Letní personálie. Kdo a kam přestupuje?

S přestupy se letos v létě doslova roztrhl pytel. Není dne, aby nás některá společnost neinformovala o tom, že má nového manažera. Čerstvým přestupem je také včera oznámené nové angažmá našeho redakčního spolupracovníka Lukáše Kovandy, který se nově stal hlavním ekonomem Trinity Bank a má se podílet i na zahraniční expanzi dalších společností zakladatele banky Radomíra Lapčíka.
Spolupracovník redakce FAEI.cz Lukáš Kovanda se nově stal hlavním ekonomem Trinity Bank. Foto: Trinity Bank

Lukáš Kovanda je členem Národní ekonomické rady vlády, která se nyní zaměřuje především na boj s ekonomickými důsledky šíření onemocnění covid-19. Současně působí jako seniorní socio-ekonomický analytik při OSN. Přednáší na Národohospodářské fakultě Vysoké školy ekonomické v Praze. Je také členem vědeckého grémia České bankovní asociace.

Na konci července společnost Jaguar Land Rover informovala, že s účinností od 10. září se stane jejím novým CEO Thierry Bolloré (Foto: JOEL SAGET/AFP via Getty Images) a stane se nástupcem prof. Sira Ralfa Spetha, který zaujme pozici nevýkonného místopředsedy společnosti Jaguar Land Rover. Bolloré má rozsáhlé zkušenosti z automobilového průmyslu. Naposledy působil jako CEO společnosti Groupe Renault a předtím se pohyboval na nejvyšších pozicích celosvětového dodavatele pro automobilový průmysl společnosti Faurecia.

Do pozice předsedy představenstva sAutoleasing a Erste Leasing nastoupil od 3. srpna Petr Vacek (Foto: Finanční skupina České spořitelny). Vacek přichází z České spořitelny, kde pracuje od roku 2005. Až dosud působil jako ředitel regionálního korporátního centra České spořitelny v Hradci Králové. Začínal jako korporátní bankéř, za posledních více než deset let vedl korporátní i retailové obchodní týmy. Od roku 2017 byl také členem dozorčí rady sAutoleasingu i Erste Leasingu.

Personální změny v srpnu oznámila rovněž společnost CBRE, světový lídr v oblasti komerčních realitních služeb. Firma jmenovala nové vedení oddělení pro logistiku a průmyslové nemovitosti: Lukáše Šalinga (Foto: BCRE) do funkce vedoucího transakcí a poradenství a Jana Hřivnackého na pozici vedoucího pronájmů industriálních nemovitostí. Oba nahradí ve vedení industriálního týmu Claire Sheils, která byla nedávno povýšena do funkce generální ředitelky CBRE pro Českou republiku.

Šaling, který působí na realitním trhu již čtrnáct let, se nově zaměří především na strategické projekty a transakce velkých mezinárodních firem. Šaling je absolventem studijního programu MBA při Vysoké škole ekonomické v Praze se zaměřením na komerční nemovitosti, developerskou činnost a oceňování nemovitostí. Jan Hřivnacký (Foto: BCRE), který svou profesní kariéru zahájil jako specialista marketingového výzkumu ve společnosti Media Research, se bude orientovat na odborné poradenství v oblasti pronájmu průmyslových prostor a akvizici nových klientů.

Skupina Moneta před týdnem informovala, že Stanislava Hejnová (Foto: Moneta), dosavadní ředitelka compliance Moneta Money Bank, byla jmenována ombudsmankou pro klienty společností celé skupiny. Hejnová vystudovala právo na Masarykově univerzitě v Brně a od roku 2008 se pohybuje v oblasti regulace finančních trhů a bankovnictví. Působila postupně ve skupinách HSBC, ČSOB a následně KBC. Její specializací je oblast kapitálového trhu a kolektivního investování s důrazem na ochranu investorů.

Brněnská realitní skupina Trikaya uvedla, že do jejího týmu v srpnu nastoupila bývalá marketingová manažerka obchodního centra Královo Pole Kristýna Vobecká (Foto: Trikaya), která bude řídit marketingovou komunikaci obchodních center společnosti. Jak již její minulost napovídá, ve své nové pozici bude mít na starosti veškeré marketingové aktivity brněnského centra Futurum a pražského OC Řepy. Svými aktivitami tak v náročné době po koronavirové krizi podpoří obě centra, které v letošním roce procházejí kompletní rekonstrukcí.

Martin Seidenberg (Foto: GLS) se stal generálním ředitelem GLS Group, uznávaného mezinárodního balíkového přepravce. S více než dvaceti lety zkušeností v oblasti logistiky a pětiletým úspěšným vedením německé pobočky GLS povede skupinu působící na balíkových trzích ve 40 zemích světa. Seidenberg nově přebírá funkci CEO skupiny GLS. Již v roce 2015 se stal předsedou správní rady společnosti GLS Německo GmbH & Co OHG. Dříve mnoho let pracoval pro německou DHL.

Novou HR manažerkou personální agentury Grafton Recruitment se stala Iveta Kutmanová (Foto: Grafton), která přichází se zkušeností z automobilového průmyslu a bankovní sféry. Kutmanová vystudovala Fakultu informatiky a managementu na Univerzitě Hradec Králové. Na CMI ESMA Barcelona získala titul MBA. Před příchodem do Grafton Recruitment naposledy působila jako HR manažerka ve společnosti AutoBinck CZ. Předtím pracovala 15 let jako manažerka v bankovním sektoru.

Skupina ČSOB vytvořila útvar Retailové úvěry, který zastřešuje dosavadní samostatná oddělení poskytující půjčky občanům v Českomoravské stavební spořitelně, ČSOB a Hypoteční bance. Jeho ředitelem bude od 1. září Tomáš Sobotka (Foto: ČSOB), který má nyní na starosti v ČSOB bankovní úvěry pro retailovou klientelu. Sobotka začínal v ČSOB v roce 2006 jako poradce na pobočce. Poté byl produktovým manažerem a od roku 2013 zastával různé vedoucí pozice v útvarech pro retailové klienty.

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Zaměstnání

Problém s nedostatkem zaměstnanců se vrací

Situace na trhu práce se během června dále zlepšila. Podíl nezaměstnaných klesl z květnových 3,9 procenta na 3,7 procenta. Jde o nejnižší hodnotu za posledního tři čtvrtě roku. Během června klesl počet …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB
Rolovat nahoru