Liftago bude nově rozvážet zásilky e-shopů

Liftago spouští logistický systém, který umožňuje sdílet kapacity přepravců v Praze. Firmy tak nemusejí stavět vlastní logistiku a zahlcovat ulice dalšími vozy, ale mohou využívat kapacitu stávajících přepravců. Společnost o tom včera informovala na tiskové konferenci a v tiskové zprávě.
Ilustrační foto: Depositphotos.com

Do logistického systému, který umožňuje sdílet kapacity přepravců ve městě, se mohou zapojit jak firmy, které potřebují rozvážet vlastní zásilky, jako jsou například e-shopy nebo distribuční firmy, tak přepravci, kteří potřebují více využít kapacitu svých vlastních řidičů. Ať už jde o doručovatele zásilek, nebo kurýry jídla. Zatím se do systému zapojily firmy jako Alza, Shoptet nebo Sushitime a další se chystají. Liftago uvedlo, že v současné době probíhají jednání s desítkami dalších možných partnerů, kteří o zapojení do systému projevili zájem.

Zahlcenost měst silniční dopravou, ať už jde o auta, kola nebo motorky, se stále zvyšuje. Týká se to nejen Prahy, ale i dalších velkých českých měst. V ulicích přibývají kurýři, kteří vozí zboží, jídlo nebo převážejí jiné zásilky. Pro představu: Podle údajů Českého statistického úřadu vzrostl podíl Čechů nakupujících jídlo na internetu od roku 2010 desetinásobně. Ročně v některém e-shopu zase nakoupí téměř pět milionů Čechů, nejčastěji obuv, oblečení a elektroniku. Liftago není jediným přepravcem, který v Česku provozuje rozvážkové služby. Např. konkurenční Uber v Česku od loňského roku rozváží jídlo.

PSALI JSME:
Největší české e-shopy sází na influencery. Výrazně vyšší prodejní potenciál mají produkty s recenzemi

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Firmy

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB