Maďarská centrální banka snížila jednodenní úrokovou sazbu

Názor
Maďarská centrální banka na svém úterním zasedání rozhodla o snížení jednodenní depozitní sazby o 100 bazických bodů na 17 procent tak, jak se očekávalo. Základní tříměsíční depozitní sazbu ponechala na stávajících 13 procentech.
Maďarská centrální banka na svém úterním zasedání rozhodla o snížení jednodenní depozitní sazby o 100 bazických bodů na 17 procent tak, jak se očekávalo. Foto: Egrian – Vlastní dílo, Volné dílo, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=6671350

Snižování jednodenní sazby v rozsahu 100 bazických bodů měsíčně bude podle našeho názoru pokračovat až do září, kdy by měla dosáhnout 13% úrovně základní sazby. Cyklus snižování tříměsíční depozitní sazby by měl podle naší prognózy začít v prvním čtvrtletí roku 2024.

Maďarský forint byl před zasedáním centrální banky nervózní. Ztratil 0,8 procenta a obchodoval se za 377 HUF/EUR. Po oznámení rozhodnutí začal ztráty korigovat. Zbytek regionu lehce posiloval. Polský zlotý si v průběhu úterního obchodování připsal 0,4 procenta (na 4,48 PLN/EUR), kurz koruny 0,1 procenta (na 23,68 CZK/EUR).

Autorka je ekonomka Komerční banky
(Redakčně upraveno)

PSALI JSME:
Maďarská centrální banka klíčovou sazbu nezměnila

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

Hypotéky zakončí rok nad šestiprocentní hranicí

Hypoteční sazby ani na konci letošního roku neprolomí šestiprocentní hranici a zůstanou těsně nad ní. Průměrná nabídková úroková sazba se podle Swiss Life Hypoindexu na začátku prosince dostala na 6,02 procenta, což …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Také risknete práci načerno?

Poradna
Na tohle rozhodnutí nadávají statisíce lidí, nespokojenost projevují malí i velcí zaměstnavatelé, a přesto nelze změny týkající se od července 2024 tzv. dohodářů jednoznačně odsoudit. Ale ani přivítat s nadšením. Měly ztížit vyhýbání se daním a odvodům i ztížit život především předčasným důchodcům, kteří v posledních letech vyměnili pracovní poměr za práci na dohodu.