Koruna na úvod týdne pod prodejním tlakem

Názor
Svatodušní pondělí se podepsalo na minimální aktivitě na globálních i lokálních finančních trzích. Ve velkém množství zemí byl v pondělí svátek, ekonomický kalendář na obou stranách Atlantického oceánu byl prázdný.
Koruna měla v pondělí tendenci oslabovat, na rozdíl od polského zlotého a zejména maďarského forintu. Ilustrační foto: Depositphotos.com

Kurz eura vůči dolaru se držel stabilní v úzkém pásmu 1,071-1,075 USD/EUR. Koruna naproti tomu měla tendenci oslabovat, na rozdíl od polského zlotého a zejména maďarského forintu. Zatímco první ranní kotace se nacházely u 25,65 CZK/EUR, v odpoledních hodinách kurz atakoval 24,73 CZK/EUR. Koruna oslabovala navzdory zvyšování úrokových sazeb na peněžním trhu.

Peněžní trh v cenách svých instrumentů aktuálně kalkuluje se zvýšením úrokových sazeb centrální banky v rozmezí 75 až 100 bazických bodů na nadcházejícím zasedání 22. června. Sazby v pondělí doháněly vzestup svých eurových protějšků z konce minulého týdne.

Svou roli sehrál též rozhovor guvernéra Jiřího Rusnoka pro Aktuálně.cz. V něm guvernér uvedl, že nyní vidí možnost zvýšení úrokových sazeb na červnovém zasedání o 75 bazických bodů či více. Ranní zveřejnění dubnových dat z reálné ekonomiky nepotěšilo.

Autor je hlavní ekonom Komerční banky
(Redakčně upraveno)

PSALI JSME:
Konečně klidnější týden na devizových trzích

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

O dovolenou aspoň pět týdnů ročně žádá stále více zaměstnanců

Analýza
I když nejpopulárnějšími zaměstnaneckými benefity zůstávají finanční bonusy či prémie, stále větší oblibu si mezi Čechy získává dovolená pět týdnů i více. Napříč obory ji chce již více než 90 procent pracovníků. Vyplývá to z nového průzkumu personální agentury Grafton Recruitment, který má redakce FAEI.cz k dispozici.