Maloobchodní tržby v USA v červenci rostly ve všech oblastech slušným tempem

Výdaje zjevně nejsou pro americkou ekonomiku problémem. Maloobchodní tržby v červenci rostly ve všech oblastech slušným tempem, a to i po očištění o inflaci. Tržby kontrolní skupiny – ukazatel, který odečítá ceny potravin a benzínu – právě zaznamenaly nejsilnější meziroční přírůstek od začátku roku 2022.
Američané se cítí obzvláště povzbudivě, pokud jde o současný stav ekonomiky, a vyjadřují to skrze své peněženky. Ilustrační foto: Pixabay.com

To by nemělo být pro nikoho překvapením. Američané se cítí obzvláště povzbudivě, pokud jde o současný stav ekonomiky, a vyjadřují to skrze své peněženky. Spotřebitelská důvěra se zvyšuje a mzdy nyní rostou rychleji než ceny. Letos v létě jsme spotřebitele podcenili, což by nás mohlo v příštích několika týdnech připravit na dávku silných výsledků maloobchodních prodejců.

Nejde o ekonomiku v krizi. Některým však dobré zprávy začínají připadat až příliš dobré. Silné výdaje by mohly připravit půdu pro trvale vysokou inflaci, takže trhy by tato zpráva mohla rozhodit.

Pokud se obáváte vyšší inflace, jsou vaše pocity oprávněné. A úrokové sazby nám říkají, že je třeba brát situaci vážně. Ekonomika je nyní pod velkým tlakem, přesto není inflace plně pod kontrolou. Ale buďme upřímní: Není to znovu rok 2022 a Fed (centrální banka USA, pozn. red.) je připraven v případě potřeby přitvrdit. Připravte se na zpomalení růstu, ale hledejte příležitosti v levných, ekonomicky citlivých akciích.

Autorka je analytička společnosti eToro
(Redakčně upraveno)

Zavřít reklamu
Sdílet článek
Diskuse 1
Sdílet článek
Diskuse k tomuto článku je již uzavřena
  1. Petr

    Taky v USA to funguje úplně obráceně než v Evropě. Kdo pracuje tak může nakupovat,protože pohonné hmoty a základní potraviny témeř bez daně,kdo nechce tak neplatí sociální a zdravotní,auta nepotřebují STK dělají se pouze emise atd. Občan v USA hodně ušetří a tak může nakupovat co se mu zlíbí. V Evropě je pravý opak,vysoké daně,malé platy a hodně výdajů za auto…..

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB