KORONAVIRUS: O čem aktuálně informují české firmy (pátek 27. 3. 2020)

V době mimořádných opatření sledujeme a zveřejňujeme aktuální firemní zpravodajství související s pandemií koronaviru Covid-19. Přečtěte si ty nejnovější aktuality.
Vyzvednutí i reklamace zboží nyní v Alze zcela bezkontaktně. Foto: Alza

Vyzvednutí i reklamace zboží nyní v Alze zcela bezkontaktně

16:33 | E-shop Alza.cz zesiluje s ohledem na přetrvávající situaci v Čechách i na Slovensku bezpečnostní a ochranná opatření na pobočkách. Po zavedení bezkontaktního výdeje objednávek nyní umožňuje zákazníkům také reklamovat či vracet zakoupené zboží zcela svépomocí. Pro tyto účely firma vybavila všechny své pobočky speciálními terminály, kde stačí jen vyplnit online formulář a zboží poté odevzdat na pult či sběrné místo. Alza také doporučuje reklamace častěji zasílat poštou.

AAA AUTO podpořilo Červený kříž zapůjčením dalšího automobilu

15:30 | Největší prodejce ojetých automobilů u nás, AAA AUTO, podpořil Červený kříž, aby se mohl dostat se svojí pomocí do více oblastí po celé České republice a zapůjčil mu další automobil, který bude pomáhat široké veřejnosti. Vůz bude vybaven zdravotnickým materiálem včetně Ambuvaku či Automatického externího defibrilátoru.

Sodexo Benefity vyčlení na pomoc restauracím až 150 milionů korun

15:10 | Sodexo v reakci na fatální dopady současných opatření na gastronomický sektor připravilo záchranný finanční program, který by provozovatelům restaurací měl pomoci obnovit provoz. Poskytne jim okamžitou finanční zálohu, ze které se bude postupně strhávat hodnota proplacených stravenek.

O odložení splátek úvěrů za první týden od spuštění požádalo 18 000 klientů České spořitelny

12:45 | Česká spořitelna přijala za první týden od spuštění 18 000 žádostí o odklad splátek úvěrů od klientů, jejichž schopnost splácet je ohrožena probíhající koronavirovou pandemií. O odložení splátek požádalo 16 500 individuálních a téměř 1 500 firemních klientů: 56 % tvořily žádosti o odklad spotřebitelských úvěrů, 35 % žádosti o odklad hypotečních úvěrů a zbývajících 9 % tvořily žádostí o odklad firemních úvěrů.

Equa bank umožní odklad splátek lidem postiženým dopady epidemie až o pět měsíců

9:44 | Equa bank nově nabízí možnost odkladu splátek až o pět měsíců, a to jak u hypoték, tak u spotřebitelských úvěrů. Reaguje tak na potřeby svých klientů, které postihly dopady koronavirové epidemie. Klienti mohou o odložení žádat prostřednictvím formuláře, který najdou na https://www.equabank.cz/odklad-splatek.

OZP umožní klientům čerpat příspěvek i na odloženou prevenci

9:39 | Oborová zdravotní pojišťovna reaguje na mimořádnou situaci způsobenou epidemií nemoci COVID-19 a umožní ve druhém pololetí svým klientům získat příspěvek i na preventivní aktivity, které teď bylo nutné odložit. Na podzim, kdy OZP spustí další kupony na prevenci, tak bude přijímat účtenky vydané už od 1. ledna 2020; nejenom doklady z druhého pololetí. Z kuponů OZP přispívá na dentální hygienu, očkování a preventivní aktivity.

×

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Firmy

Akcie Nikola Corporation se zřítily o třetinu

Zatímco v červnu byly akcie společnosti Nikola miláčkem investorů a jejich hodnota raketově rostla, o několik měsíců později došlo k prasknutí bubliny. Společnost Nikola Corporation mění generálního ředitele a cena …

Hodnota Tesly klesla o 50 miliard dolarů

Investorům se nelíbí, že Elon Musk představil pouze vize, které zatím nemají hmatatelnou podobu. Předpokládali, že Tesla přijde s přelomovou baterií o vysoké životnosti, která by mohla snížit náklady na provoz …

Ve stínu minulé slávy: eBay slaví čtvrt století

V září slaví eBay své 25. narozeniny. Začal v roce 1995 jako čistě aukční portál. Ve své době byl fenoménem a průkopníkem internetového obchodování. Na poli globální e-commerce neměl tehdy v podstatě konkurenci. …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB
Rolovat nahoru