Loňské novinky už najdete v autobazarech

Ještě před pár lety platilo, že když si zájemce o konkrétní vůz chtěl koupit čerstvou novinku na trhu, na kterou neměl dostatek financí, musel čekat i několik let, než se první kusy jeho vysněného modelu objevily na trhu s ojetinami. Situace se ale změnila.
Typickým příkladem vozu, který se v inzerci začal objevovat již po několika měsících po premiéře na autosalónu, je Ford Focus čtvrté generace. Reprofoto: ford.cz

Jak vyplývá z analýzy inzerovaných ojetin se zaměřením na loňské premiéry na autosalonech v Ženevě, Paříži či Frankfurtu, se během pár měsíců objevila v nabídce ojetin. „Nově uvedené vozy uvedené na trh jsme schopni zákazníkům nabídnout zpravidla do několika měsíců od chvíle, kdy byl konkrétní model představen, respektive uveden do prodeje,“ říká Karolína Topolová, generální ředitelka a předsedkyně představenstva AURES Holdings, která provozuje síť autocenter AAA AUTO.

Typickým příkladem vozu, který se v inzerci začal objevovat již po několika měsících, je auto roku 2018, Ford Focus čtvrté generace. „Model, který byl představen na jaře minulého roku, se v nabídce naší značky Mototechna, která se zabývá prodejem zánovních vozů, objevil během letošního ledna, tedy necelý rok po jeho oficiální premiéře“ dodává Topolová.

Z modelů, které byly představeny v roce 2018, se již na tzv. sekundárním trhu začaly ve větší míře objevovat Hyundai Santa Fe, Mercedes třídy A nebo Citroën Berlingo. Prvně zmiňovaný Hyundai se v České republice prodává nejčastěji okolo jednoho milionu, Mercedes třídy A za průměrných 799 000 Kč a Berlingo s průměrnou cenovkou 411 000 korun.

PSALI JSME:
Škoda, Peugeot, nebo Kia? Které ojetiny nejvíce ztrácejí na ceně

×

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Motorismus

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB
Rolovat nahoru