Kyberzločin stál světovou ekonomiku 450 mld. dolarů, českým firmám se nevyhýbá

Kyberzločin je pokládaný za jedno ze tří největších podnikatelských rizik v roce 2017, alespoň jej tak hodnotí zpráva Světového ekonomického fóra. Jen za loňský rok stál globální ekonomiku 450 miliard dolarů a ukradena byla data dvou miliard lidí. Vyčíslení škod v souvislosti s kybernetickým zločinem je vždy sporné, ale rostoucí objem útoků je neoddiskutovatelný.

„Zajištění bezpečnosti systémů, aplikací a dat je pro firmy přímo životně důležité, protože jejich podnikání je čím dál tím více svázané s IT technologiemi,“ říká Jan Dvořák, ředitel počítačové školy Gopas. „V příštím roce navíc vstoupí v platnost Evropské nařízení o ochraně osobních údajů (GDPR) spojené s citelným finančním postihem pro subjekty, kterým uniknou osobní data, která spravují, takže ochrana dat bude ještě zásadnější. Nové nařízení si vyžádá nemalé finanční náklady na zavedení potřebných opatření, ale i náklady na průběžné dodržování nově stanovených pravidel. A zde více než kde jinde zajistí efektivní fungování investice do potřebného vzdělávání zaměstnanců.“

Česká republika se zdá být stranou zájmů velkých hackerských skupin, mimo cíl masovějších útoků, ale to není tak úplně pravda. „IT profesionálové si stále zřetelněji uvědomují negativní důsledky toho, že máme přístup kamkoli odkudkoli a z libovolného zařízení. Plná mobilita, BYOD, využívání veřejných cloudových úložišť, to vše zvyšuje produktivitu a flexibilitu pracovníků, ale přidělává starosti IT specialistům zodpovědným za zabezpečení firemních dat a aplikací,“ říká William Ischanoe, expert na bezpečnostní problematiku Počítačové školy Gopas. „Variabilita útoků je velká, bezpečnostních skulin přibývá a tradiční nástroje pro zabezpečení často selhávají. Proto je pro profesionály v oblasti IT bezpečnosti nezbytné mít přehled o nejnovějším vývoji a vědět, jakým hrozbám je třeba se čelit,“ uzavírá William Ischanoe.

Možnost získat informace o nejnovějším vývoji v oblasti počítačové bezpečnosti nabízí konference Hackerfest 2017, která se koná v pondělí 18. září v prostorách multikina CineStar na Černém Mostě v Praze 9. Podrobné informace o konferenci, jejím programu a jednotlivých přednášejících jsou k dispozici na http://www.hackerfest.cz.

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Začal Global Money Week 2024

Od pondělí 18. do neděle 24. března 2024 se v České republice koná 12. ročník celosvětové vzdělávací akce Global Money Week. Česká bankovní asociace letos v jeho rámci opět pořádá národní kolo finančně-vědomostní …

Jak zajistit pojištění kola proti krádeži

Plánujete pořízení nového jízdního kola, abyste si již brzy mohli užívat první jarní vyjížďky? Pak byste měli pamatovat na to, že krádeže kol jsou v České republice velice časté. Podle policejních odhadů je ročně …

Predikce ceny bitcoinu v roce 2024: Co říkají experti?

Rok 2023 pro bitcoin znamenal jízdu na horské dráze. Po rekordním růstu v roce 2021 zažila tato nejstarší a nejrozšířenější kryptoměna (BTC) v roce 2022 prudký pokles a klesla pod 20 000 amerických dolarů (USD). V …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Jaká je budoucnost výškových dřevostaveb v Česku?

Analýza
V České republice stále platí zastaralá norma omezující výšku dřevostaveb na devět, respektive dvanáct metrů. Legislativa by se však měla brzy změnit. S ohledem na nespornou ekonomickou výnosnost projektů chtějí developeři stavět minimálně osmipatrové stavby (22,5 m), s výhledem do budoucna až osmdesátimetrové projekty, a to tzv. inženýrským způsobem.