Linet Group: Hlavní akcionář Zbyněk Frolík se přesouvá do dozorčí rady

Zbyněk Frolík, hlavní akcionář Linet Group, která patří mezi trojici největších světových výrobců na trhu nemocničních lůžek, odchází z exekutivních pozic společnosti a přesouvá se do její dozorčí rady. Firma o tom informovala v tiskové zprávě.
Zbyněk Frolík, hlavní akcionář Linet Group, se přesouvá do dozorčí rady. Foto: Linet Group

Svůj odchod naplánoval Zbyněk Frolík už před pěti lety, kdy oslavil šedesáté narozeniny. Od té doby stál v čele skupiny spolu s Tomášem Kolářem. Jejich společné působení přineslo firmě nejlepší roky její existence, kdy expandovala na americkém trhu a kdy výrazně posílila svou přítomnost na dalších vyspělých trzích – především na Blízkém východě, v Austrálii, Kanadě, ale také v Asii.

Linet Group bude mít poprvé v historii na starosti v denní operativě výhradně management společnosti pod vedením jejích výkonných ředitelů Tomáše Koláře a Michaela Rosady. Tomáš Kolář je zároveň jediným CEO české společnosti Linet.

„Z pozice šéfa společnosti Linet holding, která spravuje podíly tuzemských akcionářů Linet Group, budu samozřejmě management úkolovat i kontrolovat. Z náročných cílů ani na okamžik neslevujeme. Jsme hlavním a v zásadě jediným vyzyvatelem dvou největších světových výrobců lůžek. Jsem si jistý, že současné vedení Linetuv čele s Tomášem Kolářem a Michaelem Rosadou dokáže všechny cíle splnit,“ říká Frolík.

Podle něj ambice společnosti i nadále zůstávají ty nejvyšší – tedy do pěti let zdvojnásobit svou velikost. „Je zřejmé, že nebude stačit organický růst, byť Linet dlouhodobě předbíhá výkon konkurence. Nebudeme se tedy vyhýbat ani akvizicím, naopak je tato cesta pravděpodobná. Pokud nyní pochází 70 % našich tržeb z Evropy, v budoucnu chceme mít přes polovinu tržeb mimo ni, hlavně ve Spojených státech amerických,“ vysvětluje Frolík.

PSALI JSME:
LINET Group: Prodáno rekordních 110 tisíc nemocničních lůžek

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Firmy

Jysku meziročně klesly finanční výsledky

Společnost Jysk Česká republika dosáhla ve finančním roce 2022/23 obratu 4,53 miliardy korun s provozním ziskem 1,06 miliardy korun. Firma o tom informovala redakci FAEI.cz s tím, že finanční rok, který v Jysku …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Český systém přijímaček tlačil žáky na střední školy, kam nechtěli

Analýza
Dosavadní systém přijímacích zkoušek na střední školy donutil žáky a jejich rodiče k tomu, aby si vybírali takové zařízení, kam se s jistotou dostanou – ovšem bez ohledu na zájem dítěte. Ukázalo to rozsáhlé šetření Národního institutu SYRI a Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy v Praze a Středočeském kraji, jehož výsledky má redakce FAEI.cz k dispozici.