

15:49

Firmy potřebují od státu okamžitou pomoc, aby nemusely propouštět zaměstnance, pro které kvůli opatřením proti koronaviru nemají dost práce. Vláda musí ještě během víkendu nastartovat kurzarbeit, vyzvali na společné tiskové konferenci zástupci zaměstnavatelů – Svaz průmyslu a dopravy ČR, Hospodářská komora ČR a Konfederace zaměstnavatelských a podnikatelských svazů.

ČSOB má pobočky otevřené, upravuje pouze otevírací dobu a posiluje podporu on-line služeb

15:06

ČSOB se rozhodla v zájmu ochrany zdraví klientů a zaměstnanců dočasně upravit provoz poboček. Od pondělí 23. března budou pobočky otevřeny od pondělí do čtvrtka od 9:00 do 16:00 a v pátek od 9:00 do 15:00. O tomto víkendu budou přístupné tři pobočky v pražských nákupních centrech: https://bit.ly/3b3f2Om. Aktuální přehled o provozu poboček naleznou klienti na webu ČSOB: https://bit.ly/2UdcVRa.

CBRE finančně podpoří Klub svobodných matek

14:08

Společnost CBRE, světový lídr v oblasti komerčních realitních služeb, se proto rozhodla finančně podpořit ženy z Klubu svobodných matek, které jsou na výchovu dětí úplně samy a nyní se často dostávají do tíživé finanční situace. Podle dostupných informací a organizací, podporujících tuto skupinu lidí, může totiž ošetřovné pro některé samoživitelky stačit akorát tak na zaplacení nájmu.

Buřinka – tříměsíční odklad splácení

14:00

Buřinka (Stavební spořitelna České spořitelny) spolu s Českou spořitelnou připravila možnost tříměsíčního odkladu splátek pro klienty postižené pandemií Covid-19. Klienti s úvěrovým produktem od Buřinky, tzn. s hypoúvěrem nebo úvěrem od Buřinky, úvěrem ze stavebního spoření nebo překlenovacím úvěrem, mohou požádat o tříměsíční odklad splátek. Požádat o něj je možné od dnešního dne do konce dubna na stránkách www.burinka.cz. Splátky začne Buřinka odkládat již od 1. dubna. Klienti nebudou muset v průběhu tří měsíců odkladu platit žádné splátky ani poplatky a Buřinka za ně navíc uhradí pojištění schopnosti splácet, mají-li ho sjednané.

Trasování nakažených koronavirem v ČR spuštěno

13:58

Skupina českých IT firem sdružených v rámci iniciativy „Data proti Covid“ Covid19cz dnes spouští ve spolupráci s krajskými hygienickými stanicemi řešení pro trasování šíření nákazy koronavirem. Cílem je zrychlit, zpřesnit a zefektivnit proces dohledávání šíření nákazy, a to za pomoci lokačních dat telekomunikačních operátorů a bank. Aktivitu schválila už 18. března Vláda ČR. Společnost CleverMaps je v rámci projektu zodpovědná za přípravu aplikace pro operátory a tvorbu vzpomínkových map, ve kterých je možné procházet aktivity nakažených a potenciálně nakažených osob až tři týdny zpětně a pomoci tak volaným vzpomenout si, kde byli, a s kým se potkali.

Bonus pro klienty ZP MV ČR: 300 Kč na dezinfekci

13:54

Zdravotní pojišťovna Ministerstva vnitra ČR rozšiřuje pro své klienty nabídku příspěvků z fondu prevence. Nově jim přispěje 300 korun na nákup dezinfekce, případně, ve chvíli, kdy budou k dostání, i na nákup roušek a respirátorů. Nárok na příspěvek vzniká již na prostředky zakoupené od 1. 3. 2020, a bude poskytnut nad rámec běžných příspěvků z fondu prevence.

ČEPRO rozveze prvních 70 tisíc litrů dezinfekce

13:29

Společnost ČEPRO dnes začala vydávat prvních 70 tisíc litrů dezinfekce, které vyrobila ve svém skladu ve Šlapanově. Enormní množství reagující na velkou poptávku státu vzniklo velmi rychle, celý projekt od nápadu po realizaci zabral pouhé čtyři dny. Firma je schopna v dalším období vyrobit až 90 tisíc litrů dezinfekce denně. V plánu je kromě velkých nádrží na 1000 litrů zahájení stáčení do 5l a 25l barelů a pokud se podaří uspokojit veškerou poptávku státu, bude zbylé množství k dispozici pro firmy a občany.

Direct pojišťovna funguje z domovů. Home office má celá firma

10:01

S cílem ochránit zdraví klientů a lidí ve firmě se téměř celá Direct pojišťovna přesunula na home office. Podařilo se přesunout i týmy z call centra, u kterých je koordinace nejsložitější.

Česká spořitelna umožní odklad splátek úvěrů a zaplatí pojištění

9:40

Všichni klienti České spořitelny, kteří mají spotřebitelskou půjčku, hypotéku, úvěr ze stavebního spoření nebo leasingový a firemní úvěr, mohou ode dneška do konce dubna zažádat o tříměsíční odklad splátek u svých úvěrů. Klienti nebudou muset v průběhu tří měsíců odkladu platit žádné splátky ani poplatky a spořitelna za ně navíc uhradí pojištění schopnosti splácet, mají-li ho sjednané.

Spuštění výroby dezinfekce Anti-COVID

9:36

Společnost DF Partner spustila výrobu dezinfekčního prostředku Anti-COVID, který splňuje specifikace Světové zdravotnické organizace (WHO). Účinně hubí široké spektrum bakterií, plísní a virů, ale především koronavirus. Společnost se tak stala součástí skupiny pouze několika málo firem a univerzit, které získaly od Ministerstva zdravotnictví ČR zvláštní povolení na výrobu přípravku.

OZP umožní odklad podání přehledu OSVČ

9:16

Oborová zdravotní pojišťovna umožní osobám samostatně výdělečně činným, tedy například živnostníkům, podat v letošním roce Přehled o příjmech a výdajích za rok 2019 později. Bez sankcí bude možné podat přehled OSVČ do 3. srpna, následná úhrada případného doplatku pojistného bude možná bez penále do 11. srpna 2020.

×

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Firmy

Akcie Nikola Corporation se zřítily o třetinu

Zatímco v červnu byly akcie společnosti Nikola miláčkem investorů a jejich hodnota raketově rostla, o několik měsíců později došlo k prasknutí bubliny. Společnost Nikola Corporation mění generálního ředitele a cena …

Hodnota Tesly klesla o 50 miliard dolarů

Investorům se nelíbí, že Elon Musk představil pouze vize, které zatím nemají hmatatelnou podobu. Předpokládali, že Tesla přijde s přelomovou baterií o vysoké životnosti, která by mohla snížit náklady na provoz …

Ve stínu minulé slávy: eBay slaví čtvrt století

V září slaví eBay své 25. narozeniny. Začal v roce 1995 jako čistě aukční portál. Ve své době byl fenoménem a průkopníkem internetového obchodování. Na poli globální e-commerce neměl tehdy v podstatě konkurenci. …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Všimli jste si? Peníze leží i v kanceláři

Poradna
Nestarali jste se? Pak jste možná přišli úplně zbytečně o peníze. Řeč je o příspěvcích z fondu kulturních a sociálních potřeb, na které si mohou dosáhnout zaměstnanci organizačních složek státu, státních příspěvkových organizací a příspěvkových organizací zřízených územními samosprávnými celky. V soukromých firmách zase fungují sociální fondy či jiné formy benefitů, které se pohybují v často tisícových částkách.
Rolovat nahoru