KORONAVIRUS: O čem aktuálně informují české firmy (úterý 31. 3. 2020)

V době mimořádných opatření sledujeme a zveřejňujeme aktuální firemní zpravodajství související s pandemií koronaviru Covid-19. Přečtěte si ty nejnovější aktuality.
Pomoc, kterou automobilka Škoda Auto poskytuje v souvislosti s aktuální situací, probíhá pod heslem #SKODAAUTOpomaha. Foto: Škoda Auto

Moneta již přijala přes 22 700 žádostí o odklad splátek v objemu 10 miliard korun

16:54 | Téměř 23 tisíc žádostí o odklad splátek od svých klientů přijala a vyřizuje skupina Moneta. Odklady splátek se tak týkají objemu v hodnotě více než 10 miliard korun. Fyzické osoby, živnostníci a firmy mohou od 18. března žádat o odklad splácení svých hypoték, úvěrů nebo leasingů. Formuláře jsou na webových stránkách k dispozici on-line a není třeba dokládat jakákoliv potvrzení.

Flatio radí, na co má nárok nájemník i majitel bytu

14:55 | Realitní startup Flatio přišel s webovým rádcem, který se v časech mimořádných opatření pokouší odpovědět na všechny palčivé otázky ohledně pronájmů. Pokud se na webových stránkách https://get.flatio.com/koronavirus-radce-pro-najemniky/ (pro nájemníky) a https://get.flatio.com/koronavirus-radce-pro-majitele/ (pro majitele) neobjeví kýžená odpověď, kterou tazatel hledá, je na stejném místě k dispozici bezplatná poradna.

Česká spořitelna bude proplácet faktury do 24 hodin

13:36 | Česká spořitelna se rozhodla v důsledku koronavirové pandemie pomoci svým dodavatelům lépe řídit cash-flow a od dubna jim výrazně urychlí proplácení dodavatelských faktur. Všichni dodavatelé tak nebudou muset na úhradu pohledávek čekat standardní dobu splatnosti 30 dní, ale platby proběhnou ihned nebo v řádu několika hodin.

Škoda Auto dokončuje rozsáhlý soubor opatření na podporu své autorizované sítě

12:01 | Škoda Auto Česká republika reaguje na současnou situaci týkající se pandemie koronaviru a omezení v ČR. Po vzájemné diskuzi s autorizovanými partnery se rozhodla přijmout rozsáhlý balíček opatření na podporu v této obtížné situaci. Jeho součástí jsou odklady splatnosti, úprava bonusové politiky a rychlé vyplácení bonusů. Dále pozastavení či odložení auditů, mystery aktivit a zavedení dalších opatření směřující ke snížení administrativní a finanční zátěže partnerů.

Benefit Plus vrací restauracím provize za platby e-stravenkami

11:07 | Česká společnost Benefit Management vrací restauracím provize za všechny platby uskutečněné elektronickými stravenkami Benefit Plus v době nouzového stavu. Restaurace obdrží hodnotu provize včetně bankovních poplatků do dvou dnů od podání žádosti. Firma tak chce podpořit restaurace v době jejich omezeného provozu. Restaurace, které přijímají e-stravenky Benefit Plus, mohou o hodnotu provize žádat pomocí webového formuláře.

Česká spořitelna umožní od 2. dubna přijímat žádosti podnikatelům, malým a středním firmám do programu COVID II

10:56 | Česká spořitelna umožní od 2. dubna přijímat žádosti podnikatelů, malých a středně velkých firem do programu COVID II, který připravila Českomoravská záruční a rozvojová banka společně s Ministerstvem průmyslu a obchodu. Program umožní podnikatelům a firmám, které mají do 250 zaměstnanců, čerpat zvýhodněný úvěr se zárukou k provoznímu financování. Zvýhodněný úvěr se zárukou lze čerpat na tři roky.

Pojišťovna Coface dává k dispozici zdarma unikátní obchodní databázi

10:18 | Pojišťovna Coface, která pojišťuje rizika spojená s obchodováním, vychází českým firmám vstříc a upravuje nejen pojistné podmínky, ale dává jim zdarma k dispozici i unikátní obchodní informace. „Rozhodli jsme se jako příspěvek k rychlému restartování českých firem poskytnout klientům zdarma na tři měsíce unikátní databázi informací o stavu firem v Evropě a USA, tak, aby mohli rychle vyhodnotit rizika,“ řekl Ján Čarný, generální ředitel pojišťovny COFACE pro ČR a SR.

Equa bank zapojí do odkladů splátek roboty

8:55 | Equa bank ještě více zrychlí proces vyřizování klientských žádostí o odklad splátek. Do procesu zapojí roboty. Průměrně je každá žádost vyřízena s dvoutýdenním předstihem před dnem splatnosti splátky úvěru. Přednostně jsou přitom vyřizovány žádosti s blížícím se datem splatnosti. Celkem Equa bank přijala již přes 1600 žádostí o odklady splátek jak spotřebitelských, tak firemních úvěrů. Kladně jich bylo vyřízeno již 1100 z nich. Equa bank umožňuje odklad splátek až o pět měsíců.

Škoda Auto se angažuje ve společném boji proti koronaviru

00:01 | Automobilka Škoda Auto prostřednictvím své carsharingové platformy HoppyGo bezplatně a pružně dává k dispozici flotilu více než 200 vozů a 150 elektrických skútrů dobročinným organizacím, obcím, dobrovolníkům a zdravotníkům. Kromě toho Škoda poskytuje také rychlou přímou finanční podporu sociálním službám. Dále automobilka ve spolupráci s Českým institutem informatiky, robotiky a kybernetiky na ČVUT v Praze vyvinula proces 3D-tisku pro výrobu opakovaně použitelného respirátoru FFP3, který je po certifikaci Ministerstvem zdravotnictví ČR nyní distribuován lékařům, nemocnicím a ošetřovatelům.

Jízdné zdarma na sdílených kolech v Brně

00:01 | Společnost Nextbike informovala, že jízdné na sdílených kolech je pro Brňany aktuálně zdarma v režimu 30 minut na každou výpůjčku. Smyslem opatření je motivovat Brňany k využití bezpečnějšího dopravního prostředku na nezbytně nutné cesty.

Komerční banka spustila další kolo podpory pro malé a střední firmy

00:01 | Komerční banka je připravena poskytovat malým a středním firmám provozní úvěry se zárukou Českomoravské záruční a rozvojové banky (ČMZRB) v rámci programu Expanze záruka COVID II. Nový program usnadní podnikatelům v této mimořádné situaci cestu k provoznímu financování a bude přispívat na úhradu úroků z nového úvěru. Komerční banka je aktuálně největším poskytovatelem úvěrů se zárukou ČMZRB v České republice s více než 30% podílem.

Pandemie viru COVID-19 dopadá i na firmy železničního strojírenství

00:01 | Z rychlého monitoringu situace, který provedla Asociace českého železničního průmyslu, vyplývá, že většina firem podnikající v odvětví dopravního strojírenství a železničního průmyslu se snaží, i přes složitosti tohoto období, kdy se ekonomika potýká s pandemií koronaviru, udržet výrobu a tím i plnou zaměstnanost. Avšak firmy se již potýkají jak s velkými výpadky subdodávek, tak nedostatkem klíčových zaměstnanců. K většímu uklidnění situace v těchto firmách by pomohlo, kdyby vláda jasně potvrdila, že pandemie viru COVID-19 a příslušná krizová opatření představují zásah vyšší moci.

Projektové společnosti letos očekávají propad trhu o osm procent

00:01 | Ředitelé projektových společností měli začátkem února tohoto roku pozitivní očekávání ohledně letošního vývoje trhu projektových prací, počítali s jeho růstem o 3,5 %. V souvislosti se současnou situací okolo COVID-19 se ale jejich očekávání změnila. V současné chvíli na trhu projektových prací počítají s poklesem o 8 % pro letošní rok. Vyplývá to z mimořádné studie projektových společností Ekonomické dopady COVID-19 na stavební, projektové a developerské společnosti, zpracované analytickou společností CEEC Research. Obdobný propad očekávají i v oblasti svých tržeb.

×

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Firmy

Firemní pronájmy elektroniky rostou

Zatímco až do letošního března byl pronájem elektroniky především doménou jednotlivců, kteří si tak pravidelně obměňovali svá zařízení (např. nový iPhone každý rok), možnost pronájmu firmy přivítaly zejména během …

Je Antivirus lepší, než bude kurzarbeit?

Diskuze o podobě kurzarbeitu, do něhož se má proměnit nyní platný program Antivirus, je poměrně složitá. Kurzarbeit má totiž celou řadu parametrů (za jakých okolností se uplatní, kdo bude od koho na jak dlouho …

Kolik peněz mohou Smartwings dostat od Boeingu?

Výrobce letadel Boeing se v uplynulých měsících dohodl hned s několika aerolinkami na vyrovnání za loňské uzemnění problémových letadel 737 Max. K největším provozovatelům „Maxů“ patřily v době uzemnění v březnu …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Povinným ručením automobilu chráníte především ostatní

Poradna
Platíte a vlastně ani nevíte proč? Řeč je o pojištění odpovědnosti z provozu vozidla, které většina řidičů pokládá spíš za daň, než pojištění, a proto se zajímá spíše o jeho výši, než o to, co toto povinné ručení garantuje, co chrání a na co se nevztahuje, i čím se liší od havarijního pojištění. Což jsou však informace, o něž se nestará jen řidič bezmezně věřící, že právě jemu se na silnici nic stát nemůže.
Rolovat nahoru