Libor Witassek se stal ambasadorem České republiky pro Evropský týden odborných dovedností

Libor Witassek, český  podnikatel, manažer, kybernetik a ředitel Nadace ZET byl zvolen ambasadorem České republiky pro Evropský týden odborných dovedností, který proběhne 5. - 9. listopadu 2018.

Akce pořádaná Evropskou komisí bude zahrnovat stovky událostí a aktivit v celé EU s cílem vyzdvihnout výhody, jež přináší odborné vzdělávání a příprava (OVP) lidem všech věkových skupin. Mottem kampaně je „Objevte svůj talent!“ a cílem Libora Witasska je ukázat, že odborné vzdělávání a učení je chytrou volbou vedoucí k velmi žádaným pracovním pozicím a ke zvýšení svých příjmů v budoucnosti.

Libor Witassek je jedním ze skupiny ambasadorů z různých členských států EU, kteří se dobrovolně snaží šířit povědomí o odborném vzdělávání a přípravě ve svých domovských zemích. Pro prestižní roli ambasadora byl vybrán Evropskou komisí a vnitrostátními orgány České republiky díky jeho inspirativnímu profilu.

Libor Witassek ke svému zvolení ambasadorem uvedl:

„Je mi ctí být ambasadorem České republiky pro Evropský týden odborných dovedností v roce 2018 a těším se na úzkou spolupráci s Evropskou komisí při zvyšování povědomí o této důležité iniciativě. Odborné dovednosti a praktické profesní zkušenosti mohou lidem pomoci objevit jejich talent a získat práci snů. Mohou také otevřít dveře k mnohým profesím a řemeslům. Jedná se například o profesi elektrikáře, zámečníka, tesaře, návrháře, mechatronika, klempíře či stylisty. Seznam možností je nekonečný. Odborné vzdělávání a školení je navíc příležitostí pro všechny věkové skupiny – nikdy totiž není pozdě naučit se něco nového, zvláště pak v institucích, které již prosazuji nový směr vzdělávání Learning by doing.“

Marianne Thyssenová, komisařka EU pro zaměstnanost, sociální věci, dovednosti a mobilitu práce, uvedla:

„Jsem velmi ráda, že Libor Witassek přijal pozvání jako ambasador listopadového Evropského týdne odborných dovedností. Jsem přesvědčena, že odborné vzdělání a příprava jsou skvělou první volbou pro prvotřídní kariéru a vím, že Libor Witassek sdílí náš závazek šířit toto poselství hlasitě a zřetelně.“

V loňském roce se během druhého ročníku Evropského týdne odborných dovedností uskutečnilo více než 1 500 událostí a akcí ve 45 zemích. Týden 2018 by měl přinést ještě větší účast. Celkový dosah kampaně na sociálních sítích v loňském roce přesáhl 15 milionů lidí.

Sdílet:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky Tiskové zprávy

V tendru na PR komunikaci ING Bank uspěl Havas

ING Bank na základě výsledků tendru na PR služby v České republice svěřuje nově podporu PR komunikace agentuře Havas. Spolupráce zahrnuje oblast public relations a propojení na další komunikační disciplíny, zejména sociální média, CSR a pořádání eventů.

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …

Partneři Portálu

NOOL
Rolovat nahoru