Koruna tento týden korigovala část předchozích zisků

Radní České národní banky (ČNB) se tento týden ve svých vyjádřeních shodovali, že na nadcházejícím zasedání (27. 6.) se budou rozhodovat mezi snížením sazeb o 25 nebo 50 bazických bodů. Tato slova měla poměrně viditelný dopad na devizovém trhu, když koruna v průběhu týdne oslabila až lehce nad 24,90 CZK/EUR, kde se udržela ve čtvrtek i pátek.
Dalším domácím impulzem bude pro tuzemskou měnu až zasedání České národní banky příští čtvrtek. Ilustrační foto: Depositphotos.com

Do té doby totiž trhy zaceňovaly spíše opatrnější „cut“ (snížení, pozn. red.) o 25 bazických bodů, po vyjádřeních členů bankovní rady však postupně narostly spekulace na možnost výraznějšího kroku. V pátek odpoledne se tak tržní zacenění pohybuje mezi 25 a 50 bazickými body. My se přikláníme spíše ke zpomalení tempa snižování úrokových sazeb na 25 bazických bodů.

K oslabení koruny nicméně mohlo přispět i to, že její výrazné květnové posílení nemělo oporu v rozšíření diferenciálu tržních úrokových sazeb, a tuzemská měna tak korigovala své předchozí „nadměrné“ posílení.

Další domácí impulz bude pro korunu spojen právě až se zasedáním ČNB příští čtvrtek. Ve čtvrtek totiž členům bankovní rady začala tzv. mediální karanténa, během které neposkytují rozhovory. A ani tuzemský datový kalendář nenabídne do té doby žádné zásadní makroekonomické statistiky.

Autor je ekonom Komerční banky
(Redakčně upraveno)

Zavřít reklamu
Sdílet článek
Diskuse 0
Sdílet článek

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB