Koruna zpět nad 23,50 CZK/EUR, vítězem týdne polský zlotý

Kurz koruny v průběhu týdne ztrácel. Zatímco v pondělí domácí měna zahajovala obchodování na úrovni 23,30 CZK/EUR, v pátek se již nacházela nad hladinou 23,50 CZK/EUR. Zároveň docházelo k poklesu výnosů u tuzemských vládních dluhopisů, dolů se posouvaly i forwardové sazby. Trh nyní ve svých očekáváních v devítiměsíčním horizontu zahrnuje 75bodové snížení úrokových sazeb.
Kurz koruny v průběhu týdne ztrácel. Vítězem tohoto týdne byl polský zlotý, který jako jediný z regionálních měn alespoň mírně posiloval. Ilustrační foto: Depositphotos.com

Maďarský forint se z úrovní okolo 372 HUF/EUR posunul až na 379 HUF/EUR. Za pohybem stály výroky viceguvernéra maďarské centrální banky Viraga. Ten začal mluvit o zahájení postupného uvolňování měnové politiky.

Jít by ale pravděpodobně mělo v prvním kroku o snížení jednodenní sazby z kolateralizovaných úvěrů komerčním bankám, která aktuálně dosahuje 25 procent, a je tak vůbec nejvyšší z referenčních sazeb maďarské centrální banky (MNB).

V závěru týdne nicméně forint ztráty částečně zkorigoval (na 376 HUF/EUR). Vítězem tohoto týdne tak byl polský zlotý, který jako jediný z regionálních měn alespoň mírně posiloval. Z pondělních úrovní okolo 4,64 PLN/EUR se posunula na 4,60 PLN/EUR.

Autorka je ekonomka Komerční banky
(Redakčně upraveno)

Ilustrační foto: Depositphotos.com

Zavřít reklamu
Sdílet článek
Diskuse 4
Sdílet článek
Diskuse k tomuto článku je již uzavřena
  1. Pe Pepa

    V nadpisu je obrovská lež!!! Že se autor článku nestydí, schválně je tak napsaný aby lidi klikli

  2. Va Vanda

    Ten polský zlotý by mohl ještě krapítko spadnout. Už teď nakupuji v Polsku za výborné ceny, natož kdyby zlotý ještě spadnul…..to by byla pohádka…..to bychom měli narvané mražáky jídla na dva roky……..Zlatí Poláci….!!!!

  3. Er Erik

    Další hoax této redakce, CZK neuzavřela na 24,50 Kč ! Ale o korunu níže což je propastný rozdíl

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB