Maďarská centrální banka snížila jednodenní úrokovou sazbu

Názor
Maďarská centrální banka na svém úterním zasedání rozhodla o snížení jednodenní depozitní sazby o 100 bazických bodů na 17 procent tak, jak se očekávalo. Základní tříměsíční depozitní sazbu ponechala na stávajících 13 procentech.
Maďarská centrální banka na svém úterním zasedání rozhodla o snížení jednodenní depozitní sazby o 100 bazických bodů na 17 procent tak, jak se očekávalo. Foto: Egrian – Vlastní dílo, Volné dílo, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=6671350

Snižování jednodenní sazby v rozsahu 100 bazických bodů měsíčně bude podle našeho názoru pokračovat až do září, kdy by měla dosáhnout 13% úrovně základní sazby. Cyklus snižování tříměsíční depozitní sazby by měl podle naší prognózy začít v prvním čtvrtletí roku 2024.

Maďarský forint byl před zasedáním centrální banky nervózní. Ztratil 0,8 procenta a obchodoval se za 377 HUF/EUR. Po oznámení rozhodnutí začal ztráty korigovat. Zbytek regionu lehce posiloval. Polský zlotý si v průběhu úterního obchodování připsal 0,4 procenta (na 4,48 PLN/EUR), kurz koruny 0,1 procenta (na 23,68 CZK/EUR).

Autorka je ekonomka Komerční banky
(Redakčně upraveno)

PSALI JSME:
Maďarská centrální banka klíčovou sazbu nezměnila

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

Hypotéky budou díky ČNB o něco dostupnější

Dobrá zpráva pro zájemce o vlastní bydlení přišla ze čtvrtečního zasedání Bankovní rady České národní banky (ČNB). Ta zrušila s platností od 1. července jeden z limitujících požadavků na žadatele o hypotéku, …

Evropská inflace konečně na ústupu

Po dubnovém chvilkovém nárůstu se v květnu inflace v eurozóně začala opět snižovat. Z původních sedmi procent poklesla na 6,1 procenta a byla tak nejnižší za posledních 15 měsíců.

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB