Letní pojišťovací rekord: Ošetření české turistky na Mallorce stálo 2,1 milionu

Po loňském útlumu Češi znovu vyrazili ve velkém na dovolenou moři. Letošní léto bylo podle údajů ERV Evropské pojišťovny, která zastupuje většinu velkých cestovních kanceláří, dokonce rekordní. Do ciziny vycestovalo o 30 procent více rekreantů. Dramaticky ovšem vzrostl i počet škod z cestovního pojištění – o 57 procent. Náklady na pojistné plnění přitom vyskočily o 47 procent.

Podle geografického rozdělení bylo letos nejvíce škod hlášeno z Řecka. Foto: FAEI.cz

V létě výrazně přibylo českých turistů u moře, ale razantně přibylo i škod z cestovního pojištění. Počet i objem vyplacených peněz rostl rychleji než množství rekreantů na plážích. Nejvíce plnění vyplácela ERV Evropská pojišťovna za léčebné výlohy, které tvořily zhruba tři čtvrtiny všech škod. Další pojistné události se týkají storna zájezdů a pojištění zavazadel.

Nejvíce letních škod pojišťovna evidovala v srpnu, kdy klienti nahlásili 40 procent událostí. Mezi nejčastější zdravotní komplikace patřily gastroenteritidy (zažívací potíže), záněty uší a očí nebo kožní alergie. „Novým nepříjemným trendem je kombinace více různých zdravotních problémů. Naše asistenční služba často řešila situace, kdy pacient současně trpěl gastroenteritidou a kožními problémy,“ řekl Vlastimil Divoký, manažer marketingu a komunikace ERV Evropské pojišťovny.

NEJVÍCE ŠKOD HLÁŠENO Z ŘECKA

Podle geografického rozdělení bylo nejvíce škod hlášeno z Řecka, následovaného Egyptem, Bulharskem, Španělskem a Tureckem. Nejvíce škod ve srovnání s počtem českých rekreantů cestujících do dané země bylo v Egyptě, odkud jich bylo hlášeno 3 až 4krát více než v ostatních destinacích.

U Čechů je znovu oblíbené rovněž Turecko, které podle cestovních kanceláří nabízí výborné podmínky pro všechny věkové kategorie turistů. Neklidná politická situace v zemi se do turistických letovisek vůbec nepřenáší. „Výhodou Turecka je i velmi kvalitní zdravotní péče. Problémem je ale její vysoká cena. Zdravotní zařízení jsou totiž koncentrována do několika málo sítí, které si diktují podmínky,“ poznamenal Divoký.

Vůbec největší letní škodu ale ERV Evropská pojišťovna zaznamenala na Mallorce, kde česká turistka utrpěla mozkovou příhodu a musela být letecky transportována do nemocnice ve Španělsku. Náklady se vyšplhaly na 2,1 milionu korun.

Sdílet:
{{ comments.toggle_text }}

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky Pojištění

Nejčtenější

Dress code je povinný i ve vedru, jinak hrozí vyhazov

Pokud firma trvá na nošení dress codu, tedy předepsaného oblečení i v letních vedrech, nemá zaměstnanec šanci se této povinnosti vyhnout, jakkoli mu to může být nepříjemné. Za porušení firemních předpisů může v …

Brigádníky nenaláká ani 150 korun na hodinu

Firmy už od konce dubna hledají brigádníky na nadcházející letní měsíce. Jenže zájem je malý, klesá. Lidé, kteří mají přece jen o brigády zájem, nedokáží zdaleka pokrýt všechna volná pracovní místa. Podle údajů …
Rolovat nahoru