KORONAVIRUS: O čem aktuálně informují české firmy (úterý 17. 3. 2020)

V době mimořádných opatření sledujeme a zveřejňujeme aktuální firemní zpravodajství (a nejen to) související s pandemií koronaviru Covid-19. Přečtěte si ty nejnovější aktuality.
Na webu www.koronavirus24.cz existuje nový komunikační kanál, kde se veřejnost může ptát a odpověď dostane okamžitě. Na dotazy odpovídá člověk, ale počítačový program, takzvaný chatbot, který je on-line 24 hodin denně. Ilustrační foto: Waldobot

ČEPRO vyrobí dezinfekci ve velkém

14:35

Společnost ČEPRO, jeden z největších průmyslových podniků v zemi, se rozhodla pomoci řešit aktuální problém s dezinfekcí. Na skladech vytvořila firma speciální opatření pro výrobu dezinfekce. Ve skladu Šlapanov navíc začnou míchat dezinfekci ve velkokapacitní nádrži o objemu až 450 000 metrů krychlových. Již tento týden by mělo ČEPRO mít k dispozici 20 000 litrů dezinfekce.

Generali Investments CEE podpořila vznik Fondu podpory seniorů

12:00

Výbor dobré vůle – Nadace Olgy Havlové díky finanční podpoře společnosti Generali Investments CEE ve výši 1,5 milionu Kč reagoval na obtížnou situaci spojenou s šířením koronaviru COVID-19 a založil Fond podpory seniorů. Program si klade za cíl podpořit terénní sociální služby určené zejména pro seniory, aby nezůstali doma v izolaci bez přísunu potravin, léků či zdravotní pomoci.

Samosprávy uklidňují situaci, předávají občanům důležité informace

11:45

Platforma Mobilní Rozhlas přináší přehled dobré praxe, jak samosprávy pomáhají v současné situaci – a že toho dělají opravdu hodně. Pokud i Vy chcete sledovat, otevřete si www.muj.mobilnirozhlas.cz a po zadání konkrétní samosprávy uvidíte přehled toho, jaké kroky v současné době podniká.

Maxima Reality uzavřela kanceláře

11:39

Na odborníky společnosti Maxima Reality se lidé mohou obracet pomocí formuláře na webu, chatu, nebo prostřednictvím klientského oddělení na bezplatné lince 800 111 555, kam mohou směřovat své dotazy každý den od 9-18 hodin. Kanceláře realitní kanceláře zůstávají z bezpečnostních důvodů zavřené.

Televizní vysílání pro neslyšící

11:18

Společnost NEWTON Technologies spustila v reakci na stávající vývoj s epidemií koronaviru COVID-19 a rozhodnutí vlády o zavedení karantény projekt www.tv.beey.io s cílem zajistit neslyšícím co nejsnazší přístup k informacím zvláště během období zákazu vycházení. Služba je dostupná zcela zdarma.

Prohlášení ministerstva zemědělství

11:07

Vzhledem k tomu, že se neustále opakují nepravdivé informace o nákupu nebalených potravin, ministerstvo zemědělství považuje za nutné opětovně zdůraznit, že neexistují důkazy o tom, že by potraviny byly zdrojem či cestou přenosu koronaviru způsobujícího onemocnění COVID-19. Samozřejmě je potřeba při manipulaci s nebalenými potravinami dodržovat doporučená hygienická opatření.

Festival Metronome Prague oznamuje nový termín v září

10:48

V reakci na současnou situaci a nouzová opatření proti Covid-19 se organizátoři rozhodli posunout termín konání festivalu Metronome Prague na 17. až 19. září 2020, místo zůstává. Veškeré zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti. Možnost vrácení peněz bude nabízena od poloviny dubna do konce června 2020.

Odpovědi na otázky o koronaviru

10:42

Na webu www.koronavirus24.cz nyní existuje nový komunikační kanál, kde se veřejnost může ptát a odpověď dostane okamžitě. Na dotazy totiž neodpovídá člověk, ale počítačový program, takzvaný chatbot, který je on-line 24 hodin denně. Službu spustili tři studenti Fakulty informačních technologií ČVUT v Praze.

Sberbank stále drží otevřené všechny pobočky

10:17

Přes zpřísňující se preventivní opatření v České republice Sberbank zachovává provoz všech svých poboček. Doporučuje však klientům maximálně využívat dálkový přístup pomocí internetového bankovnictví, webových stránek www.sberbank.cz a call centra 800 133 444, jehož kapacity posílila. Kvůli maximální snaze o udržení provozu pobočkové sítě a zároveň co o zajištění nejvyšší ochrany zdraví zaměstnanců a klientů se banka rozhodla dočasně zkrátit během tří dnů v týdnu odpolední otevírací dobu poboček.

Univerzita Pardubice pomáhá zdravotníkům v boji s koronavirem

10:05

Studenti Fakulty zdravotnických studií a Fakulty chemicko-technologické Univerzity Pardubice aktivně pomohou místním zdravotníkům. Studenti-zdravotníci se zapojí do provozu v krajských nemocnicích a v dalších zařízeních, kde budou pomáhat s péčí o pacienty. Fakulta chemicko-technologická pošle do nemocnic ochranné pomůcky. Aktuálně se nástup vysokoškoláků do nemocnic týká celkem 87 studentů posledních ročníků oborů Všeobecná sestra a Zdravotnický záchranář. Do sociálních zařízení nastoupí podle nařízení vlády také 59 studentů ze všech ročníků oboru Zdravotně-sociální pracovník.

Laboratoře synlab czech vzorky neodebírají

10:04

Laboratoře synlab czech se dnem 16. 3. zapojily do vyšetřování přítomnosti infekce COVID-19. Testovat budou pouze vzorky odebrané ve zdravotnických zařízeních pověřených SZÚ a Ministerstvem zdravotnictví. Společnost proto naléhavě žádá veřejnost, aby za účelem vyšetření na infekci COVID-19 její laboratoře, ordinace ani odběrová pracoviště nenavštěvovala.

Exekutorská komora uspořádá sbírku mezi všemi exekutory

8:51

Exekutorská komora ČR nepřestává reagovat na současnou situaci a po sérii bezpečnostních opatření se rozhodla uspořádat neveřejnou sbírku. Sama jako počáteční vklad věnuje 100 000 Kč. Apel komory byl rozeslán všem soudním exekutorům společně s číslem speciálního účtu, zřízeného výhradně pro účely sbírky. S ohledem na aktuální situaci a podle potřeb bude vybraná částka věnována na nákup ochranných pomůcek, anebo rozdělena neziskovým organizacím, které se zaměřují na péči o nejvíce ohrožené občany a seniory.

Bolt spouští rozvoz balíčků s potravinami

8:30

Přepravní aplikace Bolt jako součást pomoci obyvatelům Prahy dnes spouští novou kategorii Balíček potravin, která jeho uživatelům umožní objednat si základní potravinový balíček s dovozem až do domu, to vše v rámci několika minut. Cena za objednání balíčku je 400-500 Kč (dle dostupnosti potravin) a zahrnuje jak balíček trvanlivých balených nebo konzervovaných potravin (chléb, těstoviny, nakládaná rajčata, paštika nebo např. mléko, čaj a nealkoholické pivo a další), tak samotné doručení. V rámci testovacího provozu řidiči disponují několika stovkami těchto balíčků.

×

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Firmy

Akcie Nikola Corporation se zřítily o třetinu

Zatímco v červnu byly akcie společnosti Nikola miláčkem investorů a jejich hodnota raketově rostla, o několik měsíců později došlo k prasknutí bubliny. Společnost Nikola Corporation mění generálního ředitele a cena …

Hodnota Tesly klesla o 50 miliard dolarů

Investorům se nelíbí, že Elon Musk představil pouze vize, které zatím nemají hmatatelnou podobu. Předpokládali, že Tesla přijde s přelomovou baterií o vysoké životnosti, která by mohla snížit náklady na provoz …

Ve stínu minulé slávy: eBay slaví čtvrt století

V září slaví eBay své 25. narozeniny. Začal v roce 1995 jako čistě aukční portál. Ve své době byl fenoménem a průkopníkem internetového obchodování. Na poli globální e-commerce neměl tehdy v podstatě konkurenci. …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB
Rolovat nahoru