Martin Vejražka novým vedoucím tuzemského oddělení CBRE pro poradenství v oblasti ESG

Personálie
Společnost CBRE, světový lídr v oblasti komerčních realitních služeb, výrazně rozšiřuje svůj poradenský servis v oblasti ESG. Zakládá nový expertní tým se zaměřením na energetické poradenství a modelování pro kontinentální Evropu, který bude z Prahy řídit Steffen Walvius původem z Nizozemska. Firma o tom informovala v tiskové zprávě.
Martin Vejražka se poradenství v oblasti komerčních realit věnuje již téměř jedenáct let. Foto: CBRE

Dohromady bude čítat čtyři seniorní konzultanty pod vedením Martina Vejražky, další významné posily CBRE. Ten se zároveň stane novým vedoucím tuzemského oddělení se specializací na odborné poradenství v oblasti podnikové udržitelnosti, odpovědného investování a budování udržitelných portfolií.

Steffen Walvius je absolventem University of Zaragoza ve Španělsku v oboru Udržitelná správa energetických systémů. Má více než deset let mezinárodních zkušeností v oblasti stavebnictví, energetiky a realit, během kterých spolupracoval se zástupci firem a investorů na zlepšení jejich podnikového ESG a udržitelnosti nemovitostních portfolií.

„Posláním nového centrálního týmu CBRE pod názvem „Energy & Carbon“ bude poskytovat firmám komplexní služby v oblasti dosahování energetických úspor, naplňování uhlíkových cílů a navrhování obnovitelných zdrojů. To vše na základě nejmodernějších digitálních nástrojů pro simulace a modelování,“ uvedl Steffen Walvius.

Walvius je současně aktivním členem pracovní skupiny pro udržitelnost Evropy v rámci profesního sdružení RICS a dále výzkumného projektu CRREM (Carbon Risk Real Estate Monitor) financovaného Evropskou unií. Hovoří plynně anglicky, volný čas tráví rád v přírodě, hraje lední hokej anebo se dále vzdělává.

Steffen Walvius má více než deset let mezinárodních zkušeností v oblasti stavebnictví, energetiky a realit. Foto: CBRE

Řízení rostoucí sítě mezinárodních energetických expertů a zároveň neustálé vylepšování nabízených produktů v rámci této nové služby CBRE bude mít na starost Martin Vejražka. Ten se zároveň stane klíčovou postavou skupiny v rámci udržitelnosti a dodržování principů ESG pro český trh.

Z pozice vedoucího tuzemského týmu bude dále rozšiřovat nabízené poradenství nejen na úrovni budov a portfolií, ale také ve smyslu dalšího směřování společností a jejich reportingu. „Český tým přebírám se silnými základy, kdy jsme klienty schopni provést komplikovaným procesem širokého spektra mezinárodně uznávaných certifikací od BREEAM a LEED až po WELL. A na těchto pevných základech hodlám dále stavět a rozšiřovat je o další služby,“ popsal Vejražka.

„V rámci celé skupiny CBRE máme obrovské know-how a datovou základnu především z vyspělých trhů západní Evropy, které využijeme pro poskytnutí náskoku a konkurenční výhody našim tuzemským klientům,“ dodal.

Martin Vejražka je absolventem magisterského studia se zaměřením na Plánování a rozvoj pozemků a nemovitostí na Radboud University v Nizozemsku. Poradenství v oblasti komerčních realit se věnuje celou svoji dosavadní kariéru, a to již téměř jedenáct let. Posledních pět let navíc se zaměřením na udržitelnost a technické a energetické poradenství. Martin hovoří plynně anglicky a mezi jeho záliby patří trávení volného času s rodinou, tenis a práce se dřevem.

PSALI JSME:
Jakub Stanislav povede v CBRE oddělení investic do nemovitostí

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Lidé a společnost

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Ekonomové: Letos už reálná mzda v Česku začne opět narůstat

Analýza
Reálné mzdy Čechům klesaly také v poslední loňském čtvrtletí. Dokonce mírně více, než se čekalo. Reálná mzda loni se v měsících říjnu až prosinci totiž meziročně snížila o 1,2 procenta. Analytici oslovení agenturou Bloomberg přitom ve střední hodnotě svých odhadů předpokládali propad pouze o 1,1 procenta.