KORONAVIRUS: O čem aktuálně informují české firmy (pondělí 16. 3. 2020)

V době mimořádných opatření ode dneška nově sledujeme a zveřejňujeme aktuální firemní zpravodajství související s pandemií koronaviru Covid-19. Přečtěte si ty nejnovější aktuality.
Ilustrační foto: Pixabay.com

Dobrovolníci pomáhají nejvíce ohroženým

20:30

Web SousedskaPomoc.cz pomáhá za pomoci dobrovolníků zajistit doručování potravin a léků lidem nejvíc ohroženým koronavirovou infekcí. Jde především o staré a nemocné lidi, kteří by v následujících dnech vůbec neměli vycházet z domu. V tuto chvíli projekt koordinuje i domácí výrobce roušek, kterými budou vybaveni všichni naši dobrovolníci. Nejnovější aktivitou webu je koordinace těch, kdo doma vyrábějí chybějící ochranné roušky. V úterý SousedskaPomoc.cz začíná distribuovat první roušky prostřednictvím přihlášených kurýrů v 620 městech a obcích.

Využívejte e-maily

20:30

Home Credit rozeslal sdělení, že mnoho produktů umožňuje automatické snížení či odložení splátek a že očekává větší zátěž telefonních linek, proto klientům doporučuje využívat e-mailovou komunikaci.

Zalistování zboží na MALL.cz

20:30

Zalistováním svého zboží na MALL.cz si obchodníci mohou vykompenzovat náhlý výpadek v prodejích, a oslovit tak miliony zákazníků, kteří na e-shopu nakupují. MALL pro ně zároveň může být cestou, jak k zákazníkům dostat zboží, které je v této nelehké situaci potřebné a leckde nedostatkové.

Podpisy smluv přes SMS

20:30

„Smlouvy s klienty podepisujeme prostřednictvím SMD zpráv, abychom snížili hrozbu šíření koronaviru. Místo schůzek organizujeme hovory přes Skype,“ popisuje změny v činnosti firmy Libor Brůna z Golden Gate.

Lekce z nepřipravenosti

20:30

„Naši zaměstnanci se mohou z domovů přihlašovat do všech schůzek pomocí videokonferencí. Ne vždy jsme schopni přimět naše zákazníky, aby využívali videokonferenční řešení. Ukazuje se, že velká část firem a státních organizací dostává lekci z nepřipravenosti, a to ve zcela rutinních oblastech, jako jsou právě videokonference či vzdálený přístup,“ sdělil ředitel IT společnosti Anect Jan Zinek.

Průmyslový areál Vítkovic se zavřel pro lidi s teplotou

17:21

Společnost Vítkovice, která je převažujícím vlastníkem pozemků a spravuje všechny vstupy a vjezdy do průmyslového areálu v ostravských Dolních Vítkovicích, zavedla pro celý areál s asi 3 500 zaměstnanci dodatečnou preventivní karanténu. To znamená, že přes vrátnice nevpouští nikoho, komu byla bezdotykovým teploměrem naměřena tělesná teplota 37 stupňů a vyšší.

GLS nabízí bezplatnou pomoc při distribuci nedostatkových komodit

16:45

GLS je jako poskytovatel balíkových služeb důležitým prvkem dodavatelského řetězce v České republice. Společnost nabízí výrobcům ochranných pomůcek provádět do konce března jejich bezplatnou přepravu s cílem podpořit distribuci těchto nedostatkových komodit. Zároveň balíkový přepravce očekává, že mu bude ze strany státu umožněno zajistit si dostatek dezinfekčních a ochranných prostředků pro svoje kurýry, aby mohl i nadále plnit svoji úlohu v zásobování obyvatel nezbytným zbožím.

Liftago spouští možnost urgentních nákupů i s doručením

15:28

V neděli přijaté usnesení vlády ČR mimo jiné omezuje provoz některých taxi služeb. Toto usnesení se však netýká taxi služeb, které mají licenci pro přepravu osob. Liftago je tak i nadále k dispozici pro každého, kdo potřebuje osobní přepravu, doručení zásilky a nově také zařízení urgentního nákupu řidičem s doručením bezkontaktně až ke dveřím. Služba je dostupná v Praze, Brně, Ostravě, Českých Budějovicích, Liberci, Olomouci, Plzni, Ústí nad Labem a Zlíně. Jde o první verzi služby, tak aby ji mohli okamžitě využít všichni, co potřebují. Více informací a tipy k jejímu použití najdou zájemci na https://www.liftago.cz/nakup/.

UNIQA omezuje provoz pobočkové sítě

15:14

V souvislosti s šířením onemocnění koronavirem a vládními opatřeními se přerušuje provoz většiny obchodních poboček UNIQA pojišťovny. Prioritou je nyní ochrana zdraví zákazníků i pracovníků. Tento režim bude platit do odvolání. Běžný provoz pojišťovny běží dál, zejména vyřizování škod není nijak dotčeno. Zákazníci mohou řešit své požadavky prostřednictvím webu nebo telefonicky. K nahlášení škody lze využít on-line hlášení na webu www.uniqa.cz. Případně lze k tomu účelu kontaktovat i call centrum na telefonu 485 125 125.

Doporučení stravovacím provozům

15:10

Oddělovat stoly, zrušit salátové bary, v kantýnách přijímat pouze platby kartou. Tyto a další body aktuálně doporučuje stravovacím provozům ve firmách Sdružení pro zaměstnanecké stravování (PROZAMS). Své patero rad sestavilo na základě doporučení zahraničních i tuzemských odborníků. Seznam doporučení zasílá sdružení přímo společnostem provozujícím kantýny a jídelny. Je dostupný i na webu www.prozams.cz.

Dočasné sdílení zaměstnanců

13:17

Společnost StartupJobs v reakci na současnou situaci spustila speciální sekci webu pro firmy, jejichž podnikání má nějaký společenský dopad a kvůli koronaviru potřebují sehnat lidi, aby dokázaly fungovat. Inzerovat zde mohou nejen startupy, ale firmy všeho druhu. Vše je pro inzerující zdarma. S řešením výpadků v důsledku nastalé krize pomůže také nově spuštěná možnost poptávat a nabízet dočasné sdílení zaměstnanců. Ta je určena všem firmám, které potřebují dočasně nabídnout své zaměstnance jiným firmám, a také těm, které naopak chtějí na určitou dobu rozšířit svůj tým.

O on-line prodej ojetých vozů je zájem

12:30

Poté, co síť AAA AUTO převedla veškeré kapacity na zajištění prodeje vozů on-line a přes call centrum, zájem o ojeté vozy se oproti běžnému období dokonce zvýšil. Lidé si mohou vozy, o které mají zájem, vybrat na internetových stránkách www.aaaauto.cz a on-line si je zarezervovat. Na Call centru se na zelené lince 800 110 800 následně domluví na místě a čase předání automobilu, doma nebo tam, kde se jim to nejvíce hodí. Vydesinfikovaný vůz na místo přistaví prodejce. Síť AAA AUTO již dříve zavedla pravidelnou desinfekci vozů i poboček a kontroluje zdravotní stav svých zaměstnanců. Platí, že koronavirus zatím nebyl potvrzen u žádného pracovníka společnosti.

Rozvoz Dáme jídlo zůstává nepřerušen

11:19

„Rozvoz Dáme jídlo zůstává, v souladu s nejnovějším usnesením Vlády České republiky, nepřerušen. Situaci i nadále pečlivě sledujeme, vyhodnocujeme a s našimi restauračními partnery nepřetržitě pracujeme na tom, abychom zákazníkům zajistili dostupnost služeb. Aktuálně i nadále doručujeme pro více než 60 % populace ve zhruba 170 městech po celé ČR. Dáme jídlo je také připraveno zapojit se do zásobování dotčeného obyvatelstva, např. matek a rodin s dětmi, seniorů a dalších. Kromě standardního rozvozu jídla z restaurací jsme připraveni zapojit své kurýry například i do distribuce léků, hygienických a nutričních balíčků nebo potravin,“ sdělil Filip Fingl, výkonný ředitel Dáme jídlo.

Nabídka okamžité pomoci

10:18

„Hlásí se nám členové z řad textilních firem a jiných výrobních podniků s nabídkou okamžité pomoci ušitím ochranných roušek. Stejně tak se hlásí firmy z chemického průmyslu s nabídkou přípravy dezinfekčních roztoků. Tyto kontakty obratem předáváme ministerstvu průmyslu ke koordinaci výroby,“ sdělil Jan Wiesner, prezident Konfederace zaměstnavatelských a podnikatelských svazů ČR (KZPS ČR).

AXA uzavře pobočky

8:25

V souvislosti s krizovými opatřeními přijatými v těchto dnech vládami České republiky a Slovenské republiky uzavře od zítřka až do odvolání skupina AXA Česká republika a Slovensko z preventivních důvodů své pobočky na území České republiky a Slovenska, aby v této vypjaté situaci přispěla svou měrou k potřebě omezení fyzického kontaktu mezi lidmi. Klienti mohou s AXA komunikovat on-line odkudkoliv.

×

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Firmy

Bankám klesají zisky, ruší pobočky

Bankám a spořitelnám v Česku v letošním prvním pololetí klesl souhrnný čistý zisk meziročně o 19 miliard korun na 26,57 miliardy. Vyplývá to z dat, která včera zveřejnila Česká národní banka (ČNB).

Firemní pronájmy elektroniky rostou

Zatímco až do letošního března byl pronájem elektroniky především doménou jednotlivců, kteří si tak pravidelně obměňovali svá zařízení (např. nový iPhone každý rok), možnost pronájmu firmy přivítaly zejména během …

Je Antivirus lepší, než bude kurzarbeit?

Diskuze o podobě kurzarbeitu, do něhož se má proměnit nyní platný program Antivirus, je poměrně složitá. Kurzarbeit má totiž celou řadu parametrů (za jakých okolností se uplatní, kdo bude od koho na jak dlouho …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Pomáhat Nadaci Terezy Maxové dětem nás baví, říká Radek Sedlář

Rozhovor
Letošní už šestý ročník charitativní akce Nadace Terezy Maxové dětem Hýbejte se s Tearibearem dostalo i kvůli koronaviru novou podobu. Místo běhání či chůze na jednom vybraném místě se mohou zájemci, kteří chtějí pohybem pomoci znevýhodněným dětem, zapojit do projektu kdekoli – stačí si jen stáhnout aplikaci Strava a zaregistrovat se na webu tearibear.cz.
Rolovat nahoru