Marketingová akce Raiffeisenbank: Na rok nebo na půl roku?

Je neuvěřitelné, s jakou tvrdošíjností Finparáda umisťuje ve svém pravidelném měsíčním přehledu nejlepších sazeb na spořicích účtech na prvním místě Raiffeisenbank s úrokovou sazbou do 150 tisíc korun 0,1 procenta, a až po splnění několika podmínek (nový klient, běžný účet, počet transakcí atd.) pak 0,6 procenta. U Finparády pak banka vede jak v pásmu do 300 tisíc korun, tak v pásmu do 600 tisíc korun. I v pásmu nad 600 tisíc je Raiffeisenbank ještě třetí!
Na tříprocentní zhodnocení si sáhnou jen noví klienti Raiffeisenbank. Koláž: FAEI.cz

V případě Raiffeisenbank jde o dočasnou vábničku, kterou banka zastírá jen v televizní reklamě. Na webu už se zájemce (u bank zavedenou salámovou metodou – pozn. aut.) dozví, co ho čeká.

Pro seriózní finanční web by to však měla být informace alespoň označená hvězdičkou, byť čistě matematicky jsou výpočty Finparády v pořádku.

Na přímý dotaz, proč tomu tak není, nám Valerie Koubová z Finparády napsala: „V případě žebříčku spořicích účtů sledujeme také akční nabídky bank. V tomto případě nabízí RB u Spořicího účtu XL 3% sazbu na půl roku pro pásmo do 150 tis. Kč. Z tohoto důvodu se umisťuje v žebříčku pro všechna pásma.“

Jenže 25. ledna Finparáda napsala: „Na lednové žebříčky spořicích účtů měla největší vliv marketingová akce Raiffeisenbank, která nabízí na spořicím účtu úrokovou sazbu 3 procenta ročně.“ Tak ročně nebo na půl roku? Necháme na Finparádě, ať si sjednotí názory, a chceme věřit, že jde jen překlep.

Ve svém příštím žebříčku pak Finparáda určitě neopomene zveřejnit další, tentokrát nemarketingové propady úrokových sazeb pro lidi, kteří si spoří.

Zdroj: finparada.cz

PSALI JSME:
Raiffeisenbank nabízí novým klientům tři procenta. Ti stávající mají smůlu a téměř nulové úročení

Zavřít reklamu ×
  1. Já mám RB už dlouho a stejně jsem dostal ty 3% na spořícím účtu.. takže to asi neplatí jen pro nové klienty…?

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Vejce zdražují, chovatelé začali pouštět slepice z klecí

Analýza
Klecový chov slepic sice skončí podle loni schváleného zákona až v roce 2027, mnozí chovatelé se ale novým pravidlům přizpůsobuje s předstihem už nyní.  Podle výzkumů se zájem veřejnosti o podmínky chovu slepic a původ vajec sice zvyšuje, přesto ale převažují nakupující, kteří zohledňují především cenu. A ta se zvyšuje – právě i kvůli změně chovu nosnic.

Hrozí Air Bank zánik?

Moneta Money Bank podepsala předběžnou smlouvu o akvizici Air Bank, českého a slovenského Home Creditu a …
Rolovat nahoru