Logistika: Kuehne+Nagel hlásí za minulý kvartál vynikající obchodní výsledky

Skupina Kuehne+Nagel vykázala ve třetím čtvrtletí roku 2021 opět vynikající obchodní výsledky. Všem jejím divizím se dařilo lépe než v předchozím roce. Skupina v tiskové zprávě informovala, že její čistý obrat za prvních devět měsíců tohoto roku na úrovni 21,8 miliardy švýcarských franků (CHF) byl téměř o 50 procent vyšší, než ve stejném období loňského roku. EBIT se více než zdvojnásobil na přibližně 1,8 miliardy švýcarských franků.
Využití kapacity logistické sítě skupiny bylo vysoké zejména v Evropě. Ilustrační foto: Kuehne+Nagel

Ve třetím čtvrtletí roku 2021 si náročné tržní prostředí námořní přepravy s přetíženými přístavy a nesynchronizovanými dodavatelskými řetězci vyžádalo obzvláště vysokou míru podpory, z čehož vyplynula nižší produktivita logistiky. Objem přepravených kontejnerů za prvních devět měsíců roku 2021 ve výši 3,4 milionu TEU byl mírně vyšší než v předchozím roce.

Díky výraznému navýšení objemů přepravy zaznamenala letecká divize ve třetím čtvrtletí roku 2021 další nárůst podílu na trhu. Vysoká poptávka po službách nadále vycházela ze segmentů farmacie, zboží základní potřeby a e-commerce. Objem letecké přepravy za letošních prvních devět měsíců byl přibližně o 50 procent vyšší, než ve stejném období loňska a činil 1,6 milionu tun. Z toho přibližně 20 procent vyplývá z akvizice čínského leteckého speditéra Apex.

Divize silniční přepravy dokázala ve třetím čtvrtletí letošního roku opět výrazně zvýšit přepravní objemy. Využití kapacity logistické sítě bylo vysoké zejména v Evropě; silná poptávka přetrvala také v Severní Americe. Čistý obrat divize za prvních devět měsíců roku 2021 činil 2,7 miliardy švýcarských franků a EBIT se ve srovnání se stejným obdobím loňského roku téměř zdvojnásobil.

PSALI JSME:
WEDO investuje do svého rozvoje miliardu

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Firmy

Představenstvo Kofoly navrhuje dividendu 13,5 Kč

Kofola dnes oznámila, že představenstvo navrhne ze zisku roku 2020 vyplatit dividendu ve výši 13,5 korun na jednu akcii. Jde o stejnou dividendu, jaká byla vyplacena v minulých letech. Ve srovnání se včerejší …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Katastrofická politika turecké centrální banky

Názor
Zatímco většina centrálních bank zpřísňuje měnovou politiku v boji proti inflaci, Turecko se vydalo opačnou cestou. Na čtvrtečním zasedání turecká centrální banka snížila úrokové sazby o 200 bazických bodů na 16 procent.