Koruna na úvod týdne pod prodejním tlakem

Názor
Svatodušní pondělí se podepsalo na minimální aktivitě na globálních i lokálních finančních trzích. Ve velkém množství zemí byl v pondělí svátek, ekonomický kalendář na obou stranách Atlantického oceánu byl prázdný.
Koruna měla v pondělí tendenci oslabovat, na rozdíl od polského zlotého a zejména maďarského forintu. Ilustrační foto: Depositphotos.com

Kurz eura vůči dolaru se držel stabilní v úzkém pásmu 1,071-1,075 USD/EUR. Koruna naproti tomu měla tendenci oslabovat, na rozdíl od polského zlotého a zejména maďarského forintu. Zatímco první ranní kotace se nacházely u 25,65 CZK/EUR, v odpoledních hodinách kurz atakoval 24,73 CZK/EUR. Koruna oslabovala navzdory zvyšování úrokových sazeb na peněžním trhu.

Peněžní trh v cenách svých instrumentů aktuálně kalkuluje se zvýšením úrokových sazeb centrální banky v rozmezí 75 až 100 bazických bodů na nadcházejícím zasedání 22. června. Sazby v pondělí doháněly vzestup svých eurových protějšků z konce minulého týdne.

Svou roli sehrál též rozhovor guvernéra Jiřího Rusnoka pro Aktuálně.cz. V něm guvernér uvedl, že nyní vidí možnost zvýšení úrokových sazeb na červnovém zasedání o 75 bazických bodů či více. Ranní zveřejnění dubnových dat z reálné ekonomiky nepotěšilo.

Autor je hlavní ekonom Komerční banky
(Redakčně upraveno)

PSALI JSME:
Konečně klidnější týden na devizových trzích

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB