LED žárovky mají pro vaše bydlení spoustu výhod

Ještě neoslavily ve světě bytového designu ani pořádné kulaté jubileum a už jsou v něm opravdu zářivou hvězdou. Oblíbili si je totiž lidé napříč všemi věkovými skupinami. Cení si především elegantního designu a dostatečné svítivosti, jíž běžný pokoj zkrátka nemá nikdy dost.
Ilustrační foto: Shutterstock.com

Precizní design, módní barvy (jež si navíc často můžete měnit podle nálady), kvalitní materiály a nadčasový vzhled – to jsou LED žárovky ve své nejlepší formě. A pokud chcete osvětlení v domácnosti povýšit ještě na lepší úroveň, vsaďte na dvoutarifní rozvaděč.

Jaké výhody mají LEDky oproti žárovkám

Pokud chcete uspořit náklady, pak jsou pro vás klasické žárovky víceméně ze hry. Příliš mnoho energie totiž vydají na to, aby se rozžhavily. A z tohoto úhlu pohledu jsou na tom velmi podobně i ty halogenové. Zatímco klasická žárovka má účinnost 12 lm/w, tak halogenová jen o čtyři více. Ovšem LED žárovka se může pyšnit účinností 100-130 lm/w.

Když tito pomocníci na našem trhu začínali, řadili se mezi poměrně drahé a exkluzivní zboží. Dnes už je naštěstí situace zcela jiná. Tyto žárovky si tak může dovolit prakticky každý, kdo preferuje kvalitu a dlouhodobou užitnost.

Potěší vás i velmi dlouhá životnost

Nepopíráme, že je cena LED žárovek stále trochu vyšší, než u těch klasických (které ovšem už stejně nejsou v běžném prodeji). Ovšem tato investice se vám několikanásobně vrátí. Jejich životnost se totiž při běžném používání pohybuje okolo 15 000 hodin svícení. Jde opravdu o laboratorně ověřené hodnoty, nikoli jen o nějaký výkřik do tmy.

Mimochodem stejnou výdrž a odolnost mají i oblíbené kompaktní zářivky, jež se právě k vůli této vlastnosti tak často objevují ve školách, kancelářských prostorách, průmyslových halách apod. Tedy všude tam, kde jsou používány často a s různou frekvencí. Jejich nákupu se tedy rozhodně nemusíte bát.

Ilustrační foto: Shutterstock.com

Vybírejte i podle barvy

U běžného LED osvětlení obvykle rozlišujeme tři základní možné barvy:
teplá žlutá,
teplá bílá
a bílá nebo také studená bílá.

Každá z nich má svůj specifický způsob použití. A na co se tedy zaměřit? Studená bílá se hodí všude tam, kde potřebujete k práci maximální soustředění a pozornost. Je tedy perfektní do kanceláří, průmyslových hal apod. Neměli byste ovšem pod ní vysedávat dlouho do noci, narušuje totiž tvorbu spánkového hormonu melatoninu.

Teplá bílá se naopak k práci do nočních hodin skvěle hodí. Neukáže vám sice tak ostře detaily jako je tomu u její ostré bílé sestřičky, ovšem na práci se stále uplatní opravdu dobře. A teplá žlutá? Ta ze všeho nejlépe napodobuje spektrum slunečních paprsků, takže ji využijete vždy, když si potřebujete odpočinout a pořádně zrelaxovat.

Moderní svítidla své uživatele nijak neomezují

Zapadnou totiž do jakéhokoliv stylu. Zapomeňte na klasické modely v chromu a kovu. Dnes jsou v kurzu docela jiné materiály. Ty nejlepší kousky sezóny poznáte snadno podle rafinovaných detailů, které tkví v pečlivém vypracování a prošívání textilních stínidel nebo například v jemných řetízcích či hravých střapcích, jež rozzáří opravdu každý svěřený prostor. K největším lákadlům letošní sezóny pak patří luxusní svítidla se zlatými nebo stříbrnými detaily a modely s efektním monogramem.

A do všech těchto typů samozřejmě LED žárovky skvěle zapadnou. Mají totiž klasický závit, stejně jako jejich předchůdkyně. A abyste za osvětlení své domácnosti neutratili příliš mnoho, nebojte se investovat a využít nejrůznější akce a slevy v kamenných obchodech nebo e-shopech.

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Libor Myška ve vedení společnosti ŠKODA AUTO Deutschland

Po pěti úspěšných letech odchází Frank Jürgens z vedení společnosti ŠKODA AUTO Deutschland. Jeho nástupcem se stane Libor Myška, který do ŠKODA AUTO Deutschland přichází z centrály společnosti ŠKODA AUTO v České …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB
Rolovat nahoru