Metrostav Handy Cyklomaraton letos potřetí s týmem ŠKODA We Love Cycling, tentokrát stříbrným

Již třetím rokem postavila ŠKODA AUTO svůj tým do non-stop etapového závodu Metrostav Handy Cyklomaraton, který propojuje zdravé cyklisty s hendikepovanými. Letos se od 27. do 31. července uskutečnil 9. ročník, jehož trasa měřila stejně jako v předchozích letech 2222 km a na její zdolání měli účastníci 111 hodin.
Sestava v barvách mladoboleslavské automobilky se umístila na skvělém 2. místě s časem 3 dny, 5 hodin, 38 minut a 48 sekund. Foto: Škoda Auto

Tématem letošní týmové štafety se stala voda, a tak průjezdními body byly známé i méně známé vodní zdroje v podobě 14 nádrží a 14 přehrad. Trasa letošního ročníku provedla účastníky napříč územím České republiky a obsahovala tři velké kempy, kde bivakovali, regenerovali, bavili se a soutěžili ve vložených časovkách.

Závod byl jako vždy otevřen všem bez rozdílu věku, pohlaví i profesního zaměření a jeho smyslem bylo ukázat, že lidé s postižením i bez něj mohou fungovat jako jeden tým. V každém týmu tak musel být povinně alespoň jeden cyklista s určitým hendikepem a každý člen musel ujet minimálně 100 km.

Od začátku je cyklomaraton koncipován jako 2222 km dlouhý etapový závod, který se jede bez zastavení. Jednotliví členové se na trase střídají tak, aby se tým mohl pohybovat bez přerušení. Maraton odstartoval v Praze a jeho trasa vedla přes všechny kraje ČR. Jako průjezdní kontrolní body byly tentokrát vybrány vodní nádrže a přehrady – v každém kraji po jedné.

Cíl byl opět v Praze, kde proběhl celodenní program, oslavy a slavnostní ceremoniál s koncerty kapel. V početném startovním poli byl zastoupen i osmičlenný tým automobilky ŠKODA, vedený paralympijským vítězem Jiřím Ježkem. Pod jeho taktovkou vyrazili do závodu milovníci cyklistiky, kteří jsou také nějakým způsobem spjati se značkou ŠKODA.

Byli mezi nimi modelka a influencerka Andrea Bezděková, kondiční trenérka Michaela Bučková, cestovatel Michal Kamermaier a zaměstnanci společnosti ŠKODA AUTO Oto Řehák, Pavel Vobora a Ondřej Mašek. Sestavu doplnila výherkyně soutěže Zuzana Boháčová. Bývalá letuška nyní pracuje v marketingu a přes čtyři roky aktivně jezdí na kole.

Patronkou týmu se stala Lenka Kladivová, kterou syringomyelie upoutala na invalidní vozík. „Kvůli nemoci je pro mě pohyb nezbytnou, ale i zábavnou součástí života. Udržuje mě mobilní. Moc ráda bych jezdila na handbiku, trénovala a jela za rok Metrostav Handy Cyklomaraton. To je můj velký životní sen,“ svěřila se sympatická matka dvou dětí. Nakonec se sestava v barvách mladoboleslavské automobilky umístila na skvělém 2. místě s časem 3 dny, 5 hodin, 38 minut a 48 sekund.

Mladoboleslavská automobilka se dlouhodobě angažuje v pomoci osobám se zdravotním postižením. Její program ŠKODA Handy pomáhá lidem se sníženou pohyblivostí získat mobilitu. Specialisté programu ŠKODA Handy poskytují poradenství v rámci prodejní sítě ŠKODA AUTO Česká republika a jsou připraveni pomoci s nákupem nového vozu za zvýhodněnou cenu. Klientům přiblíží možnosti financování, představí zvýhodněné ŠKODA Pojištění a zajistí provedení nezbytných úprav.

Součástí podpory handicapovaných motoristů je také komplexní servis a asistence při zpracování žádostí o státní příspěvky na zvláštní pomůcky i na mobilitu. Péče, kterou poskytuje 122 ŠKODA Handy center po celém území ČR, však pořízením vozu zdaleka nekončí.

Zákazníkům je garantováno přednostní odbavení jejich automobilů při servisu nebo realizaci záručních i pozáručních oprav, přičemž se mohou spolehnout na zvýhodněné podmínky při nákupu servisních prací, náhradních dílů i příslušenství.

U některých autorizovaných partnerů mají možnost po dobu provedení nezbytného servisního zásahu dokonce využít upravený vůz jako náhradní vozidlo. O konkrétních benefitech programu ŠKODA Handy se lze více dozvědět na adrese www.skoda-handy.cz.

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB