Les u vás doma? Máme pro vás 5 tipů na poutavé lesní fototapety

Milujete pobyt v lese? Není se čemu divit. Čistý vzduch, cvrlikání ptáků a maximální relax. To je pouze malý výčet toho, co vás v lese skutečně čeká. Ruku na srdce. Kdo si dnes může dovolit chodit do lesa pravidelně a trávit v něm tolik času, kolik by si přál? Skoro nikdo.
Ilustrační foto: Myloview.cz

Většina lidí se těší na důchodový věk, až se jim podaří dostat se z pracovní spirály a užívat si právě procházek po lese. Pokud máte ovšem do důchodu ještě daleko, nemusíte nijak zoufat! Prostě si jenom vyberete elegantní fototapetu, která bude les znázorňovat, a můžete si užívat prostoru v něm kdykoli, když se vám to zrovna zlíbí! Jaké fototapety s vyobrazením lesa jsou dnes k dispozici? To vám přesně prozradíme v následujících řádcích. Alternativ je opravdu hodně.

Kouzelné březové háje

Břízy patří mezi hodně zajímavé stromy, jejichž půvab spočívá především v unikátní barevné variaci. Černá barva kombinovaná s bílou vypadá moc hezky v jakémkoli prostředí. Zachycení takovéhoto háje se také liší podle toho, jaké aktuálně panuje roční období. Krásné jsou břízy třeba smíchané s tradičními suchými podzimními travinami a zapadajícím sluncem. I v zimě, kdy se okolo dvoubarevných stromů nachází pouze bílý sníh, vypadá scenérie kouzelně. To samé přitom platí i o pohledech, kdy se všude nachází zeleň. Ta je právě narušena tradiční podobou bříz jako takových.

Ilustrační foto: Myloview.cz

Zima na horách i v lese

Zimní období je kouzelné, a to především díky sněhu. V níže položených oblastech se s ním už příliš často nesetkáváme, a tak není od věci koupit si elegantní fototapetu. Neexistuje nic jednoduššího. Existují totiž fototapety lesa na zeď, které dokonale zachycují atmosféru zimní přírody, která se uložila ke spánku. Doplnění takovéto scenérie může být různé. Krásné a stylové jsou zejména horské chaty a sruby. Právě ony evokují teplo, jež dávají krbová kamna, případně krby samotné. Pohled z okna právě takového srubu je kouzelný a nezapomenutelný. Když se ke všemu přidá ještě něco na zahřátí v podobě svařeného vína, grogu či čaje, není co řešit.

Nespoutaná padající voda

Fototapeta lesa může být také provedení s motivem vody. Existuje spousta různých variací, jež se vyznačují přítomností právě tohoto živlu. Volit lze jak třeba jezera a různá plesa, tak i vodopády. Přece jenom, divoká a nespoutaná voda dokáže i ve zdánlivě fádním interiéru vykouzlit divočejší atmosféru. Vodopády se vyznačují nejrůznějším vzhledem, který se odvíjí od jejich lokalizace. Pokud se jedná o horskou podobu padající vody, pak se setkáme především s kameny a divokou přírodou. Zajímavé jsou ale i vodopády, které se nacházejí ve všudypřítomné zeleni tropických lesů. Charakter takovýchto vodopádů je poněkud odlišný.

Ilustrační foto: Myloview.cz

Lesní cesty vedoucí do neznáma

Fototapeta lesa může mít klidně i ústřední motiv cesty. Ta symbolizuje přítomnost lidí a jejich cestování. Člověk nikdy neví, kam ho život zavede. Lesní cesty jsou originální a člověk při pohledu na ně získává pocit, že by po nich chodil rád. Procházet se totiž takovýmito místo volnu přírodou rozhodně stojí za to. Lesní cesty mohou být suché, ale také rozblácené. Ostatně i konkrétní počasí si lze na fototapetě prohlédnout. A konec samotné cesty? Ten je přece daleko v neznámu.

Les v mlžném oparu

Znáte atmosféru lesa, když do něj vyrazíte po dešti? Vlhkost je cítit všude kolem. Když se ke všemu najde ještě nějaký ten hříbek, atmosféra je ještě podtržena. Krásné scenérie nabízejí lesy i v momentech, kdy se do nich snese mlžný opar. Jednat se může jak o klasickou mlhu, která protká všechny stromy a ostatní porost, tak i o inverzní charakter počasí. Pohledy z vrcholů do údolí, která jsou zahalena právě mlhou, nemohou nikdy omrzet. Úžasná je především fototapeta podzimního lesa, jež se vyznačuje jak mísením oněch tradičních podzimních barev listí, tak právě mlhovinou, která krásně s těmito barvičkami koresponduje. Podzim samotný je velmi kouzelným obdobím schopným člověka zaujmout. I obrazy v interiéru evokují spousty pozitivních emocí, jež v domácnosti stoprocentně potřebujete.

Myloview – priroda

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky Tiskové zprávy

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …

Do důchodu v 65 letech. Nebo bude všechno jinak?

Čím jsme starší, tím více vyhlížíme magickou hranici 65 let, kdy budeme moci začít čerpat starobní důchod. Finanční prostředky, které jsme každý měsíc či jednou za rok platili státu, se nám konečně začnou vracet a …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB
Rolovat nahoru