Kryptoměny dobývají investiční svět

Díky novým finančním nástrojům lze obchodovat s kryptoměnami přes investiční účty u obchodníků s cennými papíry. Tím se obchodování s kryptoměnami stalo přístupné i pro klasické investory, kteří se doposud orientovali hlavně na akciové trhy.
Úspěch nezažívá jen bitcoin. Daří se i dalším kryptoměnám, čehož chce Deutsche Börse využít. Ilustrační foto: Deutschen Börse Group

Deutsche Börse oznámila, že rozšiřuje nabídku obchodování s kryptoměnami. Nově je možné obchodovat s finančními produkty, které jsou zajištěny kryptoměnami ethereum a bitcoin cash. Od poloviny loňského roku již bylo možné obchodovat s podobnými nástroji zajištěnými bitcoiny.

Poptávka po kryptoměnách je v současné době nevídaně vysoká. To se odráží v cenách kryptoměn. Nejznámější kryptoměna bitcoin se momentálně obchoduje za 54 tisíce dolarů. Přibližně před rokem šlo přitom bitcoin koupit za méně než pět tisíc dolarů. Úspěch však nezažívá jen bitcoin. Daří se i dalším kryptoměnám, čehož chce Deutsche Börse využít.

PSALI JSME:
Finanční gigant Blackrock bude obchodovat s bitcoinem

Nové produkty budou obchodovány na trhu Xetra, který spadá pod frankfurtskou burzu. Budou tedy snadno přístupné i pro české investory přes tuzemské obchodníky s cennými papíry. Při obchodování by investoři měli počítat s tím, že trh kryptoměn je vysoce proměnlivý a přináší četná rizika.

V současné době lze přes Deutsche Börse obchodovat 1 639 ETF (burzovně obchodované fondy) a 202 ETC respektive ETN (nástroje zaměřené na obchodování s komoditami respektive strukturované investiční produkty). Obchodování s kryptoměnami na Deutsche Börse bude prováděno přes ETN vydané společnostmi 21Shares a ETC Group.

Autor je hlavní ekonom společnosti BH Securities
(Redakčně upraveno)

PSALI JSME:
Rizikový trojúhelník Tesla-Bitcoin-Ark: Akcionáři jsou v pozoru

Zavřít reklamu ×
  1. Takže místo regulací a zákazů všechno povolíme, hlavně když se na tom trhne, praní špinavejch peněz přes krypto nikoho nezajímá, hlavně když trhnem…..čekám na to, kdy se povolej drogy všeho druhu, hlavně když se na tom trhe….

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Investice

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Půjčujete kamarádovi auto? Rozmyslete si to

Poradna
Půjč mi auto na dovolenou, to moje má malý kufr. Kdo by této prosbě odolal, vždyť kamarád je spolehlivý řidič a se svým vozem momentálně žádný výlet neplánujete? Takže vyhovíte, ale už za pár dní se nestačíte divit, kam vás dobré srdce a výpomoc bližnímu dovedly. Své odpovědnosti majitele a provozovatele vozidla se totiž nezbavujete ani jeho půjčením komukoli.
Rolovat nahoru