Lov mezi mrtvými brouky

Dvě nejmenší banky na českém trhu Trinity a Expo se pokoušejí zalovit v rybníce velkých a středních bank, které i po dvojím zvýšení základní úrokové sazby České národní banky (ČNB) si stále hrají na mrtvé brouky a svoje sazby nezvyšují.
Trinity Bank v soutěži o klienty nasadila nejvyšší laťku. Foto: Wikimedia.org/Phoralik [CC BY-SA (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)]

Trinity Bank tak už podruhé v jednom měsíci zvýšila úrokovou sazbu na spořicích účtech pro nové (ale i stávající, pozn. aut.) klienty. U částky do 100 tisíc korun nabízí 1,08 procenta a úrok nad tuto částku drží na 0,58 procenta s garancí do konce roku. Tím se v absolutním úrokovém žebříčku stále udrží na třetím místě.

Konzervativní klienty se snaží povzbudit i Expo Bank, která chytře kopíruje úrokové sazby centrální banky a nyní stejně jako ČNB navýšila úrokovou sazbu na 0,75 procenta. Naprostou raritou je, že Expo takto úročí peníze ležící na běžných účtech a proto ani nemá potřebu spořicí účty zřizovat. Navíc bez jakéhokoli limitu, co se týká výše vkladu.

Přesunout peníze do Expobank přes internetové bankovnictví navíc trvá jen sedm minut, pokud ovšem má klient scanner. Za dohození nového klienta dává banka pětistovku.

PSALI JSME:
Expobank předstihla ČNB

V aktuálním žebříčku pro úložky do 300 tisíc korun tak na stupních vítězů nyní stojí Trinity Bank před Expo Bank a Hello Bank, jež u spoření do 200 tisíc korun stále drží sazbu 0,6 procenta.

Vzhledem k obrovskému množství úspor domácností (3,2 biliony korun), které se od vypuknutí pandemie stále navyšují, nemají ostatní komerční banky potřebu získávat další peníze od obyvatelstva navyšováním sazeb, protože se zřejmě spokojují se sazbou 0,75 procenta, za kterou si mohou přebytečné peníze uložit u ČNB.

Pokud jde o úrokové sazby, které si účtují za půjčení peněz, tam jsou ve svých bobtnajících kalkulacích naopak velmi pohotové.

PSALI JSME:
Češi nepřestali spořit

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB