Koruna zpět nad 23,50 CZK/EUR, vítězem týdne polský zlotý

Názor
Kurz koruny v průběhu týdne ztrácel. Zatímco v pondělí domácí měna zahajovala obchodování na úrovni 23,30 CZK/EUR, v pátek se již nacházela nad hladinou 23,50 CZK/EUR. Zároveň docházelo k poklesu výnosů u tuzemských vládních dluhopisů, dolů se posouvaly i forwardové sazby. Trh nyní ve svých očekáváních v devítiměsíčním horizontu zahrnuje 75bodové snížení úrokových sazeb.
Kurz koruny v průběhu týdne ztrácel. Vítězem tohoto týdne byl polský zlotý, který jako jediný z regionálních měn alespoň mírně posiloval. Ilustrační foto: Depositphotos.com

Maďarský forint se z úrovní okolo 372 HUF/EUR posunul až na 379 HUF/EUR. Za pohybem stály výroky viceguvernéra maďarské centrální banky Viraga. Ten začal mluvit o zahájení postupného uvolňování měnové politiky.

Jít by ale pravděpodobně mělo v prvním kroku o snížení jednodenní sazby z kolateralizovaných úvěrů komerčním bankám, která aktuálně dosahuje 25 procent, a je tak vůbec nejvyšší z referenčních sazeb maďarské centrální banky (MNB).

V závěru týdne nicméně forint ztráty částečně zkorigoval (na 376 HUF/EUR). Vítězem tohoto týdne tak byl polský zlotý, který jako jediný z regionálních měn alespoň mírně posiloval. Z pondělních úrovní okolo 4,64 PLN/EUR se posunula na 4,60 PLN/EUR.

Autorka je ekonomka Komerční banky
(Redakčně upraveno)

Ilustrační foto: Depositphotos.com

PSALI JSME:
Euro i koruna atakovaly v tomto týdnu maxima. Regionálním vítězem byl polský zlotý

Zavřít reklamu ×
  1. Ten polský zlotý by mohl ještě krapítko spadnout. Už teď nakupuji v Polsku za výborné ceny, natož kdyby zlotý ještě spadnul…..to by byla pohádka…..to bychom měli narvané mražáky jídla na dva roky……..Zlatí Poláci….!!!!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

Konsolidační balíček je ze dvou třetin správný

České veřejné finance jsou sice v mizerném stavu, ale v žádném rozvratu. Ani k bankrotu rozhodně nemíříme. Určitě je ale potřeba ten mizerný stav napravovat. Nemělo by se tak však dít zvyšováním daní nebo odvodů. …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB