Mezinárodní strojírenský veletrh: Kontakt-Kontrakt opět firmám pomůže hledat nové obchodní příležitosti

I v letošním roce doprovodí Mezinárodní strojírenský veletrh (MSV) v Brně akce Kontakt-Kontrakt. Mezinárodní projekt už po dvacáté umožní firmám potkat obchodní partnery, ale i najít nové příležitosti. Loni tuto možnost využilo 233 firem z patnácti zemí a během dvou dnů tak proběhly více než tři stovky jednání.
Brněnské výstaviště se v říjnu otevře Mezinárodnímu strojírenskému veletrhu. Foto: Depositphotos.com

Jednašedesátý ročník MSV v Brně se uskuteční ve dnech 7. až 11. října 2019. Hlavním tématem veletrhu bude v letošním roce Průmysl 4.0 a digitální továrna. Souběžně s ním se během tří dnů, od 7. do 9. října, uskuteční už po dvacáté i akce Kontakt-Kontrakt.

Jde o společný projekt Regionální hospodářské komory Brno, českých a zahraničních partnerů patřících do sítě Enterprise Europe Network (EEN), obchodních komor a akciové společnosti Veletrhy Brno.

„Akce je zdarma pro všechny členské i nečlenské firmy Regionální hospodářské komory Brno. Předem domluvená jednání budou probíhat v pavilonu A1, vystavovatelé ale budou mít možnost vést obchodní jednání i na svém stánku. Samotná setkání proběhnou dle časového rozvrhu u jednacích stolečků a budou trvat třicet minut. Každý účastník má možnost realizovat přes třicet jednání během tří dnů,“ uvedl ředitel Regionální hospodářské komory Brno Čeněk Absolon.

Aktuálně je na akci registrováno více než 170 firem, které si již nyní domluvily přes osm desítek setkání. Nejvíce účastníků je tradičně z tuzemska, více než desítka zájemců ovšem pochází také ze Slovenska, Rakouska, Německa či Taiwanu. „Formát akce nepředpokládá uzavření kontraktu ihned na místě. Jedná se o první obchodní jednání. Uzavřené kontrakty se dají očekávat nejdříve půl roku poté,“ doplnil Absolon.

Možnosti potkat prostřednictvím akce Kontakt-Kontrakt potenciální obchodní partnery a navázat nové obchodní příležitosti v loňském roce využilo 233 firem z 15 zemí. Skoro polovina společností byla ze zahraničí, přičemž převažovali zástupci firem ze Slovenska. Během dvou dnů proběhlo více než 300 dvoustranných jednání.

PSALI JSME:
Novinky Průmyslu 4.0 zavádí podle průzkumu polovina českých podniků

×

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Firmy

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB
Rolovat nahoru