Letní zážitky i pro děti s handicapem! Zajíček na koni zahajuje letní sezónu terapeutických jízd ve zrenovované jízdárně

Zajíček na koni je připraven na sezónu letních aktivit pro děti s handicapem i ze sociálně slabých rodin. Jízdárna v Hostivaři, kde probíhají terapeutické jízdy na koních i příměstské tábory, v posledním květnovém týdnu dostala potřebnou péči a renovaci.
Viktor Boczán, generální ředitel Provident Financial, předává šek Markétě Šulcové, ředitelce organizace Zajíček na koni. Foto: Zajíček na koni

Do úpravy jízdárny i přilehlé tréninkové louky se zapojili zaměstnanci společnosti Provident Financial, iniciátora projektu Neviditelní, který nabízí pomocnou ruku ohroženým skupinám právě prostřednictvím Zajíčka na koni a dalších neziskových organizací do projektu zapojených. Od vedení Providentu Zajíček převzal také finančním dar v hodnotě 100 000 Kč, který poputuje mimo jiné právě na podporu letních aktivit pro děti.

S přípravou na novou sezónu pomohli dobrovolníci

Jednou ze služeb, které Zajíček svým klientům nabízí, jsou terapeutické a výcvikové jízdy na koních. Handicapované i jinak znevýhodněné děti každé úterý dochází na terapeutické lekce, které probíhají pod dohledem cvičitele v jízdárně v Praze 10 Hostivaři.

Právě tam nedávno proběhla tolik potřebná obnova, na kterou pro nedostatek kapacit během roku nezbývá čas. Do pomoci se zapojili zaměstnanci společnosti Provident Financial i s kolegy z Creditea, která na českém trhu nabízí on-line finanční produkty.

Skupina dobrovolníků pod dohledem zaměstnanců Zajíčka pomohla nejen s důkladným úklidem stájí a renovací venkovního vybavení, ale podílela se také na přípravě výběhů pro koně, budování nových ohrad i sekání přilehlé louky. Ta se každoročně stává dějištěm příměstských táborů, které Zajíček pro děti organizuje. Během odpoledne se firemní dobrovolníci seznámili i s terapeutickou praxí a pomáhali aktivně při práci lektorů s dětmi.

„Bylo skvělé vidět tu radost a nadšení dětí, které si i navzdory svému handicapu sebevědomě sedají na koně a užívají si každou minutu strávenou na koňském hřbetu. Určitě nemluvím jen za sebe, když řeknu, že to pro nás po náročné práci byla ta největší odměna,“ shrnuje svůj zážitek dobrovolnice Veronika ze společnosti Provident Financial.

Finanční podpora zajistí léto plné zážitků znevýhodněným dětem a jejich rodinám

Finanční dar 100 000 Kč, který ředitelka neziskové organizace Markéta Šulcová převzala od Viktora Boczána, generálního ředitele Provident Financial, poputuje právě na podporu letních aktivit pro děti. K těm patří i příměstské tábory, na které se nejen děti ze sociálně slabých rodin mohou ještě hlásit.

„Se Zajíčkem na koni naše společnost spolupracuje již deset let a již tři roky jsme partnery v projektu Neviditelní, který usiluje o sociální i finanční začleňování znevýhodněných skupin obyvatel. Chceme zlepšit život lidem, kteří si zaslouží pomoc, ale společnost je přehlíží. Jsem rád, že naše fyzická práce i finanční pomoc směřují přesně tam, kde jsou třeba, tedy přímo k Neviditelným a jejich rodinám,“ uvedl Viktor Boczán.

Zajíček na koni je partnerem projektu Neviditelní, jehož iniciátorem je právě společnost Provident Financial a podílí se na něm Centrum ekonomických a tržních analýz, Spotřebitelské fórum i řada terénních neziskových organizací.

„Jsme moc rádi, že můžeme být součástí projektu, který upozorňuje nejen na problémy našich klientů, ale všímá si významu a potřeby naší práce. Tím spíš oceňujeme, že Neviditelným opravdu pomáhá – finančně i manuální prací,“ vysvětlila Markéta Šulcová, ředitelka Zajíčka na koni.

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Proč se zapsat do registru dárců kostní dřeně?

Každoročně onemocní v naší zemi stovky lidí včetně malých dětí leukémií, zhoubnými nádory, či těžkými útlumy krvetvorby a dalšími vážnými nemocemi, které jsou léčitelné pouze transplantací kostní dřeně. Bohužel v …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB