MALL Pay získal licenci od ČNB, má připravené vlastní karty a prémiové účty

Fintech MALL Pay, vlastněný napůl společností MALL Group a bankopojišťovnou ČSOB, získal u České národní banky (ČNB) licenci tzv. poskytovatele platebních služeb malého rozsahu. Díky tomu začne ještě před letošní vánoční sezónou vydávat vlastní karty a spustí prémiové účty. Ty nabídnou výrazně delší dobu splatnosti a také vyšší limit na nákupy.
Ilustrační foto: MALL Pay

Skutečnost, že o licenci poskytovatele platebních služeb žádal subjekt takto úzce spjatý s e-commerce, je zatím ve světě unikátní a MALL Pay se tak stává světovým pionýrem sílícího globálního trendu prolínání služeb pro e-shopy se světem bankovnictví.

Udělení licence znamená pro zmíněný fintech zásadní posun vpřed. Jeho platební ekosystém, jehož nejviditelnější částí je v současnosti odložená platba pro e-shopy a on-line služby, se totiž výrazným způsobem rozšíří.

MALL Pay začíná okamžitě s testováním připravených prémiových účtů spojených s vlastní platební kartou, jejímž vydavatelem bude ČSOB. Účty s kartou bude firma zákazníkům nabízet ještě před startem letošní vánoční sezóny.

PSALI JSME:
Dobírkou platí 34 procent zákazníků e-shopů. A služby České pošty jich využívá ještě víc

Kartu bude možné využívat všude – tedy i tam, kde odložená platba zatím není implementována. To se týká jak e-shopů, tak on-line služeb nebo off-line prostředí. Zároveň bude možné využívat čerpat řadu výhod – například dopravu zdarma, služby pro domácnost nebo odměny za nákupy.

Nastavení standardů pro spolupráci fintechového světa a e-shopů může navíc posunout české internetové podnikání zase o notný kus dál a posílit jeho globální konkurenceschopnost. Právě platební metody jsou jeden z mála segmentů, ve kterém české e-shopy dlouhodobě zaostávají za světem i kvůli v Česku stále oblíbené dobírce.

„Takzvané BNPL platební metody – tedy buy now, pay later (česky kup teď, zaplať později – pozn. red.) – patří v evropském regionu k těm nejrychleji rostoucím. V ČSOB věříme, že právě v doplnění samotné platební transakce o další benefity je cesta, kterou se bude vyvíjet on-line i off-line trh,“ říká výkonná ředitelka ČSOB pro platební řešení a inovace Michaela Lhotková.

PSALI JSME:
Může bezúročná odložená platba nahradit tradiční dobírku? Mall Pay „vrtí psem“, jak se dá

×

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Firmy

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

O hypotéce teď uvažuje 400 tisíc Čechů. Budou ale mít na splátky?

Analýza
Krize nekrize. Hypoteční úvěry dosahují neuvěřitelných výšin, letošek by dokonce mohl překonat rekordní roky 2016 a 2017. Průzkum pro Generali Investments ovšem současně ukázal, že třetina Čechů, kteří chtějí bydlet ve vlastním, má strach, že nebude schopna platit nájem anebo hypotéku. Šest procent aktivních lidí s tím má problém už dnes.
Rolovat nahoru