Letní dům oslavil 25 let

Ve čtvrtek 22. září patřilo náměstí Míru v Praze neziskové organizaci Letní dům, která zde oslavila 25 let svého působení, poskytla účastníkům spoustu zajímavých kousků na dobročinném trhu a v odpolední části nabídla také kulturní program.
Akci moderoval Petr Vacek, patron Letního domu. Foto:

Již od deváté hodiny ranní byly prostory náměstí Míru zaplněny stánky s oblečením, knihami, CD i nejrůznějšími předměty, které si mohli účastníci zakoupit za symbolickou cenu a podpořit tak činnost Letního domu. „Celkově se nám podařilo vybrat neuvěřitelných 47 000 Kč, které samozřejmě použijeme na podporu činnosti naší organizace,“ uvádí ředitel Letního domu Jiří Strejček.

Odpolední část oslav zpestřil bohatý kulturní program. Na pódiu postupně promluvila celá řada osobností, včetně zakladatelů Letního domu manželů Lucie a Jiřího Kokrdových a prvního ředitele Letního domu Cyrila Zákory.

Svou činnost přiblížily také vedoucí služeb Letního domu a dokonce představily divákům některé ze svých klientů – dětí původně z dětského domova, které také díky Letnímu domu dnes již žijí samostatný život.

Oslava se konala pod záštitou paní starostky Městské části Praha 2 Ing. Alexandry Udženija, která podpořila akci zakoupením několika předmětů z dobročinného bazaru. Po celou dobu konání oslav bylo k dispozici občerstvení u mammacoffee stánku, část z jeho výtěžku opět putuje na podporu činnosti Letního domu.

Obrovský dík patří patronu Letního domu Petru Vackovi, který celou akci skvěle moderoval a spolu s Magdou Reifovou bavil diváky včetně těch nejmenších zábavnými písničkami. „Děkujeme také Veronice Čermák Mackové, Patricii Pagáčové, Miluši Šplechtové a Kristýně Hrušínské za jejich účast a podporu naší organizace,“ dodává Jiří Strejček.

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Nový byt na hypotéku s úrokem 2,99 %

Nová bankovní rada měla již dvakrát možnost pohnout s úrokovými sazbami, ale nestalo se. Dvoutýdenní repo sazba zůstává na sedmi procentech, banky aktuálně nabízejí hypotéky se sazbou v rozmezí 6 až 7 % včetně …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

„Lidé jsou jako přežraná lvice. Blahobyt jim vzal cíle i štěstí,“ říká Jágrův osobní kouč

Rozhovor
Od určité míry ekonomických parametrů pocit subjektivního štěstí a úspěchu přestane stoupat, a dokonce naopak začne klesat, říká v rozhovoru Marian Jelínek, sportovní psycholog a osobní kouč Jaromíra Jágra. Lidé podle něj chtějí cíl tak moc, že nemají problém podrazit kamaráda, ve jménu cíle a úspěchů vzít doping, podplatit tu či onu zakázku.

Vraťte mi moje peníze!

Poradna
Prý je to prakticky vyloučené. Ale vyprávějte to někomu, kdo se splete, přehlídne či překlepne a pošle peníze na …