Kromě dukátů se v květnu na Aukro dražily i motoveterány

Mince jako investice táhnou. Potvrzuje to květnový žebříček největšího tuzemského aukčního portálu Aukro, jemuž tradičně vévodí prodeje svatováclavských dukátů. Za 1 360 000 korun našla nového majitele luxusní sada svatováclavských dukátů obsahující jeden, dvou, pěti a desetidukát. U sběratelské sady takové hodnoty byly samozřejmostí certifikáty a číslované původní etue.
Cena předválečné ČZ 175 z roku 1937 se v aukci vyšplhala na 230 000 korun. Foto: Aukro

Jak Aukro informovalo v tiskové zprávě, v květnových prodejích patřila první dvě místa předmětům z oblasti numismatiky. Na druhé příčce květnového žebříčku se umístila novoražba nejvzácnější mince československé numismatiky, a sice svatováclavský pětidukát z roku 1937. K výrobě této novoražby bylo použito původní mincovní nářadí a matrice z depozitáře mincovny v Kremnici.

V kolekci aukcí, formátu, který Aukro spustilo letos na jaře, se prodala velmi vzácná rakouská zlatá dvacetikoruna z roku 1900. „Mince je jednou z pouhých 26 537 kusů. Aktuální numismatickou kolekci jsme připravili ve spolupráci s našimi ověřenými prodejci a na prodanou dvacetikorunu navazují další hodnotné sběratelské předměty,“ sdělil naší redakci Pavel Krejčíř, odborník na starožitnosti a sběratelství ve společnosti Aukro.

V květnu si podle Aukro přišli na chuť i sběratelé jiných oborů. Za částky nad 200 tisíc korun se prodaly předválečné motocykly Jawa 175 Speciál nebo ČZ 175. Veterány v parádním stavu. Jawa vyrobená v roce 1936 se prodala včetně motoru a převodovky skoro za čtvrt milionu korun, předválečná ČZ 175 z roku 1937 se v aukci vyšplhala na 230 000 Kč.

PSALI JSME:
Investice s vůní benzínu

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Investice

Akcie se v srpnu vrátily do reality

Krátkodobé posílení světových akcií, které vydrželo dva měsíce, je za námi. Ceny začaly klesat a na nedávné konferenci v Jackson Hole utrpěly akcie další velkou ránu. Ukázalo se totiž, že inflační tlaky jsou …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Jak nepřijít o část dědictví?

Poradna
Délka dědického řízení se kvůli nízkému počtu notářů i covidovým karanténám v poslední době protáhla, u složitějších řízení až na půl roku. Autor poradny má čerstvou zkušenost s jednáním déle než dvouletým.