Marek Loula novým členem představenstva ČSOB

ČSOB s předstihem informovala portál Finanční a ekonomické informace (FAEI.cz) o chystaných změnách ve svém vedení. Od září letošního roku do představenstva nastoupí Marek Loula, současný člen představenstva na Slovensku, kde je odpovědný za finanční řízení, data a IT.
Vedení české ČSOB od září posílí Marek Loula. Foto: ČSOB

Marek Loula bude jako vrchní ředitel v ČSOB odpovědný za řízení úvěrů a udržitelnost. Ve funkci vystřídá Petra Hutlu, který odchází z důvodu dosažení věkové hranice pro působení v představenstvu ČSOB. Ve firmě ale nadále zůstává jako poradce CEO Aleše Blažka.

Loula svou bankovní kariéru začal v roce 1997 v belgické Kredietbank. Po akvizici se v roce 1999 přesunul do ČSOB, kde měl na starosti nejprve rozvoj mezinárodní klientely a projekty v oblasti cash managementu pro firmy. Následně se na pět let stal ředitelem regionální korporátní pobočky Brno.

Poté působil až do konce roku 2014 v divizi pro schvalování a řízení úvěrů, od roku 2010 jako její výkonný ředitel. V lednu 2015 byl jmenován výkonným ředitelem pro informační a komunikační technologie ČSOB a v letech 2018 až 2021 působil jako vrchní ředitel Korporátního a institucionálního bankovnictví.

Do slovenské ČSOB přešel Marek Loula od dubna 2021, jeho roli v čele zdejšího představenstva převezme Frank Jansen.

Zavřít reklamu
Sdílet článek
Diskuse 0
Sdílet článek
Diskuse k tomuto článku je již uzavřena
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB