Kromě dukátů se v květnu na Aukro dražily i motoveterány

Mince jako investice táhnou. Potvrzuje to květnový žebříček největšího tuzemského aukčního portálu Aukro, jemuž tradičně vévodí prodeje svatováclavských dukátů. Za 1 360 000 korun našla nového majitele luxusní sada svatováclavských dukátů obsahující jeden, dvou, pěti a desetidukát. U sběratelské sady takové hodnoty byly samozřejmostí certifikáty a číslované původní etue.
Cena předválečné ČZ 175 z roku 1937 se v aukci vyšplhala na 230 000 korun. Foto: Aukro

Jak Aukro informovalo v tiskové zprávě, v květnových prodejích patřila první dvě místa předmětům z oblasti numismatiky. Na druhé příčce květnového žebříčku se umístila novoražba nejvzácnější mince československé numismatiky, a sice svatováclavský pětidukát z roku 1937. K výrobě této novoražby bylo použito původní mincovní nářadí a matrice z depozitáře mincovny v Kremnici.

V kolekci aukcí, formátu, který Aukro spustilo letos na jaře, se prodala velmi vzácná rakouská zlatá dvacetikoruna z roku 1900. „Mince je jednou z pouhých 26 537 kusů. Aktuální numismatickou kolekci jsme připravili ve spolupráci s našimi ověřenými prodejci a na prodanou dvacetikorunu navazují další hodnotné sběratelské předměty,“ sdělil naší redakci Pavel Krejčíř, odborník na starožitnosti a sběratelství ve společnosti Aukro.

V květnu si podle Aukro přišli na chuť i sběratelé jiných oborů. Za částky nad 200 tisíc korun se prodaly předválečné motocykly Jawa 175 Speciál nebo ČZ 175. Veterány v parádním stavu. Jawa vyrobená v roce 1936 se prodala včetně motoru a převodovky skoro za čtvrt milionu korun, předválečná ČZ 175 z roku 1937 se v aukci vyšplhala na 230 000 Kč.

Zavřít reklamu
Sdílet článek
Diskuse 0
Sdílet článek
Diskuse k tomuto článku je již uzavřena
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB