Koruna pokračuje ve stagnaci

Názor
Dnešní obchodování na finančních trzích příliš nového nepřineslo. Investoři čekají na večerní jednání amerického Fedu a projev amerického prezidenta k plánovaným daňovým změnám. Akciové trhy tak končí v Evropě jen se zanedbatelným ziskem a obdobný obrázek nabízí i Amerika.
Korunové tržní sazby se pohybují v závěsu za globálním vývojem a ani ten nenabízí nic nového, co by korunu donutilo k pohybu. Ilustrační foto: Depositphotos.com

Hlavní měnový pár USD/EUR se po malých ziscích dolaru opět vrátil na ranní hodnoty mírně pod 1,210 za euro. Příliš pohybu nebylo vidět ani v regionu. Maďarský forint si připsal 0,2 procenta, zatímco polský zlotý ztratil 0,25 procenta.

V jeho neprospěch hrály dnes nové zprávy kolem vývoje blížícího se rozhodnutí ústavního soudu ve věci cizoměnových hypoték. Evropský soud oznámil, že zítra vydá odpovědi na otázky polských bank ohledně případných protižalob, pokud by tamní ústavní soud rozhodl v jejich prospěch.

Koruna z počátku dne testovala hranici 25,95 za euro, nicméně dnešní obchodování končí beze změny na úrovni 25,92 CZK/EUR. V posledních dnech domácímu trhu schází validní impulsy pro další pohyb koruny a její drobné výkyvy jsou tak spíše otázkou technického obchodování.

Korunové tržní sazby se pohybují v závěsu za globálním vývojem a ani ten nenabízí nic nového, co by korunu donutilo k pohybu. V takovém stavu by se podle nás měla vrátit do pásma 25,80-25,90. Impulsem pro výraznější pohyb by mělo být zasedání centrální banky v příštím týdnu.

Autor je ekonom Komerční banky
(Redakčně upraveno)

PSALI JSME:
ČNB se obává předčasného zvýšení sazeb

×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

Stát na dostavbě dálnice D4 ušetří až šest miliard

Dostavba dálnice D4 mezi Příbramí a Pískem může začít. Francouzské konsorcium DIVia podepsalo s ministerstvem dopravy smlouvu, které mu umožní čerpat od bank úvěry v hodnotě 12,5 miliardy korun. Projekt rekonstrukce …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB
Rolovat nahoru