Lidé postižení exekucí už nemusí přijít o střechu nad hlavou: pomáhá jim Nadační fond proti dluhové pasti

Od září 2018 zahájil svoji činnost Nadační fond proti dluhové pasti (NFPDP), který nabízí pomoc lidem postiženým exekucí. Sdružuje akreditované odborníky na dluhové poradenství, poskytuje zadluženým osobám právní pomoc a pomáhá jim s orientací v nabídkách na finančním trhu. V případech, kdy je to možné, pomůže s uhrazením dlužné částky za povinného a zastaví exekuce, které směřují proti jeho obydlí.

Nadační fond se vždy snaží najít vhodné řešení pro zachování bydlení postiženého například formou účinné konsolidace pohledávek. A pokud ani to není možné, alespoň mu poskytuje maximální související pomoc.

Případné zaplacení dluhů za dlužníka není pochopitelně nárokové a vyžaduje pečlivé posouzení všech okolností případu. Největší pomoc poskytujeme zejména seniorům, matkám samoživitelkám a znevýhodněným lidem, kteří se dostali do neřešitelné finanční situace,“ vysvětlil zakladatel fondu Jan Sedláček, podle čeho vybírají postižené exekucí a komu pomáhají uhradit jejich dluhy.

Při exekuční dražbě jsou lidé vystěhováni na ulici, většinou zcela bez prostředků, což s sebou přináší celý řetězec dalších nepříznivých důsledků. Se ztrátou bydlení a práce jde ruku v ruce ztráta sebeúcty, prohlubující se stres a naprostá izolace od společnosti. Takto spuštěnou lavinu je pak velmi těžké zastavit.

„Nucené dražby jsou podle nás neetické. Lidé jsou v časové tísni, exekutoři na ně vyvíjejí tlak a oni nemají prostředky, aby se mohli účinně bránit. V takových případech dochází k prodeji jejich majetku hluboko pod jeho skutečnou cenou. My sdružujeme certifikované partnery z oblasti finančního trhu, kteří navrhnou to nejlepší řešení, jak se dostat z dluhové pasti a spolupracujeme bytovými družstvy, která jsou schopna případně pokrýt bytové potřeby,“ vysvětlil Jan Sedláček férovou výhodu pomoci prostřednictvím fondu.

„Kromě pomoci lidem postiženým exekucí se budeme snažit o prosazení legislativních opatření, která by systémově zmírňovala negativní dopady zabavování majetku a zejména pak nemovitostí na bydlení. Chceme dosáhnout toho, aby stát vedl o takových případech řádnou evidenci a důsledně přezkoumával, zda není možné situaci řešit méně drastickým způsobem,“ popsal Jan Sedláček vyšší, dlouhodobé cíle nadačního fondu.

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Začal Global Money Week 2024

Od pondělí 18. do neděle 24. března 2024 se v České republice koná 12. ročník celosvětové vzdělávací akce Global Money Week. Česká bankovní asociace letos v jeho rámci opět pořádá národní kolo finančně-vědomostní …

Jak zajistit pojištění kola proti krádeži

Plánujete pořízení nového jízdního kola, abyste si již brzy mohli užívat první jarní vyjížďky? Pak byste měli pamatovat na to, že krádeže kol jsou v České republice velice časté. Podle policejních odhadů je ročně …

Predikce ceny bitcoinu v roce 2024: Co říkají experti?

Rok 2023 pro bitcoin znamenal jízdu na horské dráze. Po rekordním růstu v roce 2021 zažila tato nejstarší a nejrozšířenější kryptoměna (BTC) v roce 2022 prudký pokles a klesla pod 20 000 amerických dolarů (USD). V …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

O kolik zdražil řízek, guláš nebo smažák. Velké srovnání cen

Analýza
Restauracemi se v úvodu roku prohnala vlna skokového zdražování způsobená zvýšením DPH. Navzdory klesající inflaci jsou březnové ceny v průměru o osm procent vyšší než před rokem. O kolik ale za posledních pět let zdražila běžná jídla, jako je svíčková, řízek nebo guláš? Společnost Dotykačka poskytla Finančním a ekonomickým informacím (FAEI.cz) detailní údaje o růstu cen vybraných pokrmů.