Koruna se vůči euru přiblížila ke 24,20 CZK/EUR

Česká koruna ani s novým týdnem nezastavila trend svého oslabování. To odstartovala v minulém týdnu svým úterním prohlášením viceguvernérka České národní banky Eva Zamrazilová. Ta prohlásila, že očekává ve zbytku roku oslabení české měny, v ročním horizontu až o jednu korunu.
Oslabování české měny odstartovala v minulém týdnu svým úterním prohlášením viceguvernérka České národní banky Eva Zamrazilová. Ilustrační foto: Holasjakub – Vlastní dílo, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=108082491

Dále uvedla, že tuzemské měnové podmínky jsou dle jejího názoru dostatečně utažené. Otázkou pak podle ní je, kdy začít s uvolňováním měnové politiky, což již tak se zhoršujícímu korunovému úrokovému diferenciálu příliš nenahrává.

Z fundamentů pak koruně nesvědčí výše diskutované nepříznivé zprávy z německého průmyslu. Ve výsledku tak koruna během pondělní seance oslabila z ranních kotací těsně nad hladinou 24,00 CZK/EUR až k 24,17 CZK/EUR zaznamenaných v odpoledních hodinách.

Trendu nezabránilo ani zlepšení tuzemského ekonomického sentimentu, které přinesl červencový konjunkturální průzkum. Zlepšení bylo patrné zejména u spotřebitelské důvěry.

Autor je hlavní ekonom Komerční banky
(Redakčně upraveno)

Zavřít reklamu
Sdílet článek
Diskuse 0
Sdílet článek
Diskuse k tomuto článku je již uzavřena
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB