Koruna na úvod týdne pod prodejním tlakem

Názor
Svatodušní pondělí se podepsalo na minimální aktivitě na globálních i lokálních finančních trzích. Ve velkém množství zemí byl v pondělí svátek, ekonomický kalendář na obou stranách Atlantického oceánu byl prázdný.
Koruna měla v pondělí tendenci oslabovat, na rozdíl od polského zlotého a zejména maďarského forintu. Ilustrační foto: Depositphotos.com

Kurz eura vůči dolaru se držel stabilní v úzkém pásmu 1,071-1,075 USD/EUR. Koruna naproti tomu měla tendenci oslabovat, na rozdíl od polského zlotého a zejména maďarského forintu. Zatímco první ranní kotace se nacházely u 25,65 CZK/EUR, v odpoledních hodinách kurz atakoval 24,73 CZK/EUR. Koruna oslabovala navzdory zvyšování úrokových sazeb na peněžním trhu.

Peněžní trh v cenách svých instrumentů aktuálně kalkuluje se zvýšením úrokových sazeb centrální banky v rozmezí 75 až 100 bazických bodů na nadcházejícím zasedání 22. června. Sazby v pondělí doháněly vzestup svých eurových protějšků z konce minulého týdne.

Svou roli sehrál též rozhovor guvernéra Jiřího Rusnoka pro Aktuálně.cz. V něm guvernér uvedl, že nyní vidí možnost zvýšení úrokových sazeb na červnovém zasedání o 75 bazických bodů či více. Ranní zveřejnění dubnových dat z reálné ekonomiky nepotěšilo.

Autor je hlavní ekonom Komerční banky
(Redakčně upraveno)

PSALI JSME:
Konečně klidnější týden na devizových trzích

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

Pracující důchodci a zvýšení penze

Výdělečná činnost v důchodu může mít pozitivní vliv na měsíční částku penze. Podmínkou je získání alespoň 360 dní pojištění a podání žádosti o zvýšení důchodu. Za každých 360 dní se zvyšuje důchod o 0,4 procenta …

Americký dolar vůči euru mírně posílil

Americký dolar v pondělí vůči euru mírně posílil, a to i přes jestřábí vyjádření předních představitelů Evropské centrální banky (ECB) a s tím souvisejícího nárůstu evropských tržních sazeb.

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Rezervu ani na měsíc nemají dvě pětiny tuzemských domácností

Průzkum
Utáhnout extrémní zdražování a připravit se na astronomické účty za energie druhou prací se snaží 23 procent Čechů a další čtvrtina o tom uvažuje. Každý čtvrtý pak šetří na jídle v restauracích a na kultuře, dalších 35 procent k tomu plánuje přistoupit. Celkově polovina lidí u nás už škrtí své výdaje. Vyplývá to z průzkumu agentury Median pro Broker Consulting mezi 1022 respondenty.