KORONAVIRUS: O čem aktuálně informují české firmy (pondělí 30. 3. 2020)

V době mimořádných opatření sledujeme a zveřejňujeme aktuální firemní zpravodajství související s pandemií koronaviru Covid-19. Přečtěte si ty nejnovější aktuality.
Kaufland za březen vyplatí svým zaměstnancům se mzdou i mimořádnou odměnu. Foto: Kaufland

Equa bank podporuje podnikatele

14:21 | Equa bank se připojila k programu COVID II, který připravuje Českomoravská záruční a rozvojová banka společně s Ministerstvem průmyslu a obchodu. V rámci tohoto programu bude banka poskytovat úvěry pro podnikatele se zárukou od ČMZRB. Podnikatele, kteří jsou ohroženi epidemií koronaviru, podporuje i možností odkladu splátek firemních úvěrů až o pět měsíců.

Moneta se zapojí do vládního programu COVID II

14:21 | Moneta Money Bank nabídne svým komerčním klientům financování provozních výdajů s 80% zárukou od státu. Dohodla se na tom s Českomoravskou záruční a rozvojovou bankou, se kterou v nejbližších dnech podepíše smlouvu o poskytování záruk v rámci speciálního programu COVID II. Banka se tak připojuje k vládnímu programu na pomoc živnostníkům a malým a středním podnikům, jehož spuštění je plánováno na 2. dubna.

Společnost P&G poskytla pomoc

14:02 | Společnost Procter & Gamble oznámila, že poskytne dotaci v celkové hodnotě 10 milionů dolarů určenou na osobní zdraví a hygienu – výrobky pro domácnost, dezinfekční prostředky a finanční pomoc lidem v nouzi, včetně zasažených rodin, starších občanů a zdravotnických pracovníků. V rámci tohoto programu společnost P&G věnuje milion dolarů na podporu  Mezinárodní federace Červeného kříže a Červeného půlměsíce a také jejich jednotlivým národním společnostem v Evropě.

Předložený kurzarbeit je příliš komplikovaný a pro podnikatele zcela nedostačující

11:23 | Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR) považuje vládou navržený model kurzarbeitu za komplikovaný a nepřehledný pro podnikatele. Jde o čas. Asociace požaduje sjednotit kurzarbeit na jeden režim stejný pro všechny. Skutečný příspěvek státu podle předloženého modelu je na úrovni pouhých 35 %. AMSP ČR požaduje zvýšení tohoto procenta a převzetí 100 % odvodů za zaměstnance ze strany státu.

Up Česká republika dočasně ruší denní limit na eStravence

10: 04 | Up Česká republika vychází vstříc požadavkům zaměstnanců, uživatelů elektronických karet eStravenka i smluvních partnerů, kteří v současné době potřebují naplno využít svých elektronických stravenek k mimořádným nákupům ve větším množství nebo pro využití dovážkových služeb potravin a jídel při jejich práci z domova. S účinností od 27. 3. 2020 tak společnost ukončuje režim denního limitu na transakce ve výši 800 Kč. Od tohoto data je možné využít eStravenku k platbám za stravování nebo nákupy potravin bez stanoveného jednorázového či denního limitu. Opatření platí po dobu nouzového stavu vyhlášeného vládou.

Mimořádná odměna zaměstnancům Kauflandu

9:19 | Společnost Kaufland děkuje svým zaměstnancům za jejich pracovní nasazení v uplynulých náročných dnech a vyplatí jim se mzdou za měsíc březen mimořádnou odměnu. Tu dostanou zaměstnanci z operativního provozu ve všech 133 prodejnách, dvou logistických centrech i ve vlastním masozávodě. Společnost investuje do mimořádné odměny částku 50 milionů korun, což pro zaměstnance znamená bonus až do výše 4 000 korun hrubého. Kaufland se rozhodl ulehčit současnou situaci také kmenovým zaměstnancům s pracovní smlouvou ve věku 65+ tak, že jim bude umožněno zůstat doma po dobu nezbytně nutnou v této krizové situaci, přičemž obdrží plnou náhradu výdělku.

Dyson připravuje výrobu plicních ventilátorů

0:01 | Společnost Dyson vyrazila do boje proti Covid-19. Její zakladatel James Dyson oznámil, že na popud britské vlády je firma připravena začít vyrábět plicní ventilátory, kterých je celosvětově velký nedostatek. Zařízení ponese název CoVent a bude pomáhat pacientům, kteří mají vážné dýchací problémy v důsledku napadení koronavirem. První objednávka na 10 tisíc jednotek je od vlády Spojeného království.

Jan Becher Pernod Ricard daroval 2500 litrů dezinfekce

0:01 | Společnost Jan Becher Pernod Ricard minulý týden darovala městu Karlovy Vary a jeho organizacím, stejně jako i dalším místním dobročinným organizacím, 2500 litrů dezinfekce Anti-COVID. Pro zjednodušení a urychlení celého procesu firma nakoupila již hotovou dezinfekci u svého dlouholetého dodavatele, největšího výrobce lihu v Česku. Na první pohled jednoduchou výrobu nedostatkové dezinfekce totiž komplikuje využití lihu zatíženého spotřební daní. Prostředek Anti-COVID se vyrábí podle receptury Světové zdravotnické organizace.

Nadace ČEZ nabízí bleskovou pomoc těm, kteří pomáhají

0:01 | Nadace ČEZ nabízí pomocnou ruku organizacím, městům i obcím, které chtějí přispět k boji proti současné epidemii koronaviru v České republice. Ve speciálním grantu Krizová pomoc lze jednorázově získat až 50 000 Kč. Nadace ČEZ zároveň maximálně zjednodušila administrativní proces – vše lze jednoduše vyřídit on-line.

×

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Firmy

Akcie Nikola Corporation se zřítily o třetinu

Zatímco v červnu byly akcie společnosti Nikola miláčkem investorů a jejich hodnota raketově rostla, o několik měsíců později došlo k prasknutí bubliny. Společnost Nikola Corporation mění generálního ředitele a cena …

Hodnota Tesly klesla o 50 miliard dolarů

Investorům se nelíbí, že Elon Musk představil pouze vize, které zatím nemají hmatatelnou podobu. Předpokládali, že Tesla přijde s přelomovou baterií o vysoké životnosti, která by mohla snížit náklady na provoz …

Ve stínu minulé slávy: eBay slaví čtvrt století

V září slaví eBay své 25. narozeniny. Začal v roce 1995 jako čistě aukční portál. Ve své době byl fenoménem a průkopníkem internetového obchodování. Na poli globální e-commerce neměl tehdy v podstatě konkurenci. …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB
Rolovat nahoru