Linet Group: Hlavní akcionář Zbyněk Frolík se přesouvá do dozorčí rady

Zbyněk Frolík, hlavní akcionář Linet Group, která patří mezi trojici největších světových výrobců na trhu nemocničních lůžek, odchází z exekutivních pozic společnosti a přesouvá se do její dozorčí rady. Firma o tom informovala v tiskové zprávě.
Zbyněk Frolík, hlavní akcionář Linet Group, se přesouvá do dozorčí rady. Foto: Linet Group

Svůj odchod naplánoval Zbyněk Frolík už před pěti lety, kdy oslavil šedesáté narozeniny. Od té doby stál v čele skupiny spolu s Tomášem Kolářem. Jejich společné působení přineslo firmě nejlepší roky její existence, kdy expandovala na americkém trhu a kdy výrazně posílila svou přítomnost na dalších vyspělých trzích – především na Blízkém východě, v Austrálii, Kanadě, ale také v Asii.

Linet Group bude mít poprvé v historii na starosti v denní operativě výhradně management společnosti pod vedením jejích výkonných ředitelů Tomáše Koláře a Michaela Rosady. Tomáš Kolář je zároveň jediným CEO české společnosti Linet.

„Z pozice šéfa společnosti Linet holding, která spravuje podíly tuzemských akcionářů Linet Group, budu samozřejmě management úkolovat i kontrolovat. Z náročných cílů ani na okamžik neslevujeme. Jsme hlavním a v zásadě jediným vyzyvatelem dvou největších světových výrobců lůžek. Jsem si jistý, že současné vedení Linetuv čele s Tomášem Kolářem a Michaelem Rosadou dokáže všechny cíle splnit,“ říká Frolík.

Podle něj ambice společnosti i nadále zůstávají ty nejvyšší – tedy do pěti let zdvojnásobit svou velikost. „Je zřejmé, že nebude stačit organický růst, byť Linet dlouhodobě předbíhá výkon konkurence. Nebudeme se tedy vyhýbat ani akvizicím, naopak je tato cesta pravděpodobná. Pokud nyní pochází 70 % našich tržeb z Evropy, v budoucnu chceme mít přes polovinu tržeb mimo ni, hlavně ve Spojených státech amerických,“ vysvětluje Frolík.

PSALI JSME:
LINET Group: Prodáno rekordních 110 tisíc nemocničních lůžek

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Firmy

Rekordní rok pro Shopsys. Po letech je firma v zisku

Společnost Shopsys, která se zabývá tvorbou e-shopů pro největší hráče na trhu, informovala, že uzavřela fiskální rok se ziskem 11 milionů korun. Je to údajně již popáté v řadě, kdy firma vykazuje meziroční růst …

KB Pojišťovna meziročně zvýšila zisk

Hospodářský výsledek KB Pojišťovny, která je součástí finanční skupiny Komerční banky, dosáhl za rok 2021 dle českých účetních standardů výše 654,1 milionu korun, informovala pojišťovna v tiskové zprávě. To je o 260 …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB