Liftago bude nově rozvážet zásilky e-shopů

Liftago spouští logistický systém, který umožňuje sdílet kapacity přepravců v Praze. Firmy tak nemusejí stavět vlastní logistiku a zahlcovat ulice dalšími vozy, ale mohou využívat kapacitu stávajících přepravců. Společnost o tom včera informovala na tiskové konferenci a v tiskové zprávě.
Ilustrační foto: Depositphotos.com

Do logistického systému, který umožňuje sdílet kapacity přepravců ve městě, se mohou zapojit jak firmy, které potřebují rozvážet vlastní zásilky, jako jsou například e-shopy nebo distribuční firmy, tak přepravci, kteří potřebují více využít kapacitu svých vlastních řidičů. Ať už jde o doručovatele zásilek, nebo kurýry jídla. Zatím se do systému zapojily firmy jako Alza, Shoptet nebo Sushitime a další se chystají. Liftago uvedlo, že v současné době probíhají jednání s desítkami dalších možných partnerů, kteří o zapojení do systému projevili zájem.

Zahlcenost měst silniční dopravou, ať už jde o auta, kola nebo motorky, se stále zvyšuje. Týká se to nejen Prahy, ale i dalších velkých českých měst. V ulicích přibývají kurýři, kteří vozí zboží, jídlo nebo převážejí jiné zásilky. Pro představu: Podle údajů Českého statistického úřadu vzrostl podíl Čechů nakupujících jídlo na internetu od roku 2010 desetinásobně. Ročně v některém e-shopu zase nakoupí téměř pět milionů Čechů, nejčastěji obuv, oblečení a elektroniku. Liftago není jediným přepravcem, který v Česku provozuje rozvážkové služby. Např. konkurenční Uber v Česku od loňského roku rozváží jídlo.

PSALI JSME:
Největší české e-shopy sází na influencery. Výrazně vyšší prodejní potenciál mají produkty s recenzemi

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Firmy

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

O dovolenou aspoň pět týdnů ročně žádá stále více zaměstnanců

Analýza
I když nejpopulárnějšími zaměstnaneckými benefity zůstávají finanční bonusy či prémie, stále větší oblibu si mezi Čechy získává dovolená pět týdnů i více. Napříč obory ji chce již více než 90 procent pracovníků. Vyplývá to z nového průzkumu personální agentury Grafton Recruitment, který má redakce FAEI.cz k dispozici.