Marek Knieža slaví 20 let ve vedení TipCars.com

Marek Knieža, výkonný ředitel inzertního auto-moto webu TipCars.com, slaví na konci letošního roku dvacet let ve své funkci. Za dobu jeho působení se díky webu prodalo deset milionů inzerovaných vozů. V následujících letech předpokládá zvýšený růst poptávky po ojetých vozidlech v souvislosti s blížícím se koncem výroby spalovacích motorů.
V nejbližší budoucnosti očekává Marek Knieža nárůst poptávky po ojetých vozech. Foto: TipCars.com

TipCars.com funguje již od roku 1998, zpočátku web fungoval pod názvem Cars2000 a byl první, který v České republice umožnil inzerci automobilů v on-line prostředí. Firma byla založena ve Frýdku-Místku, kde sídlí dosud. V roce 2017 se web stal součástí skupiny Vltava Labe Media. Marek Knieža do vedení firmy přišel v roce 2003 a na pozici výkonného ředitele tak působí již dvacet let.

„Na přelomu tisíciletí docházelo k výraznému rozvoji on-line prodeje, takže zkusit zde prodávat auta dávalo smysl a byl to v té době skvělý nápad dvou nadšenců a vizionářů, podnikatelů Stanislava Vostárka a Stanislava Havrana. Dnes už jsou samozřejmě lidé zvyklí si na internetu nakupovat vše, co potřebují.

U ojetých automobilů ale on-line většinou probíhá jen předvýběr, k dokončení nákupu dochází až osobně. Lidé si zkrátka chtějí auto zkontrolovat, osahat a vyzkoušet, a to se myslím do budoucna nezmění. Naším cílem je zájemcům o koupi automobilu co nejvíce ulehčit právě tento předvýběr a vyhledávání, aby našli přesně to, co hledají a mohli si nabídky porovnat,“ říká Marek Knieža.

V nejbližší budoucnosti očekává Knieža nárůst poptávky po ojetých vozech: „V souvislosti s plánovaným koncem výroby spalovacích motorů v roce 2035 očekáváme narůstající zájem o nákup těchto ojetin. Češi jsou oproti jiným národům v otázce elektromobility poměrně konzervativní, takže předpokládáme zvýšený zájem o dovoz ojetých automobilů se spalovacími motory i ze zahraničí.“

Zavřít reklamu
Sdílet článek
Diskuse 0
Sdílet článek
Diskuse k tomuto článku je již uzavřena
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB