Mezi Vánoci a Silvestrem plánuje na hory vyrazit 15 procent lyžařů

Průzkum
V letošní zimní sezoně chce vyrazit na hory 28 procent Čechů, meziročně jde o pětiprocentní nárůst. Většina lidí se chystá do tuzemských lyžařských středisek. Z lidí, kteří plánují dovolenou na horách, jich 15 procent odjede mezi Vánoci a Novým rokem. Vyplývá to z průzkumu, který pro ERV Evropskou pojišťovnu uskutečnila v prvním prosincovém týdnu agentura NMS Market Research na vzorku přes tisíc respondentů.
Podle statistik je třetina z lyžování úrazů vážná. U snowboardingu je to dokonce polovina všech případů. Ilustrační foto: Pixabay.com

Domácí zimní střediska plánuje letos využít 70 procent Čechů, kteří se chystají na hory. Z lidí, kteří chtějí odjet do zahraničí, jich nejvíce plánuje cestu do Itálie, následují Rakousko a Slovensko. Cestu plánují nejčastěji vlastním automobilem.

Ačkoli se lyžuje jen pár měsíců v roce, z pohledu počtu škod i jejich závažnosti jde o nejrizikovější sport. U mužů je hned po fotbalu druhým nejrizikovějším. U žen jde o nejnebezpečnější sport vůbec. Podle statistik je třetina úrazů z lyžování vážná. U snowboardingu je to dokonce polovina všech případů, upozornila pojišťovna v tiskové zprávě.

Zvláště v zahraničí je nutné počítat s tím, že je většina zdravotních zařízení soukromá a nelze v nich uplatnit Evropský průkaz zdravotního pojištění, tzv. EHIC kartu. „Velmi důležité je, aby pojištění krylo škody, které člověk způsobí na svahu někomu jinému. Například v Itálii tato povinnost daná zákonem,“ uvedl Vlastimil Divoký, manažer marketingu a komunikace ERV Evropské pojišťovny.

PSALI JSME:
Itálie je favoritem letošní zimní dovolené. Na lyže se do zahraničí chystá pětina Čechů

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Cestování

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Daňová škatulata: Od ledna zdraží (skoro) vše

Poradna
Poslanci a následně senátoři schválili novely zákonů, které jsou nezbytné k tomu, aby vstoupil v platnost tzv. konsolidační balíček, představený letos v květnu. Oproti jarním návrhům došlo k několika dílčím změnám, avšak podstata zůstává stejná – od ledna si sáhne hlouběji do peněženky úplně každý. Jakého zboží se nová opatření týkají?